Reklama

Prima Plus obohatí od nového roku svoj program, pridá aj akvizičné tituly

Televízny kanál Prima PLUS oslávi v januári svoje druhé výročie. Česká mediálna skupina Prima ním v roku 2017 vstúpila na slovenský televízny trh. Kanál prináša divákom, súčasne s vysielaním v Českej republike, množstvo premiérových titulov vlastnej tvorby či spravodajské a publicistické relácie skupiny Prima. Jeho skladbu však postupne dopĺňajú ďalšie programy a po novom roku ho rozšíria aj vybrané akvizičné tituly.

„Hlavným cieľom Prima Plus je priniesť slovenským divákom čo najviac našich premiérových vlastných titulov. Sme veľmi radi, že popri populárnych hobby programoch, si na Slovensku získali nemalý divácky záujem v hlavnom vysielacom čase aj seriál Modrý kód či Show Jana Krause,“ hovorí Martin Cepek, Business development director skupiny Prima.
Pokračovanie nižšie:


Program televízneho kanálu Prima Plus sa popri vlastnej tvorbe postupne rozširuje aj o licencované formáty. „My sme už deklarovali, že sme sa v súvislosti s rozširovaním programovej ponuky Prima Plus aktívne zaujímali o možnosti na trhu, avšak tieto sa úplne nezhodovali s očakávaním divákov či našimi možnosťami. Snažíme sa preto hľadať také voľné tituly, ktoré máme overené aj v Českej republike a myslíme si, že môžu vhodne doplniť vysielanie Prima PLUS. Na základe podnetov divákov sme v tomto roku vyrokovali práva pre vysielanie aj ďalších našich populárnych relácií, ktoré sú podmienené licenciami. Už od leta môžu na Prima Plus diváci sledovať program Ano, šéfe! a od druhej polovice decembra bude divákov baviť aj naša Partička,“ približuje Cepek.

Od nového roku sa potom diváci môžu tešiť tiež na populárny detektívny seriál televízie Prima Polda, ktorý dosiaľ na Prima Plus nebol vysielaný. Ihneď po novom roku sa do programu Prima Plus dostane aj prvý akvizičný seriál.

Keďže diváci si Primu neodmysliteľne spájajú s kriminálnymi a detektívnymi seriálmi, vsadili sme na osvedčenú klasiku, ktorá ale má svoju kvalitu. Ide o francúzsky seriál Julie Lescaut. Ten na českom trhu prináša pravidelne náš kanál Prima Krimi, a tak môžeme skonštatovať, že napriek faktu, že sa nakrúcal cez dve desaťročia, patrí svojim spracovaním, dĺžkou príbehov i hereckými výkonmi medzi stále divácky populárne tituly,“ doplnil Cepek.

Nové seriály v programe Prima Plus pribudnú už od úvodného týždňa roka 2019. Od polovice januára potom budú opäť vždy v pondelok a v stredu o 20.15 h pripravené premiérové diely najskutočnejšieho seriálu z lekárskeho prostredia Modrý kód. V utorok a vo štvrtok o 20.15 zas pobavia Krejzovi. Piatkové večery budú patriť Julie Lescaut, v sobotu večer divákov osloví David Matásek ako Polda. Streda o 21.35, to je zas neodmysliteľne čas pre Jana Krausa a jeho najlepšiu late night show. Vždy v utorok a vo štvrtok o 21.35 čakajú na divákov cesty Zdeňka Pohlreicha po reštauráciách nielen v Česku v programe Ano, šéfe! V nedeľu o 21.25 pobaví primácka Partička.

Prima Plus je k dispozícii slovenským divákom u väčšiny satelitných, káblových a IPTV operátorov. Program je navyše dostupný aj v DVB-T. Vysielanie je však kódované a dostupné iba predplatiteľom terestriálnej platformy Plustelka.

Januárové novinky vo vysielaní Prima Plus

Polda
Od 5. januára vždy v sobotu o 20.15 na Prima Plus.
Kriminálny seriál vychádzajúci zo žánru buddy movie, ktorého hlavnými postavami sú dvaja úplne rozdielni hrdinovia, čo so sebou prináša neraz i komediálne momenty. Komisár Michal Bříza (David Matásek) bol v roku 1995 pri zásahu proti mafii postrelený do hlavy. Následkom zranenia upadol do kómy, z ktorej sa prebudil po dvadsiatich rokoch. Do doby dotykových telefónov, Facebooku, navigácií, testov DNA a všadeprítomného fajčenia. Michal, ktorého žena už má nového partnera, sa vracia do života i práce ako superpolicajt z minulého storočia.
Ako parťáka dostáva absolventa policajnej akadémie, 25-ročného zelenáča Andreja (Igor Orozovič). Michalova vizáž i správanie drsňáka naráža na uhladenosť a postupy mladého kolegu. Spory medzi touto nesúrodou dvojicou, ktorá v každej epizóde rieši vždy jeden prípad, sú zdrojom rôznych humorných situácií. Ženský prvok vnáša do deja atraktívna policajná psychologička Táňa v podaní slovenskej herečky Jany Kolesárovej, ktorá má Michala sledovať po lekárskej stránke.

Julie Lescaut
Od 4. januára vždy v piatok o 20.15 na Prima PLUS.
Jeden z vôbec najúspešnejších kriminálnych seriálov Európy, ktorý sa nakrúcal nepretržite od roku 1992 až do roku 2014. Za úspechom tohto francúzskeho seriálu bez pochýb stojí jeho spracovanie, ktoré od začiatku stavilo na deväťdesiatminútové epizódy. Tie pôsobia ako samostatné filmy a pripomínajú slávneho komisára Moulina. Seriál od začiatku staval na tradícii seriálov s psychologicky prepracovanými postavami, ktorým nikdy nechýbalo úsilie o pravdivé zobrazenie spoločnosti so všetkými jej neduhmi, ktoré poukazovali na to, že množstvo zločinov vzniká na základe sociálnej nerovnosti.
Sympatická policajná komisárka je ryšavé tornádo! Musí totiž zvládnuť nielen parížske podsvetie, mužský tím podriadených policajtov, ale aj výchovu svojich vlastných detí. A napriek tomu všetkému je vždy elegantnou a rozvážnou ženou, ktorá so šarmom rieši zložité kriminálne prípady. Po nástupe na miesto komisárky v obvode parížskeho predmestia Clairiéres, kde polovicu obyvateľov tvoria Francúzi a druhú polovicu prisťahovalci, musela Julie dokázať svojim nadriadeným, že zvládne akúkoľvek situáciu. Mnohým policajtom sa pritom od začiatku nepáčilo, že ich má viesť žena. Julie Lescautová (Véroniue Genest) však nedôveru svojich podriadených prelomila a všetkým ukázala, že odvádza vysoko profesionálnu prácu a nechýba jej ani zmysel pre humor.
Na obrazovkách Prima PLUS sa môžu diváci tešiť na tento seriál počnúc jeho IV. sériou.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. také žumpy kanály ani neladim nieto ešte sledovať tupym ovciam aj to stačí

  2. ten hnoj prima grc v terestrike treba zrušiť zbytočne zaberá kapacitu v muxe

  3. Prima Plus a Nova International stoka odpad hnoj sračky zmiešane z močovkou

Komentáre už nie sú povolené.