Reklama

ČT ukončila šírenie svojich HD programov v multiplexe 1a, pokračuje v DVB-T2

Česká televízia vypla 30. septembra šírenie svojich HD programov prostredníctvom verejnoprávneho regionálneho multiplexu 1a, ktorý bol k dispozícii českým divákom iba z vybraných DVB-T vysielačov. Pokiaľ chcú teda diváci prijímať aj naďalej programy Českej televízie v HD kvalite, musia prejsť už na DVB-T2. Verejnoprávny vysielateľ u našich susedov sa tak snaží nalákať na druhú generáciu terestriálneho vysielania.
Pokračovanie nižšie:


ČT šíri všetky svoje programy v HD kvalite od októbra už len v prechodovej sieti 11 (PS 11), ktorá pokrýva 99,6 % obyvateľov Českej republiky. Všetky programy vysielajú nekódovane a v novom kodeku H.265/HEVC. Pre príjem sa preto vyžaduje už zariadenie s podporou tohto štandardu. Programy v štandardnom rozlíšení sú samozrejme šírené aj naďalej v prvom celoplošnom multiplexe s kodekom H.264. Postupné vypínanie súčasného vysielania v štandarde DVB-T má začať v novembri 2019.

Pokiaľ by ste hľadali zoznam vysielačov aj s ponukou českých multiplexov, nájdete ich v sekcii Vysielače. U programov nechýba ani obrazové rozlíšenie, ako aj ďalšie technické parametre. Novinkou posledných týždňov je aj zobrazovanie presnej polohy vysielačov na mape.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Verejnoprávny vysielateľ u našich susedov sa tak snaží nalákať na druhú generáciu terestriálneho vysielania.

  Može ČT lákat na DVB-T2 HEVC 265 jak chce, když v něm není do dnešního dne pro Morávaky a Slezany z Moravy ze Slezskem zajistit dané regionální vysílání z Brna nebo z Ostravy a nutí zde to české z Prahy jen pro území Čech. Nikoho na Moravě není s odpuštením zvědavý na to kdo si prdne v Praze nebo v Čechách!!! Toho pražského a českého ignoranství je už opravdu moc!!!

  1. Ozval se jeden, který je zdřejmě mluvčí Moravy a Slezka. Ty Trubko mluv jen za sebe a pak ti názor nikdo nebude brat!!! Praha neni stát, ignorante ostatních krajů České Republiky.

 2. Cz / Sk @

  Až na to že Češi z Čech a hlavně ti Pražáci si myslí to že ta jejich Praha je pupek světa a hlavně že ji přitom dotuje celá Česká republika, že?! Nevím jak by Čechům a hlavně Pražákům líbilo kdyby místo svého regionálního vysílání z Prahy pro Prahu a celé Čechy měli to z Brna pro Jižní Moravu a nebo z Ostravy pro severní Moravu a Slezsko.

  Když dojde na věc tak hlavně kvůli českému a především pražskému ignoranství došlo k rozdělení Československa!

  1. Prosím tě Zdenku, Rozdeleni bylo přaní dvou lidi Klauze a Mečiara bez toho aby se zeptali na nazor obyvatel. To sem vubec neplet a hlavně Slovensko chtelo byt samostatne a muze byt pysne protoze jsou svobodní, v uvozovkách jako my. Jsou pod diktatem Brusel průser. Praha je sice krásná a Hlavní město České Republiky ale to je asi tak vše. Na Moravě sem dělal a lidi super. Jen u Tebe je neskutecná zášť. Něco tě žere, ať je to co je to ale normalní to určitě Zdenku neni. Bud uz normalni a bud hrdý na Českou Republiku. A nezapomen na to že v Brně jsou špičkové vědce tak jako v ostatnich krajich v ČR. Na Prahu se vyser ta mne taky sere ale ani Ty ani Já to tady nezměnime!!!!

  2. Zdenek je normálny moravský nacionalista, už sme si zvykli, ale nemusel by sa tu neustále opakovať s tým istým vyplakávaním. Okrem toho je pravdepodobné, že ČT čoskoro zavedie regionálne vysielanie pre Moravu a Sliezsko aj v DVB-T2, takže hádam bude spokojný.
   Cz / Sk: rozdelenie ČSFR bez referenda bol špinavý podraz zo strany zločinca Mečiara, Vencu Klauzojc a ich kliky, súhlasím. Ale diktát Bruselu je nezmyselný pojem. V Európskej rade aj komisii má každý štát jedného zástupcu a rovnocenný hlas, bez ohľadu na svoju veľkosť, takže o diktáte nemôže byť ani reči. Akurát v parlamente je zastúpenie podľa veľkosti populácie, ale aj tak sú zlomové línie vedené pozdĺž politických frakcií, nie podľa národnostných. Je to to isté, ako keby sa Košičan sťažoval na diktát Bratislavy. Čiže nonsens. (Niežeby ten európsky byrokratický kolos nepotreboval reformu a hlavne zoštíhlenie, ale to je už iná téma.)

