Reklama

Dokumentárny program Viasat History teraz voľne v DVB-T

Towercom pripravil v spolupráci so spoločnosťou Viasat World pre všetkých divákov, ktorí prijímajú programy prostredníctvom antény, voľné vysielanie stanice Viasat History (SD/MPEG-4). Populárny dokumentárny program je tak dočasne dostupný v terestriálnom vysielaní nekódovane (FTA). Štandardne je pritom stanica súčasťou platenej ponuky Plustelky a kódovaná systémami Irdeto.
Pokračovanie nižšie:


Počas voľného vysielania Viasat History si budú môcť diváci pozrieť niekoľko zaujímavých dokumentov. Spomenúť môžeme aspoň dokument Zánik impéria, ktorý ponúkne odborný a vierohodný pohľad na históriu. Prvý diel si môžu pozrieť diváci v nedeľu 17. februára o 20:00.

V rámci ochutnávky môžu stanicu Viasat History sledovať záujemcovia prostredníctvom druhého celoplošného multiplexu a to na špeciálnej pozícii s názvom Viasat History Promo. Bežne je pritom program kódovaný a šírený vo 4. celoplošnom DVB-T2 multiplexe. Pripomeňme, že okrem českého audia je k programu pripojená navyše aj maďarská audio stopa.

Začiatkom februára tiež došlo v DVB-T aj k odpojeniu programovej pozície po TV Osem, ktorá už ďalej využíva miestne DVB-T multiplexy. Podrobnejšie informácie o zmenách v distribúcii TV Osem si môžete prečítať v tomto článku.

Aktuálnu ponuku šírených programov v DVB-T/T2 môžete nájsť už tradične v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Ale veď áno. Viasaty a Eurosporty sú popri ČT programoch lákadlom, na ktorom Plustelka zakladá, do značnej miery oprávnene, svoju konkurencieschopnosť. Za cenu 4,99 je Towercom asi jediný operátor, ktorý ich ponúka. Pre porovnanie Skylink ich má ako v prvom v balíku Smart, ktorý stojí 8,80. Proste plustelka ako taká je úplne O.K., nech si vraví kto chce čo chce, programová ponuka je dobre poskladaná a vyvážená. Pokiaľ by sa Towercom uberal týmto smerom spolu s dobudovaním pokrytia aspoň na 95 percent územia republiky, všetko by bolo v poriadku. Ale nezmyselné experimenty Plustelka Premium, Plustelka Viac /tu ani nie kvôli skladbe programov, ale kvôli úbohému pokrytiu a nemožným frekvenciám/ nás doviedli k multiplexom plným neobsadených programových pozícií, promo kanálov a pitoreskných smiešnych duplicít /video bar/. A Otta? Neuveriteľne slabá a neuveriteľne drahá, cena totožná s HBO GO. K tomu všetkému ticho okolo budúcnosti HEVC, o ďalľích plánoch s 2. multiplexom len zvyšuje pochybnosti potenciálnych zákazníkov.

  1. dávam súhlas so všetkým čo tu bolo napísané, chýba celému DVBT šmrnc a silná propagácia. Žiaľ všetko sa to pokazilo už na začiatku pred 10. rokmi politicky už vtedajším ministrom p Váž..m ktorý si pekne sedí na teplom miestečku v SP a silným tlakom Skylinkom pri vypnutých analog. vysielačoch. Stále držím palce DVBT a verím že sa to všetko zlepší prechodom na HEVC.

  2. V prvom rade by mal konať Regulačný úrad a Protimonopólny úrad, aby vytvorili pre DVB-T / T2 voľné trhové podmienky pre šírenie signálu a nie M O N O P O L ! ! !

  3. konkurencieschopný trh a ceny za šírenie signálu by vyzerali úplne inak ak by bolo na trhu voiacero spoločností prevádzkujúcich šírenie signálu

  4. zaujímavé názory,
   môžete sa vyjadriť aj na https://www.teleoff.gov.sk/konzultacie/
   konkrétne k dokumentu „Oznámenie Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb o zámere vykonať zmenu v existujúcich terestriálnych prevádzkových povoleniach vydaných spoločnosti Towercom, a.s“

 2. Vyjadriť sa tam by bol len bezplatný komparz k už rozhodnutému riešeniu.

Komentáre už nie sú povolené.