Reklama

ANTIK boxy po niekoľkých rokoch opäť s funkciou PVR

Košický operátor ANTIK Telecom vydal pre dodávané set-top-boxy v týchto dňoch nové verzie softvérov. Podľa zistení nášho portálu SatelitnáTV.sk je hlavnou novinkou funkcia nahrávania na externé pamäťové zariadenia (PVR). Novinka je k dispozícii ako pre boxy Mini 2 a Nano 1, tak aj novšie Mini 3 či Nano 3, vrátane verzií s tunerom DVB-S2, ktorý využívajú zákazníci satelitnej služby ANTIK Sat.

ANTIK prestal využívať funkciu PVR v dodávaných prijímačoch v roku 2016. Pri jej zrušení sa odvolával na archív vysielania a nové cloudové riešenie, ktoré chcel v budúcnosti predstaviť zákazníkom. Zdá sa však, že si to nakoniec rozmyslel.
Pokračovanie nižšie:


Operátor tak po niekoľkých rokoch opäť sprístupnil funkciu PVR pre všetkých užívateľov, ktorí využívajú dodávané prijímače. Zákazníci si tak môžu po pripojení pamäťového zariadenia nahrať svoje obľúbené programy na externé pamäťové zariadenie a kedykoľvek neskôr pustiť.

O novej verzii softvéru by mal prijímač informovať užívateľov hláškou na obrazovke. Pokiaľ by sa tak nestalo, je možné inštalovať poslednú verziu softvéru priamo z menu prijímača (Menu-Nastavenia-Aktualizácie). Pre boxy Mini 2 a Nano 1 je funkcia PVR dostupná vo verzii 3.82.0. Užívatelia Mini 3 a Nano 3 nájdu PVR vo verzii 4.50.0.

Po nainštalovaní najnovšej verzie softvéru pribudne do Hlavného menu nová kategória Nahrávanie. Pre jeho plnohodnotné využívanie je samozrejme nutné pripojiť externé pamäťové zariadenie, ktoré je potrebné následne ešte aj naformátovať (Menu-Nahrávanie-Disk Info-Formátovať).

Obnovenú funkciu PVR sme otestovali aj v redakcii. Prijímač ponúka užívateľom dva spôsoby nahrávania. Prvým je manuálne nahrávanie stlačením tlačidla „Record“ a druhé automatické, ktoré je možné si nastaviť jednoducho cez elektronického sprievodcu (EPG). Počas nahrávania nie je možné prepnúť na iný program, sledovať je tak možné iba kanál, ktorý sa práva nahráva. Pri pokuse o prepnutie programu vypíše set-top-box oznam o nahrávaní a ponúka možnosť ho vypnúť. Počas nahrávania je však možné prehrávať videá z YouTube či dokonca Archívu. O aktívnom nahrávaní informuje vždy červená bodka v pravej hornej časti obrazovky.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. No v menu nieje žiadne najravanie a nemôžem naformatovat disk.

Komentáre už nie sú povolené.