Reklama

V Trnave bolo obnovené vysielanie miestneho DVB-T vysielača na 33. kanáli

Po niekoľkých mesiacoch je opäť aktívny miestny DVB-T vysielač v Trnave, ktorý šíri signál na 33. kanáli (570 MHz). Od jeho vypnutia v decembri 2018 však došlo k viacerým zmenám, okrem zmeny stanovišťa, prevádzkovateľa a vysielacieho výkonu sa zmenila aj programová ponuka.
Pokračovanie nižšie:


Ako sa podarilo zistiť portálu SatelitnáTV.sk, súčasťou multiplexu je aktuálne päť programových pozícií: MTT HD (MPEG-4), TV Vega (MPEG-2), TV Alegria (MPEG-2), TV Vita (MPEG-2) a TV Senior (MPEG-2). Funkčné sú však iba MTT HD a TV Vega, u zvyšných, v čase nášho testovania, nebol pripojený žiadny video ani audio stream. Diváci v Trnave a okolí si tak môžu opäť bez problémov naladiť tamojšiu mestskú televíziu a to vo vysokom rozlíšení.

Podľa platného povolenia je aktuálne vysielač umiestnený v Trnave na ulici Vladimíra Clementisa. Signál môže šíriť vo vertikálnej polarizácii s maximálnym povoleným výkonom 1,2 kW. Prevádzkovateľom je spoločnosť Mediálny dom, ktorá môže tento vysielač prevádzkovať až do konca roka 2025. Presnú polohu vysielača môžete nájsť na mape v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Už by mala byť funkčná aj TV Senior, zatiaľ testovacia prevádzka.

  1. Vďaka za info. V sobotu sme to testovali a ešte nešla.

  2. Toto milujem, keď spustia nejaký vysielač, pridajú programy, ľudia si pokúpia prijímače, antény alebo zavolajú firmy pridať komponenty do STA, a tak to o pár dní vypnú tieto programy v multiplexe.

  3. úplne „normálne“ … tých televízii, čo vysielalo do termínu splatnosti prvej faktúry tu bolo habadej

  4. Toto bolo napríklad, keď začala vysielať športová TV 213, rozprával som sa s viacerými antenármi alebo písali aj v diskusiách. diváci to chceli, hlavne chlapi kvôli športu, tak montovali v panelákoch do spoločných antén taniere na Thor 6 neskôr aj na Astru 3B) a tak to asi po roku tá TV skončila.

 2. Vysielač mohli umiestniť na niektorý z komínov alebo stožiar SHMÚ pri Atómke, bolo by vynikajúce pokrytie Podunajskej nížiny, možno by to naladili až v BA. Ale na druhej strane sa aspoň zníži rušivosť pre príjem ČT muxu na K33 z Valašské Klobouky – Ploštiny, Zlín – Tlustá hora a Jihlava – Javořice.

 3. S 33jku mám problém v Hlohovci na Nitrianskej ul. Buď nieje žiadny signál čo sa týka čechov ale keď otočím anténu na vertikál smerom na komín z drôtovne, v tedy nabehne signál odrazom spomínanej Trnavy. TT a BA mám za kopcom. Anténa sito

 4. Veru áno mali to dať do tých Bohunic bolo by lepšie pokrytie

 5. „potešenie“ a „život“ – to bude nejaká ľahká erotika ?

  1. Myslíš môj prípad ? Nemyslím si keďže v TT je 33kanal tak Zlín 33jka nepôjde lebo sa rušia, ale ani mi to nevadí keďže 33 Zlín je ČT mux tak ho chytám z Brno Kojál 29 kanál

 6. Všetci prevádzkovatelia 4g hlavne v Chtelnica by mali dodržiavať povolené výkony vysielačov inak pri prihlásených viacerých účastníkoch dochadza k bočným výstrelkom in. Antén a tým rušeniu dvb t aj satelitu ktorý je konvertovany v tesnej blízkosti k 61. 62.63. 64

  1. V poslednej dobe som si aj ja všimol, že dochádza v určitých časoch k rušeniu signálu (kockovanie, trhanie) zo satelitu Astra 19,2, hlavne na vyšších frekvenciách. Je to potom, čo nainštalovali na BTS nové antény. Aj pri správne nastavenej parabole/konvertore a pri úplne jasnom počasí. Máte niekto s tým skúsenosť a čo sa s tým dá robiť?

