Reklama

Skylink mení aj tento rok cenník, v SR sa zvýši poplatok za jeden balík

Satelitný operátor Skylink dnes informoval média, že od 1. marca 2019 vstupuje do platnosti nový cenník. Nepôjde však vôbec o veľké zdražovanie. Zmena sa dotkne len výšky predplatného programového balíčka Smart, ktorý aktuálne stojí 8,8 € mesačne. Cena balíčka sa po novom navýši o 1,1 € mesačne, zákazníci tak za balík zaplatia od marca 2019 už 9,90 €/mesiac (v ČR 259 Kč). Ceny ostatných balíčkov, ako aj základného balíka Digital, sa na Slovensku zatiaľ nemenia. Iná je situácia v susednej Českej republike, kde operátor zvýši aj Servisný poplatok a to z aktuálnych 1 198 Kč (46,8 €) na 1 399 Kč (54,6 €) za 12 mesiacov a z 1 895 Kč (74 €) na 2 399 Kč (93,7 €) za 24 mesiacov. Cena Servisného poplatku pri platbe cez SIPO a Inkaso zostáva v ČR zatiaľ bez zmeny.
Pokračovanie nižšie:


K úprave ceny balíčka Smart sme pristúpili až po 3 rokoch. Od tejto doby sa programová ponuka rozšírila o 14 HD programov a všetci predplatitelia získali navyše možnosť sledovať svoje programy aj cez internet prostredníctvom služby Skylink Live TV vrátane 7-dňového archívu a rozsiahlej videotéky, a to až na 4 zariadeniach súčasne,“ uviedol Skylink v tlačovej správe.

V prípadoch, keď súčasné predplatné balíčka Smart pokrýva obdobie dlhšie ako do 1. 3. 2019, nová cena nadobúda účinnosť až prvým dňom nasledujúcim po už predplatenom období. V praxi to znamená, že zákazníci, ktorí si predplatia, alebo už predplatili, balíček Smart pred dátum 1.3.2019, ho môžu využívať až do skončenia predplatného za pôvodnú cenu.

V prípadoch pravidelnej úhrady balíčka Smart prostredníctvom platobnej metódy SIPO a Inkaso z účtu bude nová suma pokrývajúca predplatné na mesiac marec prvýkrát predpísaná v mesiaci február.

Zákazníci, ktorí so zmenou ceny nesúhlasia, majú právo ku dňu účinnosti zmeny nepredĺžiť predplatné alebo od zmluvy bez sankcií odstúpiť.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Aspoň že len jeden balík, ale už by stým raz Mohli aj,prestať nech dajú nejaké programy do HD a potom nech pýtajú viac peňazí a nie na opak, ale ináč Skylink sa oplatí len na akcie, ja som minule bral Multi za 06,70 € Mesačne.

 2. Nie ovela,mne zvýšia plat z 880 na 990 ,to nie takže je to vela za rok…

 3. Aj tak to majú lacnejšie v ČR aj po zvýšení ako u nás na SK, keď sa to prepočíta kurzom!

 4. V ČR sa pri dvojročnom predplatnom týmto zvýši cena od roku 2015 cca o 63%. Podobná situácia je predpokladám aj na Slovensku. Opatrenie smeruje k zinkasovaniu prebehnutých Slovákov, ktorých vraj boli tisíce (možno až 5 ciferné číslo). Títo prešli na český balík buď z dôvodu, že chceli programy Nova, Prima, alebo iba nechceli platiť Markíze, prípadne kvôli cene, pretože v momente, kedy sa oddelila ponuka pre SR a ČR bol český balíček lacnejší o (takmer 1 EURO). Následným vývojom kurzu sa tento rozdiel zmenšil, ale po 1.3.2019 budú obe ceny (pri dvojročnom predplatnom takmer totožné SR 95,80/24 mesiacov = 3,99 EUR, ČR 2399 Kč/24 mesiacov = 99,96 Kč /25,60 kurz = 3,90 EUR. Pri mesačných platbách cez SIPO sa platí : SR 3,99 EUR, ČR 89 Kč / 25,60 = 3,48 EUR. Takže pre originál Čechov, ktorí platia cez SIPO stojí balíček 3,48 EUR, ale pre prebehnutých Slovákov, ktorí platia prevažne predplatením na 24 mesiacov je cena 3,90 EUR. Zvýšenie servisného balíčka sa teda nemusí nutne dotknúť všetkých predplatiteľov a tak ho nie je potrebné chápať ako kompenzáciu za nákup konkurenčného FREE SATu. Ako som povedal na začiatku, na základe matematiky ide skôr o zabrzdenie prelievania zákazníkov zo SR do ČR, kvôli rozdielnym cenám.

