Reklama

V Košiciach boli spustené dva nové DVB-T vysielače, šíria platené programy

Vo východoslovenskej metropole boli spustené v poslednom období dva nové miestne DVB-T vysielače, ktoré vysielajú na 32. a 34. kanáli. Ako nás informoval jeden z našich čitateľov, z oboch sú šírené platené programy, ktoré sú kódované systémom Conax. Pre ich príjem je teda nutné dekódovacie zariadenie.

Podľa našich zistení je prevádzkovateľom oboch vysielačov operátor GeCom. „Vysielače sú umiestnené na adrese Trieda SNP 1, výkon 1000 W ERP„, uviedol pre portál SatelitnáTV.sk Roman Vavro, tlačový hovorca Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ).

Oba multiplexy šíria celkovo 22 televíznych programov z toho šesť je vo vysokom rozlíšení. Ide o ponuku terestriálnej platformy Tečko, ktorú môžu už dlhšiu dobu prijímať obyvatelia Michaloviec a blízkeho okolia. Vyzerá to tak, že operátor sa rozhodol rozšíriť dostupnosť svojej služby aj do Košíc. Spomeňme, že v Michalovciach šíri programy na kanáloch 28 a 32.

Podľa aktuálneho cenníka má Tečko aktuálne štyri programové balíčky: Extra programy, balík Adam, balík Eva a Adult. Prvý menovaný balík je dostupný zákazníkom po zaplatení ročného servisného poplatku 20 €, zvyšné sú po 4 € mesačne.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

 1. Držim palce. Nech to potiahnu na cele Slovensko. Konkurenciu treba. Škoda že sa na taketo niečo nedal Avis.

  1. testovacie vysielanie v KE na K32 a K34 už bolo cez minulý víkend, ale v pondelok alebo utorok to vypli…

 2. Potiahnúť signál ešte do stredoslovenského kraja hneď ich objednávam na rok akurãt o mesiac mi konči plustelka.Cenove sú veľmi na tom dobre.

 3. Vyborne , každý divák na DVB-T je dobrý. Táto ponuka + voľné regionálne programy = úplne stačí pre väčšinu obyvateľstva , netreba satelity. Ak dajú ešte predajcovia so zľavou nové DVB-T antény bude to OK.

  1. Zatial nekodovane tieto 4,
   http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=143&t=72995

 4. Umelci:

  Spoločnosť Towercom, a. s. v roku 2017 zvýšila stratu o 242 % na -5,487 mil. € a tržby jej klesli o 11 % na 49,71 mil. €.:

  finstat.sk/36364568

  1. Predstav si, ze by dostal gecom rtvs na pozemak … iste love na zazmluvnene roky, garantujem ti, ze pokrytie by bolo optoti towertrolu exelentne, asi ako veze mobilnych opetatorov

 5. Aj v Spišskej Novej Vsi resp. Smižanoch vysiela telekomunikačný operátor GeCom kódované programy na K46 a K51.

  1. Marí sa mi, že Rupkki a GeCom majú niečo spoločné, či?

  1. Nie, lokálky sú preto na kanáloch, kde sú v okolitých štátoch silné vysielače, lebo by na iných kanáloch neprešli koordináciou resp. nie sú žiadne iné voľné. Preto sa to dáva na rovnaké kanály s nižším výkonom a zmení sa polarizácia.

  1. Teoreticky možno (ale je tam tiež dosť rovnakých kanálov ako na niektorých SK vysielačoch v tvojom okolí):

   Gorlice – Maślana Góra – 34, 36, 45

   Kielce – Święty Krzyż – 30, 37, 40, 47

   Kraków – Chorągwica – 23, 25, 33, 47, 50

   Szczawnica – Góra Przehyba – 34, 69, 45

   Tarnów – Góra Św. Marcina – 23, 45, 50

  2. Laco sa asi pýtal na iné multiplexy z rovnakého vysielača. Ten K32 bol z vysielača Solina – Góra Jawor alebo Rzeszów/Krosno – Sucha góra. Na oboch vysielajú ešte 2 ďalšie MUX-y na K29 a K52, ak ma pamäť neklame. A pochybujem, že v KE bude reálny príjem z vysielačov ako Kielce a Kraków – Chorągwica.

 6. Je treba tomu urobiť poriadnú reklamnú kampaň a zákazníci prídu , TV Senior je nápomocná , v Košiciach vysielame voľne z Bankova.

Pridaj komentár

Komentáre nesúvisiace s článkom, obsahujúce nadávky, urážky, odkazy, politiku, ako aj tie, ktoré porušujú platné pravidlá a zákony, budú vymazané bez udania dôvodu.