Reklama

Prechodová sieť 13 zlepšila v ČR svoje pokrytie

V Českej republike došlo v poslednom období k zlepšeniu pokrytia Prechodovej DVB-T2 siete 13 (PS 13), ktorú prevádzkuje spoločnosť Digital Broadcasting. Operátor spustil až 14 nových vysielačov. Diváci tak môžu túto DVB-T2 sieť prijímať už aj v lokalitách Boskovice (43k), Dačice (24k), Hranice (31k), Pelhřimov (24k), Přerov (31k), Rosice (43k), Slavičín (43k), Šluknov (28k), Tachov (24k), Třinec (31k), Vimperk (24k), Volary (32k), Vrchlabí (24k) a Žďár nad Sázavou (24k).
Pokračovanie nižšie:


Podľa spoločnosti Digital Broadcasting šíri PS 13 celkovo 59 vysielačov, z ktorých môže prijímať signál viac ako 9,3 milióna obyvateľov Českej republiky, čo predstavuje pokrytie 89,2% obyvateľov ČR.

Multiplex PS 13 aktuálne obsahuje 10 základných televíznych staníc Nova, Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold, Nova 2, TV Rebel, TV Relax, JOJ family HD, Prima Comedy Central HD a KinoSvět. Z vybraných vysielačov môžu byť navyše dostupné ešte aj regionálne POLAR HD, Brno TV či TV V1 HD. Všetky programy vysielajú nekódovane a v novom kodeku H.265/HEVC.

Kompletný zoznam vysielačov aj s ponukou multiplexu nájdete v sekcii Vysielače. Samozrejmosťou je aj zobrazovanie presnej polohy vysielača na mape.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentár

  1. Vysielače: Hranice, Přerov, Slavičín a Třinec zatiaľ nie sú uvedené v databáze ČTÚ. Takže ešte asi nevysielajú.

Komentáre už nie sú povolené.