  1. Ak si niekto dal námahu s preregistráciou karty na ČR, je dosť možné, že si po zdražení dá aj námahu prejsť ku konkurencii. Skylink by tak mohol prísť o časť zákazníkov a celkovo tým prerobiť. A som zvedavý na to, koľko zákazníkov mu odišlo v minulom roku.

  2. @ Mors Indecepta

   Možno máš pravdu, ale podľa mňa pre veľkú časť predplatiteľov servisného balíčka neexistuje v tejto chvíli príliš veľa alternatív. Sú to prevažne ľudia, ktorí chcú kvalitnejší obraz a nepotrebujú veľa staníc. A za to sú ochotní platiť rozumnú cenu. Lepšiu cenu máš u Antiku, ale kvalita obrazu je o niečo slabšia + to chce otočiť anténu a kúpiť nový box. No a podobná ponuka v cene do 4 EUR už hádam ani neexistuje alebo sa mýlim?

  3. Na satelite ani nie, ale je tu aj Plustelka s aktuálnou akciou v prepočte za 4€ mesačne, síce s nižšou kvalitou obrazu, ale s lepšími stanicami. No a kto má Skylink na dvoch a viacerých TV, pre toho už existuje výhodnejšia ponuka u viacerých operátorov (aj káblových a IPTV), ktorí majú síce drahší základ, ale nepýtajú nehorázny poplatok za ďalší TV, alebo sa dá ich karta zdieľať v rámci homesharingu. Takže v prepočte na 1 TV sa to môže priblížiť k 4€. A nelegálne možnosti radšej nespomínam.

  4. @ Ivan0303 :

   Podobná ponuka v cene do 4 € existuje napr. u Magnet TV na pozícii 30W.

   U Magnet TV môžeš mať základ za 3,99 € mesačne a to až na tri zariadenia celkovo za rovnakú cenu.

   Vy ste reálne videl Antik keď píšete že ich kvalita obrazu je o niečo slabšia.

  5. @Zdenek

   Áno, Antik vídam pravidelne, kúpil som kartu pre mamu.

 5. Na na oplatku zase muzu rici, ze u vas na Slovensku je levnejsi DIGI TV nez u nas v CR. U nas je za Maxi bez akce s vazanosti na 24 mesicu v cene za 799,- bez zarizeni a u vas je to kolem 350,- Kc v prepoctu. Je to dano asi tim, ze satelitni sluzba DIGI TV v CR a SR ma rozdilneho majitele.

  1. @ Kolkatikum :

   Aká je kvalita obrazu u Magnet TV? Najviac ma zaujíma kvalita všetkých slovenských základných.

  2. Je to v Pohode, na TA3 a ČT24 trocha vidno kompresiu ale tieto programy nepozerám.

  3. To su ti co menia kazdy rok druzicu? 🙂 Hlavne, ze ani nevies kam mas volat a pisat, lebo na webe maju iba mail. SA zobudte, ako moze niekto verit tomuto.

  4. Družicu menili, ale to nemali ostrú prevádzku a veriť tomu alebo nie ? Pokial to pôjde potial to pôjde.

  5. @ Kolkatikum :

   Vďaka, mňa najviac zaujíma kvalita iba u staníc Markíza HD, Doma HD, Dajto HD, JOJ HD, Plus HD, WAU HD a TA 3.

 6. tých prebehnutých je zanedbateľné množstvo viac ich prebehlo na full ponuku a skylink sa stále nemá k činu

  1. @ …… :

   Tu drahú full ponuku od Skylinku v SD okrem Digital, to myslíte naozaj vážne?

   Skylink má v ponuke veľmi málo filmových kanálov a z toho je ich ešte vela v SD kvalite. Cinemax 2 nemajú vôbec a čo treba vyradený Filmbox family, Viasat HD a podobne?
   Až bude mať Skylink v ponuke napr. Cinemax HD, Cinemax 2 HD, HBO 2 HD, HBO 3 HD, Filmbox Premium HD, Film+ HD, AMC HD, Animal HD, Adventure HD, RiK HD (ktorý by mal byť pre Slovensko v balíčku Digital) a ďalšie ktoré majú aj HD verziu, tak až potom sa oplatí ta ich full ponuka.
   Hlavne že na druhej strane majú v ponuke tolko kanálov kde sa trtká!
   Podľa mňa je výhodná full ponuka iba pre tých zákazníkov ktorí majú záujem o tie stanice kde sa trtká. Pokiaľ si niekto zaplatí full ponuku, tak má vlastne ty dva erotické baličky úplne zadarmo.

