Reklama

TV Nova oslavuje 25. výročie

Pred dvadsiatimi piatimi rokmi, 4. februára 1994 o 19:00, začala vysielať TV Nova, ako prvá celoštátna komerčná televízia na českom trhu a v strednej a východnej Európe. Jej názov bol vybraný zo zaslaných návrhov od tisícky divákov.

Od začiatku merania sledovanosti v roku 1997 si drží TV Nova pozíciu najsledovanejšej stanice na českom trhu v cieľovej skupine 15-54 a udržuje si výrazný náskok pred konkurenciou. Priemerný podiel na sledovanosti za celú túto dobu dosiahol 42,2% v celom dni a 45,9% v prime time vo vyššie uvedenej cieľovej skupine.
Pokračovanie nižšie:


Sme hrdí a vďační, že sme už 25 rokov dôležitou súčasťou každodenného života našich divákov a že sme prispeli k rozvoju českého mediálneho trhu. TV Nova sa podarilo udržať si svoje vedúce postavenie po celé tieto roky, a to aj napriek tomu, že v priebehu poslednej dekády došlo k výraznej diverzifikácii a fragmentácii trhu. Bolo to možné vďaka vysoko kvalitnej programovej ponuke, ako zábavných programov, tak spravodajstva, ktoré si každý deň získavajú dôveru našich divákov. Aby sme si udržali svoje vedúce postavenie, budeme pokračovať v stratégii diverzifikácie našej programovej ponuky a využívanie všetkých platforiem k ponuke čo najatraktívnejšieho obsahu. Televízia ako médium zostane jednotkou medzi mediatypmi s najvyšším zásahom cieľovej skupiny a TV Nova bude aj naďalej prinášať inovácie na trh,“ hovorí Christoph Mainusch, generálny riaditeľ skupiny TV Nova.

Podľa vysielateľa stojí úspech na niekoľkých základných pilieroch, zahŕňajúcich obľúbenú lokálnu tvorbu, seriály, najlepšiu zábavu a najdôveryhodnejšie spravodajstvo v kombinácii so silnými digitálnymi platformami, najmä s online portálmi Nova Plus a Voyo.

Skupina TV Nova má vo svojom portfóliu päť voľne šírených staníc (Nova, Nova 2, Nova Cinema, Nova Action a Nova Gold), tri prémiové stanice (Nova Sport 1, Nova Sport 2 a Nova International) a stanicu Nova +1, ktorá ponúka program najsledovanejšieho kanálu TV Nova s posunom jednej hodiny. Stanice Nova Sport 1, Nova Sport 2 a Nova International sú dostupné aj divákom na Slovensku.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Všetko najlepšie tv Nova ku sladkej štvrťstorocnici želá Martin Pictureman❤️.

  2. V článku chýba ako Železný chcel obrať Amíkov a ČR musela CME platiť v arbitráži.
    NOVA a Markíza majú dosť kriminálny vývoj.

  3. „dôležitou súčasťou každodenného života našich divákov“

    1. m.m pravda,spomíname na seriály ako TAK JDE ČAS a U NÁS V SPRINGFÍLDU, kokos to boli obrodpady.

Komentáre už nie sú povolené.