Reklama

V ČR chytila polícia internetových pirátov, ponúkali nelegálne športové prenosy

V susednej Českej republike zasahovala polícia proti internetovým pirátom, ktorí ponúkali na svojich webových stránkach ilegálne prenosy vrcholných športových súťaží ako anglická Premier League, španielska LaLiga a ďalšie. Všetkým hrozia za porušenie a krádež autorských práv pokuty, v závažných prípadoch aj trest odňatia slobody a to až na 5 rokov.

Na základe upozornenia DIGI CZ polícia trestne stíha jedného z podozrivých na Vsetínsku. Niekoľko ďalších podozrivých odhalilo policajné oddelenie v Karvinej a v Kladne. Aj proti nim prebieha v súčasnosti trestné konanie. Jeden z pirátov usvedčených pražskou políciou sa vyhol súdu tým, že radšej v januári tohto roku uhradil DIGI CZ náhradu škody v niekoľkých desiatok tisíc českých korún a poskytol jej písomné ospravedlnenie,“ informovala dnes o tom česká DIGI TV, ktorá je u našich susedov vlastníkom práv na vybrané športové prenosy.

Páchateľom trestného činu porušenia autorského práva a práv súvisiacich s autorským právom podľa § 270 trestného zákona hrozí až 2 roky odňatia slobody; pokiaľ tak robia v značnom rozsahu alebo kvôli pravidelnému zárobku, potom až 5 rokov odňatia slobody.

Je to len prvá vlna úspešného postupu proti pirátom televízneho vysielania. Ďalšie trestné oznámenie pripravujeme, „informoval advokát Daniel Čekal z advokátskej kancelárie AURIXA, ktorá zastupuje DIGI CZ v trestnom konaní.

Veľmi starostlivo monitorujeme akékoľvek zneužívanie autorských práv k našim exkluzívnym športovým programom a v spolupráci s Políciou ČR potom zdokumentované prípady nekompromisne riešime,“ uviedol Andrej Čírtek, tlačový hovorca DIGI CZ.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. Boli amateri tak ich lahko odhalili? minulý mesiac odhalili Bulharov s 750 tis uzivatelmi. To boli tiež amateri? Uvedom si, že ak máš obojsmernú komunikáciu tak máš ip adresu na oboch stranách a môžeš ju schovávať za anonymizermi kolko chceš, aj tie niekomu patria. Každá ip má majiteľa a majiteľ sa musí vyviniť. Ak sa nevyviní tak je on ten vinní.

    1. Veľmi stručne to možno zhrnúť tak, že sa dá schovať za anonymizačnými službami a protokolmi, od proxy cez VPN až po TOR či I2P – ale nie pri takýchto dátových tokoch, aké si vyžaduje plynulý streaming videa ku množstvu klientov. 🙂 Aspoň nie ekonomicky únosne.

  2. To si dobre napisal slaaavko je to presne ako zakon padajuceho h..a vsetko ide cez IP adresu vedia dohladat aj spatne vsetko je to identifikacia v sieti a provider si neda na triko zalobu nedajboze pokutu…
    To iste plati aj v mobilnej sieti 🙂 ale na margo tohto som rad aspon ked som mimo SK tak v irsku mi ide zaplatene kanali skylinku cez net co som velmi rad aspon nieco co sa da vyuzit ked clovek nepozera doma.

Článok už nie je možné komentovať.