Reklama

Plustelka pridáva do ponuky športový kanál v HD kvalite

Towercom dnes rozšíril ponuku svojej terestriálnej platformy Plustelka o športový kanál Sport 2 HD (MPEG-4), ktorý nahradil doterajšiu SD verziu. Program bude štandarde kódovaný systémami Irdeto a prístup k nemu budú mať všetci predplatitelia platformy s aktivovaným balíčkom Plustelka Štandard. Novinka je však súčasťou prvého celoplošného multiplexu, divákom tak odporúčame spustiť automatické ladenie. Na doterajšej pozícii po SD verzii, vo štvrtom multiplexe, sa má objaviť ďalší nový program.
Pokračovanie nižšie:


Okrem pridania HD verzie Sport 2 poteší Towercom aj divákov Voľnej telky. Tí budú môcť sledovať, v rámci voľného vysielania, Sport 2 v SD kvalite. Ochutnávka športového programu bude k dispozícii počas celého novembra, na novej špeciálnej pozícii s názvom Sport 2 Promo (SD/MPEG-2), v druhom celoplošnom multiplexe.

Tými hlavnými ťahákmi na športovom programe Sport 2 sú určite prenosy z Formuly 1, hokejovej KHL či futbalovej Ligy národov. Predplatitelia Plustelky si tak budú môcť pozrieť vo vysokom rozlíšení už nielen Veľkú cenu Brazílie, ale aj záverečnú Veľkú cenu Abú Dhabí. Tešiť sa samozrejme môžu aj na prenosy HC Slovan Bratislava, ktorý si v novembri zmeria sily s mužstvami Lokomotiv Jaroslavľ, Barys Astana, Ak Bars Kazaň, Neftechimik Nižnekamsk, Torpedo Nižnij Novgorod či CSKA Moskva.

Diváci cez anténu tak môžu sledovať v HD kvalite už programy Jednotka HD, Dvojka HD, JOJ HD, Markíza HD, JOJ Cinema HD, Sport 2 HD, Travel Channel HD, Epic Drama HD, FilmBox Premium HD, Ceskoslovensko HD – Festival HD a FightBox HD.

Počas našich testov dosahoval video bitrate nového športového programu Sport 2 HD v priemere 4,7 Mbps.

Kompletnú ponuku šírený programov v DVB-T, aj so zoznamom vysielačov, môžete nájsť v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Áno, ide FTA, SD aj Full HD verzia. FHD má zvuk vo formáte HE-AAC. Už nabehlo aj EPG. Okrem toho sa vo vysielaní objavila aj pozícia s názvom „video bar“, avšak s čiernou obrazovkou a prijímač hlási, že ide o neplatnú službu.

  2. Sport 2 SD Promo v MUX 2 je na bývalej pozícii Barrandov Family a TV Markíza

  3. co takhle ortsgemeindelandwirtschaftgesellschaftvorsitzer … předsedo

  4. @mmc: nedá sa, admin už obmedzil max. dĺžku nicku. Ale je to pekné slovo, máš u mňa malé bezvýznamné plus. 🙂

   Leb wohl!

   Dein Rindfleischetikettierungsüberwachungsbeamter.

 1. Pozícia video bar je vysielaná v rámci druhého multiplexu

  1. video bar telka naladí, ale settopbox nie. obyčajná tv stanica to asi nebude.

  2. jedná sa o pripravovaný kanál ktorý bude formou ochutnávok našich služieb. Sledujte nás a čoskoro budeme informovať.
   Pekný deň
   Tím Plustelka

  3. Konečne, tu som to písal v diskusii pred mesiacom 1. 10. aby to urobili:

   Bolo by dobré, keby sa urobili v MUX1 a MUX2 dve pevné FTA pozície:
   1. INFOKANÁL VOĽNÁ TELKA / PLUSTELKA / PLUSTELKA VIAC
   2. PROMOKANÁL kde by sa striedali FTA ochutnávky programov z platenej verzie

   satelitnatv.sk/2018/10/v-oktobri-bude-mozne-sledovat-cez-antenu-volne-serialovy-kanal-v-hd-kvalite/#comment-82806

  4. @xy: a už pred tým mesiacom to bol nezmysel. Okrem toho Ťa (aspoň zatiaľ) nevypočuli, Sport 2 HD nie je promo, ten tam v 1. multiplexe zostáva. Takže len presunuli promokanál do druhého multiplexu. Uvidíme, čo bude zač ten video bar.

 2. Mam za to že Video Bar, bude taký kanál ako má Skylink, Skylink Ochutnávka?, Teba na takýto kanál aj licenciu?. alebo je to len propagačný kanál operátora?

 3. je to len propagačný kanál, lebo je tam stále iná stanica a nie vlastný program a prevádzkovateľ terestriálneho vysielania (Towercom) ani nemôže zo zákona vysielať vlastný program (stanicu).

