Reklama

Na slovenskom a českom trhu ukončila vysielanie detská TV stanica

V utorok 12. marca presne o 12:00 ukončila svoje vysielanie TUTY TV. Stanica odštartovala 1. júna 2017. Vo vysielaní sa zameriavala na detských divákov vo veku od 4 do 14 rokov. V programe sa nachádzali animované rozprávky, vlastné programy, videá z YouTube a hudobné klipy.

TUTY mohli prijímať diváci prostredníctvom vybraných káblových a IPTV operátorov, ako aj na bežnú anténu cez vysielače regionálnej siete 8 (RS 8) v rámci Českej republiky. Zo satelitných operátorov mali program v ponuke platformy Skylink, DIGI TV CZ a Magnet TV (Pantelio).

Dôvody pre naše rozhodnutie majú ekonomický charakter. Napríklad náklady na distribúciu signálu sú už teraz v regionálnej sieti RS8 Českých rádiokomunikácií v pomere cena/výkon veľmi vysoké. Navyše sa ukázalo, že v rámci systému DVB-T2 je pre menšiu súkromnú televíziu so zameraním na primárnu cieľovú skupinu deti a mládež budúcnosť z finančného hľadiska v podstate nemožná,“ komentoval ukončenie vysielania prevádzkovateľ TUTY TV.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

 1. Je to velká škoda-už v počátku to bylo na hraně:původně měl být program nekódovaný a nakonec byl na SKYLINKu v ranečku DIGITAL.Toto je NÁHLÁ/RYCHLÁ SMRT.Takže z „neplacených“dětských už jen ČT:D

 2. Tie rozprávky boli okrasné, chudátka deti… Tejto stanice nieje žiadna škoda, nejaký roboti a pod. čo je to za rozprávky, hnus…

  1. Pán je očividne mentálny atlét… „okrasné“, „chudátka“, „nieje“, „nejaký roboti“…

 3. Žiadna škoda…

  V slovenčine je RIK a Ťuky (Ťuky len v Mágiu)

  V češtine je tu ČT:D (na západe SR dokonca FTA), Minimax, Nickelodeon, CS mini, DisneyChannel, Boomerang, Nick Jr. JimJam…

  Ja si myslím, že je toho dosť ….

 4. Nihil sum
  Mentálny atlét ste leda tak vy, keď komentujete obyčajný preklep… Stať sa to môže každému. Kanál o ničom a som rád, že skončil.

  1. Ale hneď 4 „preklepy“ v takom krátkom texte? Plus celkovo ten štýl… A pritom s obsahom súhlas, ten kanál bol naozaj o ničom.

  1. Ale kdeže, na svete sme až traja dokonalí, ale ďakujem pekne za gratuláciu. A teraz vážne: to ty si spravil chyby, tak sa nemáš čo urážať, keď už nemáš gule priznať si to.

 5. Nihil sume
  My sme si nepotykali to za prvé a za druhé, nechápem ľudí ako ste vy čo riešia takéto banálne veci ako sú preklepy. Mimochodom, ďakovať mi nemusíte, pekný deň.

Pridaj komentár

Komentáre nesúvisiace s článkom, obsahujúce nadávky, urážky, odkazy, politiku, ako aj tie, ktoré porušujú platné pravidlá a zákony, budú vymazané bez udania dôvodu.