Reklama

Päť platených programov teraz voľne v maďarskom DVB-T, vrátane Discovery

Najbližšie dva týždne budú šírené u našich južných susedov voľne (FTA), z terestriálnych DVB-T vysielačov, programy Super TV2, TLC a Discovery, ktoré sú bežne kódované systémom Conax (0B00). Okrem toho bola predĺžená ochutnávka aj dokumentárneho kanálu Spektrum a ešte stále trvá aj voľné vysielanie filmového programu Film4. Celkovo tak v Maďarsku aktuálne vysiela v DVB-T až päť platených kanálov dočasne voľne (FTA). Všetky sú šírené v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-4).
Pokračovanie nižšie:


Super TV2, TLC a Discovery budú môcť prijímať diváci voľne do 9. decembra, Spektrum do 2. decembra a Film4 už len do konca novembra. Po týchto termínoch budú všetky programy zakódované a sprístupnené iba predplatiteľom MinDig TV Extra, obdoby našej Plustelky.

Vzhľadom k tomu, že signál z maďarských celoplošných vysielačov má dosah aj na Slovensko, môžu všetky programy prijímať aj diváci u nás, hlavne tí, ktorí bývajú v blízkosti hraníc s Maďarskom. Kompletný zoznam staníc, šírených nielen v maďarskom DVB-T, aj spolu so zoznamom vysielačov, môžete nájsť v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. U nich to funguje celý rok,pravidelne sprístupňujú vybrané platené programy na kratšiu dobu(ešteže sme na Slovensku).

 2. Ešteže to majú prešpikované reklamami (nielen platené a neplatené, komerčné či nekomerčné), dokonca i v jeden rovnaký čas. 😉 A dookola sa reprízovane. Prípadne opakujúce sa upútavky ako neúnavný verklík.
  Voľakedy dávnejšie, keď som pozerával „Viedeň“, tak i tam boli reklamy typu: ž*rú, s*rú, p(*)erú, ale nie až v takom množstve ako teraz. 🙂
  Aj čo vysielajú sa často opakuje. Kvantita neznamená kvalitu. |:

  1. Mudruješ a platíš za Markízu,ja aspoň neplatím a 2 roky mi vôbec nechýba !!!

  2. Palec hore, na slovensku je vela oviec co platia markizu, no v poslednom case badam ze dochodcovska generacia sa vracia na bezplatnu antenu, jak to takto vydrzi bude sa markiza sama pytat do terestrialu 🙂

  3. Neverím Rado,že Markíza sa bude pýtať naspäť do bezplatného terestriálu,má vysokú sledovanosť,ešte aj za šírenie platia ľudia, a ktorí jej neplatia,tak málo kto má a Jojka keby skôr bojovala,ako je to možné,je to aj nereálne,aby bola Markíza najsledovanejšie televízia na Slovensku,ale ona skôr bude bojovať proti šíreniu českým staniciam na Slovensku.

  4. dzuriak,
   nemudruj za druhých. Ja M&J kompániu nesledujem, nemám prečo. Nestratil som úsudok. Len občas pozriem čo to dávajú na čas zbezplatnené maďarské DVB-T, ale veľmi ma neobohacujú. Sú väčšinou podobné M&J kompánii až na veľmi malé výnimky.
   M. (aj ostatné tzv. komerčné tv) platí, žiaľ, každí, i ten, kto ju nepozerá. Vycucne(ú) peňeži cez reklamy, i za tie ktoré nezchosnuješ.

 3. Súhlasím , že televíziou seniorov bude práve DVB-T , aj tak sledujú 2-3 programy, tie svoje , a tak by zbytočne platili operátorom.

 4. Počas celého decembra bude voľný Joj Cinema HD na dvb-t !

 5. Neverím, že Mrdkíza má najväčšiu sledovanosť. To sú údaje z peoplemetrov, ktoré síce merajú presne, ale vzorka ľudí, ktorí tie peoplemetre majú, už dávno nereprezentuje populáciu. V bežnej populácii je najmenej 30% ľudí, ktorí majú iba bezplatné DVB-T, prípadne v kombinácii s FTA satelitnými stanicami (a toto číslo stúpa, možno je to už aj 35% – kvôli masívnemu odchodu zákazníkov od Slizlinku). Ale vo vzorke s peoplemetrami je to ďaleko menej, podľa rôznych indícií pod 10%. Zaujímavé, že Ojojojka netlačí na prerozdelenie peoplemetrov, ale bojuje radšej proti českým staniciam na Slovensku..

Komentáre už nie sú povolené.