  2. @Zdenek: lienka šesťbodková podľa mňa myslel(a) full ponuku od psíka Šaríka, hehe. A čo máš proti trtkaniu? To tiež treba, inak vyhynieme ako „dinosauRusové“ :-)))

  3. Žiaľ aj lienka SEDEMBODKOVÁ, je veľmi vytláčaná invazívnymi ázijskými lienkami… Dúfam, že ony nevyhynú, sú potrebné…

  1. @ …… :

   A čo presne som podľa teba nepochopil? Teda to že si mal na mysli naozaj ten nelegálny príjem s tým že neplatíš poplatky operátoroví ale niekomu kto tento nelegálny príjem ponúka?

   Teraz hovor a to priamo popravde bez akýchkoľvek výhovoriek odpovedaj ako si presne myslel.

   Od Skylinku som odišiel asi pred ôsmi rokmi úplne a vrátil som sa nedávno ku Digitalu len kvôli tomu že mi chýba šest základný staníc v HD alebo iba tri v SD iného štátu keď došlo na odpojenie českých na Slovensku a opačne slovenských v Českej republike.
   Keby mi napr. Digi Slovakia lebo freeSAT Slovensko ponúkli oficiálne na moje meno ich služby aj keď nie som občanom Slovenska, tak nemám teraz navyše Digital u Skylinku ale mám k stávajúcej konkurencii ešte základ za 9,60 € od Digi Slovakia + prenájom ich CA modulov atd. kde by okrem slovenských základných staníc bolo aj WTA s ATP tenis od Digi Šport.

   PS: Já si platím full ponuku u konkurencie a to legálne priamo u poskytovateľa teda u operátora.

 7. Digi je najlepšia ma tam dobré programy základné aj pre deti, športové ,dokumentárne ajpre dospelých.

  1. S tým rozdielom že u digi za plný balík na 3 TV zaplatím mesačne 19,60 eura a u Magnet TV za plnú ponuku na 3 TV to mám za 9,72 eura.

  2. @ Johnn :

   Súhlasím s tebou, lebo keď má niekto na dva televízory platit dve SERPA po 3,99 € a teda dokopy 7,98 € tak je rozhodne lepšie Digi Slovakia s „Balík Štandard“ za 9,60 €.
   U Digi sa k druhej karte platí navyše ďalších 1,5 € za prenájom ďalšieho STB alebo CI modulu. Na dva televízory sa u tohoto balíku zaplatí 9,6 € + 2x 1.5 € za STB celkovo 12,6 €.
   Za cenu 12,6 € pre dva televízory mám nasledujúci ponuku:
   Jednotka HD, Dvojka HD, Markíza HD, Doma HD, Dajto HD, JOJ HD, Plus HD, WAU HD, CT1 HD, CT2 HD, Nova International, Prima Plus, Disney Channel, Minimax, Nickelodeon, DIGI Sport 1 HD, DIGI Sport 2 HD, DIGI Sport 3 HD, DIGI Sport 4 HD, DIGI Sport 5 HD, Eurosport 1 HD, Eurosport 2 HD, Sport 1 HD, Sport 2 HD, AXN, Film+, AMC HD, Viasat Nature, Viasat Explore, Viasat History, Travel Channel HD, Spektrum HD, NG HD, NatGeoWild HD, Investigation Discovery, Fishing & Hunting, Discovery Channel HD, Animal Planet HD, TLC, TV Paprika, MTV, Senzi, Slagr TV, VH-1, Ocko, Folklorika, a TA3.

   A čo ponúka Skylink za 7,98 € pre dva televízory?
   Nie je lepšie ešte doplatiť ďalších 4,62 € než mať slabú ponuku Digital Slovensko od Skylinku za 7,98 € oproti DIGI TV za 12,60 € s prenájmom zariadenia?

 8. to Kolkatikum – magnet tv ma urcite digi sporty, urcite. zabudni

  1. Mňa a ani ostatných členov mojej rodiny športové programy nezaujímali. kto chce športy nech si dá samozrejme digi, každému to čo vyhovuje.

  2. @ Kolkatikum :

   V našej rodine sa zo športu sleduje iba tenis a nič inšie.

   Pokiaľ by mi DIGi Slovakia predalo legálne ich službu tak by sam mal záujem.