  3. Zdeněk má pravdu rozpad ČSFR bol hlavne kvôli českému šovinismu

 3. Pro : dr. B. Nutty
  Urcite mas v necem pravdu ale s tim Bruselem to tak neni jak pises. Narizeni a implementace do narodnich zakonu jdou z eu parlamentu a tak horko tezko neco prehlasujem. Jsme jen jejich kolonie a to nas chteji zcela rozpustit jako narodni staty. Chteli by udelat spojene staty evropske, ale to se jim drive ci pozdeji sen o nicem rozpadne protoze tento slepenec nedrzi na pevnych zakladech. Prvni smlouva byla spravna a na druhou Lisabonskou melo byt vyhlaseny referendum jestli tohle co se deje v EU chceme. Urcite vedet tohle od zacatku v referendu by bylo spousta lidi proti!!! P.S: Proč zadná země neplní dané smlouvy ohledne hlidani hranic , a jinych predpisu, krom spravneho Madarska. Jsme jen clenem ne jednotny stat tak at se nevmesuji do vnitrnich zalezitosti suvereni zeme!!!
  At si zametou pred svim prahem a pak at rikaji ze oni a niko jiny nema pravdu. Od Bruselu slysim jen same lzi. Diky za pozornost. Preji vsem pekny den

  1. Cz / Sk: a kto predkladá návrhy zákonov európskemu parlamentu? Do toho predsa majú čo povedať aj EÚ rada a komisia, kde má každý štát rovnocenný hlas, parlament hlasuje len o tom, čo sa mu predloží. Okrem toho znovu opakujem, že hlasovanie sa riadi podľa politických frakcií, nie podľa národného rozdelenia. Takže k údajnému „vmiešavaniu sa do vnútorných záležitostí suverénneho štátu“: jednak EÚ sme my, nie nejakí oni a – budem sa opakovať – aké vmiešavanie, keď o tom spolurozhodujeme, vo väčšine prípadov rovnocenným hlasom? Áno, časti suverenity sme sa vstupom do EÚ vzdali, ale o tom rozhodli občania každého štátu referendom o vstupe. Osobne mi vôbec nevadí, že o niektorých veciach rozhodujú papaláši v Bruseli – mám k nim predsa len viac dôvery, ako k našim skorumpovaným nekompetentným mamľasom. Akurát je potrebné odbúrať kolosálnu byrokraciu, aby boli rozhodovacie procesy pružné, prehľadné a aby tamojšie úrady prestali byť odkladiskom pre darmožráčov – trafikantov. A kolónia je niečo úplne iné, používaš tento pojem nesprávne. Podobne ako v prípade „diktátu Bruselu“ ide o tzv. kvalifikujúci jazyk, ktorý použitím negatívnych prívlastkov apeluje na emócie – patrí to medzi argumentačné fauly. A prípadné vytvorenie „Spojených štátov európskych“ by vôbec neznamenalo rozpustenie národných štátov, bol by to len posun od únie k federácii. Aj ČSFR bola predsa federácia a nikto v nej nelikvidoval trebárs slovenský národ (aj keď nacionalisti kvičali, že áno – ale tí kvičia aj dnes, keď sme už 25 rokov samostatní). Ale máš pravdu, že by to nestálo na pevných základoch, pri dnešných euroskeptických náladách. A čo sa týka ochrany hraníc, nuž, to si vyžaduje reformu podobne ako byrokratická mašinéria, obrana atď. Ale kvôli nedostatkom zavrhovať základnú myšlienku, ktorá je správna, by bolo krátkozraké. A Maďarsko je odstrašujúci príklad, ako sa to robiť nemá – nemyslím teraz ochranu hraníc, ale autoritárske maniere, úroveň občianskych slobôd, miera nezávislosti médií, volebný systém, nacionalizmus, korupcia, atď. Sú na tom ešte horšie, ako my, a to už je čo povedať.

  2. Nuty ty si riadne naivný-mafiánov ,zločincov z EU a USA obdivuješ ,propagandu žerieš aj s navijákom a ešte si myslíš aký si europsky demokrat .Všetko je úplne inak ,ale to ti v médiách nepovedia na to musíš prísť sám kritickým myslením a logikou.

  3. jari: no keď mi o kritickom myslení a logike začne prednášať niekto ako ty, kto očividne berie rozumy zo Zjem aj flek a konšpirátorských či fašizoidných hovnostránok, musím sa rehotať. 😀 A že kto je tu potom naivný a žerie propagandu s navijakom… Aj tvoj pravopis o niečom hovorí.

Komentáre už nie sú povolené.