Reklama

AVIS rozšíril miestne DVB-T multiplexy na východnom Slovensku o novú TV

Z vybraných miestnych DVB-T vysielačov operátora AVIS, na východnom Slovensku, naladia od dnes diváci nový televízny kanál. Podľa informácií portálu SatelitnáTV.sk sa objavila v miestnych multiplexoch v Košiciach, Prešove, Poprade a Michalovciach Východoslovenská televízia.
Pokračovanie nižšie:


Východoslovenská televízia získala licenciu v decembri 2016. Kanál vysiela 24 hodín denne so zameraním hlavne na spravodajstvo a publicistiku z celého regiónu východného Slovenska. Nechýbajú tiež relácie zamerané na módu, lifestyle či hudbu.

Diváci v Košiciach si môžu naladiť program na 39. kanáli (618 MHz), v Prešove na 27. kanáli (522 MHz), v Poprade na 28. kanáli (530 MHz) a v Michalovciach na 48. kanáli (690 MHz). Novinku šíri operátor v rozlíšení 720p a v staršom kompresnom formáte MPEG-2.

Rozšíriť ponuku miestnych multiplexov má v pláne AVIS aj na strednom Slovensku, kde sa má objaviť Stredoslovenská televízia. Zoznam vysielačov zatiaľ nie je známy. O podrobnostiach budeme samozrejme ešte informovať.

Zoznam celoplošných, ako aj miestnych, DVB-T/T2 vysielačov môžete nájsť v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Éter na východe sa zahusťuje, TV8 je minulosťou, náhrada je tu. TV Zemplín väčšinou v noci vysiela tmu. MUXy sú asi už aj plné. Možno sa konečne začnú predávať antény, ubudne satelitov a DVB-T bude mať viac divákov.

  1. Keď nemajú telky v noci čo vysielať, tak by mohli namiesto čierneho obrazu vysielať hudbu – klipy niečo alá Music Box

  2. Miki Mouse: to by potom asi museli platiť autorským zväzom. Ale v princípe máš pravdu, vždy sa dá niečo vysielať, hoci aj live prenos z webcamu na námestí, oheň v kozube, reprízy repríz z denného vysielania… Čierna obrazovka je hanba – a monoskop tiež, milá RTVS!

  3. Preco by malo Ty „mudrc“ ubudnut satelitov ha ??? Satelit je stale najlepsim riesenim… Byvam v strede zemplina prakticky na rovine na hocjaku lepsiu DVB-T antenu nechytim ani 2/3 vsetkych dostupnych DVB-T kanalov v mojej lokalite ! Towercom by mal predovsetkym dosiahnut to aby na vychode Slovenska bola dostupnost aspon 80 % a to nielen kurnik vo velkych okresnych velkych mestach vychodneho slovenska…
   Zlate Cesko… V ktorom hocjakej diere chytitite skoro vsetke DVBT kanaly naraz ! Cize satelit na vychode na ktorom byvali premier tvrdil, „ze nic nieje“ bude aj v najblizsej dekade stale satelit No 1 riesenie !!!

  1. Pokial viem, vysiela vo formáte dvbt2, no ja som stavil na príjem cez satelit , mám multifeed naastra 4,8E a amos 4W a ide všetko ako má

 2. Rožnava má tiež príjem miestny Mux Avis a tu regionalka východ nebude vysielať, my sme tiež východ.

 3. hľadaj ZEONBUD na stránkach https://www.lyngsat.com/Astra-4A.html, https://www.flysat.com/astra4a-ses5.php , sú tam nejaké rozdiely v štvrtom muxe, zrejme to závisí od regiónu ( tom prípade je pre nás nejrelevantnejší zoznam od maďarov).

Komentáre už nie sú povolené.