  2. xxx: Ak je to spôsobené rušením od BTS, mohol by pomôcť napríklad LNB s LTE filtrom. Ide hlavne o to, že signál na frekvencii B3 (1800 MHz) môže prenikať do MF výstupu z LNB a filter to potlačí. Problém je, že zatiaľ som na trhu videl len jeden taký LNB, u renomovaných výrobcov ako Inverto som zatiaľ nevidel nič. Ale zas je pravda, že som špeciálne tento druh LNB ani veľmi nehľadal… A ďalšia vec – ono to nemusí byť rušením BTS-kami, tiež som si všimol problémy so signálom na Astre 19,2°E za dobrého počasia a to nemám nablízku žiadne BTS…

 7. Ja som na prednádraži, kanál 33 som chytal pokial bol vysielač na komíne žos. teraz nič. bohužial bývam na prízemí obkolesený panelákmi. anténa vonkajšia sito.

  1. V paneláku máte mať zo ZÁKONA na streche STA – spoločnú televíznu anténu pre všetkých obyvateľov. Ak ju nemáte alebo ju máte zrušenú, žiadajte správcu o jej zriadenie alebo doplnenie antén na programy, ktoré chcete prijímať.

  2. zákon nepíše nič o STA, zákon píše o umožnení príjmu … ak sa dohodli, že bude mať každý indi-windy anténu na bakóne/fasáde, tak majú umožnený príjem … ak sa dohodli, že zavedú do baráku xy CaTV, DSL, FTTH pripojení, takisto majú umožnený príjem … ak sa dohodli že urobia STA, tak ju majú

 8. Tak som to konečne chytil kvalita na 91% ale okrem Mtt obraz nie je tak kvalitný. Oproti vysielači na komíne vozovky , vtedy sa dal signál chytiť aj na kus drôtu. Rád by som videl vyžarovací diagram vysielača.

 9. Vie niekto čo sú to tv , tv Vita a tv Alegria, na internete som nič nenašiel akurát tv alegria je portugalská stanica.

  1. žiadna slovenská lokálka nemá EPG … aj keď MTT by asi mohla byť prvá

 10. Momentálne MTT HD nejde . Je nejaký problém ? Či zmena?

 11. Redakcia- MTT HD na k.33 skončilo. Prevádzkovateľ k.33 mal záujem aj zadarmo šíriť MTT HD, ale televízia bola proti. Vôbec tomu nerozumiem a znova je 70 percent mesta bez materskej televízie.

 12. TV Vita bude dokumentarna stanica o Slovensku a TV Alegria bude kresťanská zameraná na Trnavu. Vysielať budú cca za mesiac…máj 2019

 13. Nie ste tu niekto z Prešov – Sekčov, či vám ide K27 regionálny mux, lebo ja som dnes zapol telku a kvalitu signálu mám len 15 %. Neviem či spustili v blízkosti LTE alebo čo. Alebo aj ak ste niekto z inej časti Prešova ide vám to?

 14. Od vcera vecera k22 hlohovec signal 42 kvalita 92 a mtt a vega nejdu, skusal som preladit a pritom ze signal je nenaladi sa nic.Neviete co sa stalo.

  1. Vysielač ide, len nie sú programy … pravdepodobne vypadla trasa.

   V regióne sú aj ďalšie zmeny, zatiaľ nepotvrdené – Avis pravdepodobne vypol K34 z Červenej Veže a z pôvodnej kóte (J.Alexyho) obnovili vysielanie „Piešťany HD“. A ešte bude Plustelka Viac na K36 Drietoma.

 15. V poriadku , ale nie pre mesto Trnavu. Tu je stále veľmi problematický signál MTT HD z K.22 v Hlohovci.
  Okrem iného MTT HD skušobne vysielalo aj cez k.33 priamo v Trnave, ale p. riaditeľka MTT to nepochopiteľne STOPLA.

Komentáre už nie sú povolené.