Reklama

SatelitnáTV.sk v roku 2018: Nové zoznamy DVB-T vysielačov a vylepšený TV Program

Aj tento rok sme priniesli na portáli SatelitnáTV.sk nielen množstvo zaujímavých článkov, správ či recenzií, ale aj viacero vylepšení. Krátko pred koncom roka sme sa preto rozhodli zrekapitulovať tie najhlavnejšie zmeny a novinky na našom portáli za posledných 12 mesiacov.
Pokračovanie nižšie:


Najviac času a úsilia nás stál tento rok jednoznačne TV Program, ktorý sme rozšírili z približne 10 kanálov na takmer 140 a stále pribúdajú ďalšie. Sami tomu počtu nemôžeme uveriť, vzhľadom k tomu, že všetky dáta od televízií si spracovávame sami a nevyužívame žiadneho externého dodávateľa. Navyše keď sme spúšťali v roku 2017 TV Program, nikto ani netušil, že v ňom bude už o rok až toľko veľa programov, vrátane rakúskych ORF, poľských TVP či maďarských MTVA.

Okrem pridávania nových staníc sme sprístupnili v TV Programe tento rok aj nové funkcie. Jednou z nich je vyskakovanie okno s rozšíreným popisom a informáciami o ďalšom vysielaní programu. Veľmi jednoducho je tak možné zistiť kedy bude vysielaná ďalšia časť seriálu, alebo aj záznam práve sledovaného športového prenosu. Stačí len kliknúť na vybraný program.

Horúcou novinkou je prehľad víkendových športových prenosov, ktorý sme prvýkrát zverejnili tesne pred Vianocami. Podľa dostupných štatistík čítanosti vás tieto informácie zaujali a preto sme sa rozhodli, že v tom budeme pokračovať. Každý piatok večer tak zverejníme prehľad priamych prenosov na takmer všetkých dostupných kanálov na slovenskom a českom trhu.

Zmenou prešli tento rok aj sekcie Frekvencie a Vysielače. Do Frekvencií sme pridali u slovenských a českých operátorov logá staníc, ktoré tak trochu skrášlili celkový vzhľad. Novinkou je aj informácia o kompresnom formáte uvádzaná za názvom každej stanice. Na podstránkach Vysielače sme sprístupnili zase úplne nové zoznamy DVB-T/T2, ako aj DAB+ vysielačov, vrátane ich zobrazovania na mape.

Zabudnúť nemôžme ani na nový vzhľad stránky, ktorý sme výrazne zjednodušili a hlavne optimalizovali pre mobilné zariadenia. Práve z mobilov a tabletov nás totiž čoraz častejšie čítate.

Plány na rok 2019
Aj v budúcom roku sa chceme postupne zlepšovať a prinášať čo najlepší obsah so zameraní na digitálny príjem. Chceme totiž, aby ste sa sem všetci veľmi radi vracali a vždy tu našli niečo zaujímavé. Zlepšiť plánujeme nielen obsah, ale opäť aj Frekvencie, TV Program a Vysielače, kde ešte stále nie je všetko podľa našich predstáv. Všetko však bude záležať na rozpočte.

Ak máte nejaké nápady na vylepšenia, alebo vám tu niečo ešte chýba, kľudne nám o tom napíšte.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. @ Pre redakciu, mne tu chýba stránka na doladenie paraboly, že keď zadám mesto, tak mi hneď vyjdú azimuty.Na rôzne družice,Mohli by ste dať od 01,9,E až po 30,0,W, ako to býva na rôznych webových stránkach.

  1. Vďaka. To je dobrý nápad. Budeme sa ním zaoberať.

  1. alebo napriklad taky euronews, za to by isto nechceli prachy a FTA by bola zaujimavejsia. vsak je tu plno cudzincov, ktory nepozeraju SK kanaly

 2. ČT 24 ani v Slovenskom DVB-T vysielať nemôže, ak sa nemýlim,Môže byť vysielaná iba v Českom DVB-T,

  1. ČT24 môže byť vysielaná voľne v slovenskom DVB-T/T2, ale napr. AVIS alebo Towercom by museli platiť ČT za šírenie jej stanice.

 3. Novinka Pre zákazníkov Digi tv Filmbox Premium ide na satelite cze magio sat

 4. Zilina,dvb t 52 kanal,pre mna problemovy,programy dajte na iny kanal,je slabi a vypadava,ci v ziline,v brodne,jano

 5. Redakcia – O DAB + píšeťe , ale nepíšete ake Radia to obsahuje aspoň som to na vašej stránke nenašiel
  asi som slepý . A či v každom meste sú rovnake Rádiá v tom DAB+

  V Martine DAB + obsahuje Rádia – Radio FM , Rádio Litera , Rádio Junior , Radio Slovensko , Rádio Devín,

  Rádio Antena Rock , Rádio RSI , Rádio Vlna

  DAB + v Martine obsahuje 8 Rádíí . Neviem prečo tam nedali Rádio Pyramída

 6. Chcel som sa spitat na plustelka viac na Nové mesto nad Váhom.

Komentáre už nie sú povolené.