Reklama

AVIS dnes spustil pre Towercom nový miestny DVB-T2 vysielač, šíri Plustelku Viac

Telekomunikačný operátor AVIS dnes spustil pre Towercom nový miestny DVB-T2 vysielač v Turčianskych Tepliciach, ktorý šíri programy z doplnkového balíka Plustelka Viac. Až osem nových programov cez anténu tak môžu naladiť obyvatelia tohto okresného mesta a jeho blízkeho okolia. Všetky programy sú kódované systémami Irdeto a prístup k ním majú iba predplatitelia Plustelky s doplnkovým balíkom Plustelka Viac, výnimkou je iba voľný promo kanál Plustelka Viac intro. Ide už o v poradí šestnásty aktívny DVB-T2 vysielač v rámci Slovenska, ktorý šíri programy z balíka Plustelka Viac.
Pokračovanie nižšie:


Nový vysielač je umiestnený na panelovom dome v Turčianskych Tepliciach, na ulici Horné Rakovce, vysiela na 36. kanáli (594 MHz) vo vertikálnej polarizácii s maximálnym povoleným výkonom 0,5 kW. Výška stredu anténneho systému je 35 m.

Plustelka Viac je špeciálny doplnkový balíček terestriálnej platformy Plustelka, ktorý si môžu zákazníci dokúpiť k súčasnému balíku Plustelka Štandard za 2,99 € mesačne. Spolu teda zaplatia za oba balíky 8,98 € mesačne, respektíve 7,98 € v prípade viazanosti či platby na 12 mesiacov. Podmienkou je samozrejme, aby mali možnosť prijímať ako štvrtý celoplošný multiplex, tak aj jeden z miestnych multiplexov, ktorý šíri špeciálny balíček programov Plustelka Viac. Aktuálne je súčasťou balíka Plustelka Viac osem programov: Epic Drama HD, FightBox HD , FilmBox, FilmBox Premium HD, Paprika, Travel Channel HD, Československo/Be2Can a jeden voľný promo kanál Plustelka Viac intro.

Kompletný zoznam vysielačov aj s ich presnou polohou na mape, môžete nájsť v sekcii Vysielače. Nechýba tam ani zoznam šírených programov s detailnými technickými parametrami. Vysielače sa zobrazia po kliknutí na vybraný multiplex.

Popri aktivovaní nového DVB-T2 vysielača pre Plustelku Viac došlo v Turčianskych Tepliciach k drobným zmenám aj u miestneho vysielača, ktorý šíri signál na 42. kanáli (642 MHz). Z toho dôvodu je nutné, aby si diváci spustili vyhľadávanie programov, v opačnom prípade im nemusia fungovať. Konkrétne ide o programy TV Severka, TV Noe, Šlágr TV, Raj HD a TV Osem.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Neviem, čo robia zodpovední páni v Avise! Keď spustili svoj prvý vysielač v Martine bol to 54-tý kanál a úplne nám odrovnali príjem ČT. Neskôr preladili vysielač na 41-vý kanál, pretože sa ľudia sťažovali. Teraz urobili podobnú hlúposť! Krížava vysiela na K-35 a Novu a Primu prijímame na K-37! Znovu budem musieť pripomenúť Avistelu miestne podmienky príjmu.

  1. Pre príjem Nova a Prima K37 si daj na jednu anténu premerať signál a vyrobiť predzosilňovač a poriadne odfiltrovať a nemal by byť problém. A detto na ďalšiu anténu pre K36 resp. K35 a odfiltrovať…

 2. Máš smolu, ale cezhraničný presah českého DVB-T nie je nadradený Slovenskému DVB-T.

 3. aky vysielač ste sustili pre plustelku DVB-T2 ved to je iba DVB-T2-H-264 v čechach to bude na jesen už minulost.

 4. Dobrý den !

  Dobrý deň , dnes som bol v Turčianskych Teliciach a frekvencie pre Volnu Telku /Plustelku sú :

  562 , 618 , 642 , 722 , 778 MHz .

  Bol som to skusiť naladiť , teda spustiť Automaticke ladenie na Námestí v TR .
  Pri automatickom ladeni mi nenašlo Plustelku Viac na kanály : K36 (594 Mhz ) a to mám v počítači
  Tuner DVB – T / T2 , televiziu . No budem to musieť skusit naladit Manualne alebo servisaci z Avistelu budu musieť navýšiť výkon vysielaču .

Komentáre už nie sú povolené.