Reklama

Vyradenie staníc AMC Networks International, z ponuky českej DIGI TV, prekvapilo aj vysielateľa

Ako sme Vás už informovali, zákazníci českého satelitného operátora DIGI TV CZ nemôžu od dnes sledovať ani jeden program z portfólia AMC Networks International – Central and Northern Europe (AMCNI CNE). Český operátor sa rozhodol z ponuky všetky jeho stanice vyradiť a to bez akéhokoľvek upozornenia. Samotné rozhodnutie preto zaskočilo nielen zákazníkov, ale aj vysielateľa.
Pokračovanie nižšie:


Majiteľ a prevádzkovateľ staníc AMC Networks International – Central and Northern Europe vyjadruje prekvapenie nad týmto postupom spoločnosti DIGI. Ten je v rozpore s platnými dlhodobými zmluvami. Vedenie spoločnosti AMCNI CNE zároveň zdôrazňuje, že neočakávané vypnutie porušuje české zákony, pretože predplatitelia DIGI (viac ako 100 000 domácností) neboli informovaní s tridsaťdňovým predstihom,“ uvádza v stanovisku vysielateľ.

Medzi AMCNI CNE a DIGI TV CZ bola dlhodobá zmluva o distribúcii celého portfólia staníc (Sport 1 HD, Sport 2 HD, Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home, Film+, Minimax, JimJam, Megamax a AMC). Nečakané rozhodnutie spoločnosti DIGI TV CZ vypnúť tieto stanice sa uskutočnilo údajne aj napriek tejto strategickej dohode. AMCNI CNE preto plánuje podniknúť právne kroky.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Prekvapení, zaskočení, šokovaní, pobúrení…a čo ja viem ešte čo 😀 no vidíte milí vysielatelia na každého sa metla nájde. Ľudia sú tiež dosť často zakočení atď ako pristupujete k zákazníkom, neváhate pre zisky narvať reklamy do platených špecializovaných staníc, nesledujete rozsah a dĺžku reklamy, pustiť na čas program je v digitálnej dobe tažšie ako za čias analógu, sekajúci program, pozvolné prechody na HD, zdražovanie obsahu.. Tak sa raz môže stať vo väčšom, že takéto prekvapenia budú častejšie..

Komentáre už nie sú povolené.