Reklama

Skylink spustí nový kanál s názvom Skylink 7, poznáme podrobnosti

Zákazníci satelitného operátora Skylink budú mať od februára k dispozícii nový televízny kanál s názvom Skylink 7. Pôjde o vlastný program operátora, ku ktorému budú mať prístup všetci zákazníci. Pre príjem teda bude stačiť mať aktívnu dekódovaciu kartu, minimálne so zaplateným servisným poplatkom. Štart programu je naplánovaný na 7. februára 2019 o 18:00.
Pokračovanie nižšie:


Skylink 7 má luxemburskú vysielaciu licenciu a bude vysielať ukážky z programovej ponuky jednotlivých platených programov. Poslúži pre orientáciu najmä zákazníkom s balíčkom Digital a nižšími platenými balíčkami. Programy vysielané na Skylink 7 vyberáme spoločne s jednotlivými vysielateľmi. Veľa záleží na tom, či majú na daný program práva s možnosťou vysielať na inom televíznom programe než ich vlastnom,“ vysvetlil pre portál SatelitnáTV.sk Jaromír Glisník, člen predstavenstva spoločnosti M7 Group, ktorá platformu Skylink vlastní.

Novinka bude teda prinášať výber z už existujúcich programov – filmy (AMC, FilmBox, Film Europe, Be2Can, Československo HD, Horor Film, CS Film a Film+), šport (Sport1 HD, Sport2 HD a Golf Channel), dokumenty (Viasat Nature, Viasat History, Viasat Eplore, Spektrum HD, Discovery, Kino Svět, TV War a Up Network), hudba či lifestyle (Stingray Classica, Stingray iConcert, TLC a TV Paprika) a detské programy (CS Film, Minimax). Okrem toho nebudú vo vysielaní chýbať ani aktuálne informácie o satelitnej platforme Skylink či internetovej Skylink Live TV.

Programová schéma bude rozdelená do 6-hodinových programových blokov, ktoré budú vysielané 3-krát denne. Premiéra bude v 18:00 a dve reprízy od 6:00 a od 12:00. Podrobnejší program ešte v týchto dňoch k dispozícii nie je.

V prvých dňoch po spustení uvidia diváci na Skylink 7 dokumentárne filmy Záhady nacistických vrážd, Brutálna chémia alebo Letci na Aljaške, milovníkom jedla potešia Recepty pre radosť od našich babičiek, na filmových nadšencov čaká Legenda Bruce Lee, Väčší ako Ben i Takmer chlap. Pre deti tu budú animované Staré povesti české a seriál Biely tesák. Novinka poteší aj milovníkov hudby – v prvom týždni napríklad živým koncertom Ingrid Michaelson.

Vysielanie programu Skylink 7 bude k dispozícii divákom z frekvencie 12 344 MHz, kde nahradí doterajšiu pozíciu Skylink ochutnávka. Špeciálny promo kanál, tak operátor už nebude mať v ponuke. To však neznamená, že nebude už zákazníkom nižších balíkov ponúkať ochutnávky programov.

Ochutnávky budú pokračovať, ale budeme otvárať jednotlivé programy na ich pozíciách. Skylink 7 nám poslúži ako informačná platforma, kde bude možné sa vždy dozvedieť, aká Ochutnávka práve beží. A tým pádom budeme môcť robiť dokonca niekoľko ochutnávok súčasne,“ dodal Glisník.

Budúce technické parametre pre príjem programu Skylink 7:
Družica: Astra 3B (23.5°E)
Frekvencia: 12344 MHz
Polarizácia: H
FEC: 2/3
SR: 29900
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK

Užívatelia prijímačov Skylink Ready so zapnutou funkciou FastScan nájdu program na pozícii číslo 7.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. A ja som si myslel že to bude Skylink Sport alebo Skylink Kino , ale toto ???? , No nič budem zvažovať že čo dam na čislo 19 ,po ochutnávke , aj tak to neuspeje.Keby radšej spustili nejaký dokumentárny kanál a nie takú somarinu. Som si myslel že pôjdu po vzore Slovak Telekom , ale asi som sa zmýlil , čo už.

  2. Juríček K.R. 26.01.2019.

    Ja by som radšej privítal keby to bol program tej 7
    zameraný na určitý “ program “ a nie taký mix.
    Podľa mňa bude to program „ani Ryba ani Rak „, tak ako teraz nesledujem ochutnávku, tak to bude asi
    aj s tou 7.

Komentáre už nie sú povolené.