  1. @ …… :

   Nechoď stále okolo horúcej kaše a konečne priamo odpovedaj na čo sam sa teba pýtal. To je taký problém sa konečne priznať že asi aj ty sám máš príjem Skylinku nelegálne.

 9. Zdenek :keď nerozumieš písanemu textu tak nereaguj
  tých prebehnutých(rozumej prebehnutiena na CZ region z SK regionu) je zanedbateľné množstvo viac ich prebehlo na full ponuku (share)
  a toto dobre všetci vedia ja Skylink nemám mám DIGI SK od jej začiatku

 10. Zdenek :ešte tu máš preklad tej druhej časti: skylink sa stále nemá k činu- sľuboval zvýšenie zabezbečenia svojích kariet ale všetko je stále po starom https://www.satelitnatv.sk/2017/08/skylink-zvysi-zabezpecenie-kariet-mozu-prestat-fungovat-v-uni-citackach/

  1. Áno, odstavenie UNI čítačiek mnohí očakávali už niekoľko rokov. Myslím, že sa rozhodli pre individuálny prístup. V prvom kroku obmedzili PROMO karty, ktoré mali obchodníci. Možno sa teraz zameriavajú najmä na najvyššie balíky. Predpokladám, že vyhodnotili, že vypnutie UNI čítačiek un-block je príliš rizikové, pretože by hrozil významný odliv zákazníkov do FREE satu, kde zdieľanie tiež funguje. Je možné, že sa situácia zmení v prípade, že skutočne kúpia FREE SAT, ale ja osobne predpokladám, že vypnutie všetkých UNI čítačiek je pre SKYLINK extrémne rizikové. Zdieľanie karty v jednej domácnosti (najmä pokiaľ ide iba o karty so servisným poplatkom) by im nemuselo vadiť.

 11. tu nejde ani tak o odstavenie uni to je len vedlajší efekt ale dynamický camkey na platenej ponuke mohli spustiť

  1. Nie som technicky znalý, ale rozumiem tomu tak, že principiálne ide o to, či bude karta SKYLINK schopná správne pracovať v necertifikovanej UNI čítačke. V prípade, že áno, ja ako netechnik tomu rozumiem potom tak, že následne sa dajú kódy z takejto karty zdieľat medzi 2 (prípadne aj viacerými) prijímačmi v domácnosti, prípadne sa dá nahrávať súčasne viac programov vo viactunerových prijímačoch alebo pre extrémne ortlých sa dajú kódy posielať internetom na vzdialené boxy. Tento posledný prípad ja považujem za pirátstvo. Ostatné dva prípady by SKYLINKu vadiť nemuseli, pretože tu nejde o to, žeby niekto za príjem neplatil. Ty hovoríš, že odstavenie UNI čítačky je iba vedľajší produkt, ale pre mňa netechnika je to najzásadnejší výsledok akéhokoľvek prípadného zásahu do kódovania zo strany SKYLINKu, pretože toto by znefunčnilo všetky prijímače, ktoré nemajú šachtu na CI modul. A to SKYLINK (podľa mňa) riskovať nebude. Tiež si myslím, že multinahrávanie a zdieľanie v jednej domácnosti nie je to, čo by musel nutne riešiť. Najväčší problém je nelegálny príjem = neplatím nič, ale využívam ponuku. V prípade nelegálneho zdieľania z oficiálnej karty cez internet môže SKYLINK obmedziť samotnú kartu, ale vôbec netuším, čo môže urobiť, keď niekto platí nejakému Rusovi. Ja osobne si radšej zaplatím servisný poplatok za 4 EUR, akoby by som mal platiť Rusom 5 EUR a aj tak by som to nepozeral.

 12. tieto veci sú spojené nádoby ako sa hovorí keď sa rúbe les lietajú triesky nedá sa odstrániť jedno ale aj zachovať druhé

  1. @ …… :

   Pokiaľ to Skylink so svojim opatrením doženie až do toho štádia se odstaví možnost nahrávať súčasne z viacero programov súčasne (napr. zo štyroch nebo aj viac súčasne) cez čítačku karty na príjímačoch ktoré majú viac tunerov ako jeden keď im riadne a oficiálne platím, tak na nich následne s odpuštením poriadne „s.riem“ s tím že u nich okamžite končím a už odo mňa neuvidia nikdy ani cent!
   Ja som zákazník a pokud im dávam svoje peniaze a nechcú o mňa nechcú prísť, tak ma nebudú omezovať a diktovať mi z koľkých programov môžem súčasne nahrávať alebo nie.

Komentáre už nie sú povolené.