Reklama

TV Hronka vysiela v DVB-T už len v HD kvalite

TV Hronka dokončila, pri terestriálnom šírení, prechod svojho programu na vysielanie vo vysokom rozlíšení. Od dnes môžu regionálnu televíziu prijímať v HD kvalite diváci zo všetkých miestnych DVB-T vysielačov. Podľa našich informácií, dnes AVIS nahradil doterajšiu SD verziu za HD už aj v miestnych multiplexoch v Rimavskej Sobote, Žiari nad Hronom a Lučenci. Už niekoľko týždňov môžu tiež HD program prijímať aj obyvatelia Brezna, Podbrezovej a Banskej Bystrice. Vysielanie by malo byť k dispozícii aj vo Zvolene, tamojší miestny vysielač je však aktuálne mimo prevádzky.
Pokračovanie nižšie:


Pre naladenie TV Hronka HD odporúčame divákom v blízkosti vysielača spustiť automatické vyhľadávanie, vzhľadom k tomu, že vysiela na novej programovej pozícii.

TV Hronka je slovenská regionálna televízia, ktorá prináša aktuálne spravodajstvo zo Zvolena, Brezna, Banskej Bystrice či Žiaru nad Hronom. Nechýbajú tiež aj rôzne zaujímavé relácie a dokumenty. Televíziu môžu prijímať diváci iba prostredníctvom miestnych DVB-T vysielačov či vybraných IPTV a káblových operátorov. Na satelite ju šíril aj operátor Pantelio, už niekoľko mesiacov však na programovej pozícii TV Hronka vidia diváci iba čiernu obrazovku.

Kompletný zoznam celoplošných a regionálnych DVB-T vysielačov môžete nájsť v sekcii Vysielače. Samozrejmosťou je aj zobrazovanie presnej polohy vysielača na mape.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. A kedy budú poriešené aj DVB-T vysielače:

   pre Trnavu K33 mux regionálny (TV8, Šlágr TV, TV Noe, MTT, TV Vega)

   pre Piešťany K42 mux Plustelka Viac lebo asi kvôli tomu prešiel mux regionálny z K42 na K34 aby uvolnil miesto Plustelke Viac

   pre Prievidzu nový kanál pre regionálny mux (kedže pôdodný K41 bude slúžiť pre Plustelku Viac)

   preberie AVIS aj K31 na Záhorí v lokalite Unín – kóta Zámčisko, ktorý pôvodne skoordinovala Spartak TV?

 1. m.m. halucinácie ? nič z toho, čo sa Ti prisnilo nebude?

 2. MTT vysiela v Hlohovci a v TT sa nechytá. Hanba AVISU !!! Kedy chcete riešiť, aby sa v TT chytala naša vlastná TV ???

 3. Dnes som zapla 26 kanál Avis Lucenec -Horná slatinka a Tv HronkaOF,tma“

Komentáre už nie sú povolené.