  1. Nemýlim sa, ja som to myslel tak, že by Towercom nemohol vysielať vlastnú stanicu ako je napr. program Joj alebo Markíza – ako takú stanicu, kde by mal vlastnú produkciu programu

 4. Programové balíčky sú žiaľ obchodným znásilňovaním diváka v kontexte najvyššieho zisku. Nič proti, slobode podnikania, predávajte čo chcete. Kupujúci musí akceptovať pomer odpodu k hodnote. Chýba však skutočne slobodná voľba diváka. Obsahovo prázdne stanice na úrovni duševnej poruchy, imbecility a reklamnej žumpy, záujmové masírovania mozgov, spolu sem tam s jednou „ťažnou“ stanicou. Kedy bude konečne možné, v tomto digitálnom veku, platiť vlastný a individuálny výber staníc ?

  1. Na jednu dobrú stanicu prilepiť kopec balastu je výmysel agentúr (AMC, AXOCOM, IFC, SPI a pod), prípadne si to nabalastujú takto sami vysielatelia (Discovery x,y,z) a doteraz sa im žiadny operátor nepostavil, resp. aj postavil ale nejako do nedopadlo (AMC vs. DIGI CZ).

 5. Dobry den !

  Je skvelé , ze Plustelka zaradila Sport 2 HD .

  Prima Plus , CT 1 , CT 2 bude dakedy v HD Verzíí .

  Prijal by som tam aj televizie CT art /CT D , CT Sport , no škoda , že je to všetko o licencíí.

  Ct sport – pozeral by som tam – Fotbal – česku Fortuna Ligu a Hokej – česku Extraligu . neviem co čechačkovia robia drahotyalebo niekto iný zo šírením Tv signálu pre Slovensko .

  Hudobné stanice – VH 1 super , že je tam . A trebarz Tv Rebel 2 Slušnej kanál alebo Tv Rebel , nič .

  Video bar – Som už teraz zvedavý co date ako prvu Tv ochutnavku v tomto Promo Tv kanály .

  Plustelka Viac – Tetka býva v BB v mestskej časti Sásová , no kupila si novu telku s DVB _ T2 a HEVC 265 no a na 44 kanály nechytila Tv programy doplnkovej služby Plustelky Viac a pritom v mestske časti šalková Ja ich chytím . Prečo . Je tam slabý signál alebo je tam dáke rušenie ved asi tak 5 km vzdušnou čiarou je vysielač Laskomer .

  Este niečo ma napadlo – Bolo by fajn keby tam boli aj zaradené Rádia . Budu tam dakedy neaké zaradené ?

  Plustelka – Nech sa darí budte uspešný .

  Satelitnatv – ste skvelý internetový portál .

  1. @Braňo z MT: Tak k jednotlivým bodom:
   Prima Plus je odpad. Netreba ju ani v SD. Nikoho nezaujíma, čo by si pozeral na programe ČT Sport. „Fotbal“ sa po slovensky píše „futbal“. „Zo šírením“ sa správe píše „so šírením“, „trebarz“ má byť správne „trebárs“ a plejádu dalších tvojich chýb sa mi už nechce opravovať. „Čecháčkovia“ nerobia drahoty, je to o vysielacích právach, ty Čobol. 🙂 TV Rebel máš vysielanú voľne na Astre 3B, spolu s niekoľkými ďalšími stanicami. A ako píše P38, vysielač Plustelky viac nie je na kóte Laskomer, okrem toho má podstatne nižší výkon, ako MUX-y z Laskomera. Asi sa budeš musieť pohrať s anténou, prípadne si zaobstarať nejakú kvalitnú vonkajšiu.

 6. No môj názor je taký, že možno zaradia AMC alebo Spektrum. Nakoľko ho má každý operátor.
  Od skupiny Amc už teraz vysielajú Sport1,Sport2,Film+, Paprika. Uz čoskoro začnú prechádzať na T2 hevc tak sa snáď dočkáme viac HD programov jedine tak búdu môcť konkurovať sateltu.

  1. Presne Eva už toho športu je dosť v plustelke radšej nejaky dokument.

  2. Súhlas, šport nech si strčia. Filmové, seriálové, komediálne a dokumentárne by mali pridať.

 7. vsak nepridali sportovu stanicu len preklapaju z sd do hd to by mohli vsetky 🙂 tak ako vela je tam tolko kolko bolo aj predtym

 8. Dobrý den,
  Jsistil jsem šemate lepší
  Programy v televízia
  RTVS
  JEDNOTKA DVOJKA
  Soukromé STANICE
  TV JOJ JOJ PLUS
  Neš v unás v Čechach a
  Moravě v naší Česká
  Televize ČT 1 ČT 2
  Davaji stare pořady a Stare fimy naše Soukromé stanice
  Nova Prima Barrandov TV samé filmy sabijení
  Na silnosti samé
  Reklamí

 9. Dobrý den,
  Ješte jsem sabomel
  Na sapomel še chitam
  Slovenské programy
  S Vysielače Žilina
  Krížava v Ostravě to Hráje
  Žilina Krížava
  1 MUX 1 35
  2 MUX 2 52
  3 MUX 3 32
  4 MUX 4 39
  Kdi budé vysílát DVB – T 2 Vysielač Žilina Krížava

  1. To je recesia, tá tvoja gramatika a štýl? Niečo ako Opráski sčeskí historje? 😀

Komentáre už nie sú povolené.