Reklama

Na Slovensku môžu začať vysielať štyri nové televízie

Na slovenskom televíznom trhu by sa mohli už čoskoro objaviť nové televízne kanály. Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) dnes na svojom zasadnutí udelila vysielaciu licenciu až štyrom novým slovenským televíznym kanálom.
Pokračovanie nižšie:


Vysielaniu licenciu získala Televízia Slovan, Televízia Zemplín, Televízia Hlivištia a Televízia Sobrance. V prípade prvej televízie ide o licenciu na celoplošné vysielanie a u zvyšných troch sa jedná o regionálne vysielanie.

Podrobnosti o nových kanáloch zatiaľ nie sú známe. Televíziu Slovan môže prevádzkovať rovnomenná spoločnosť so sídlom v Martine. Licenciu na Televíziu Zemplín, Televíziu Hlivištia a Televíziu Sobrance získala spoločnosť LOGOS MEDIA so sídlom v Michalovciach.

RVR uložila na dnešnom zasadnutí aj niekoľko sankcií, 20 tisíc eur musí zaplatiť Mac TV za prekročenie povoleného prerušenia programu reklamou na stanici Plus a 8 tisíc za zle označenie vekovej vhodnosti programu, ku ktorému došlo na hlavnom kanáli TV JOJ ešte vo februári tohto roka. Tisíc eur musí zaplatiť aj Západoslovenská televízia v súvislosti s tým, že nedodala Rade na jej vyžiadanie súvislý záznam vysielania z dní 17. a 24. 4. 2018.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. TV Zemplín vysielala na Slovensku od roku 2005. Svoju činnosť ukončila premenovaním programovej služby na TV Senior 1.1.2018 , tak vysiela aj teraz. Má toho istého majiteľa .
  Postupne rozširuje svoje vysielacie teritórium z východu republiky na západ.
  Jej obsah tvorí spravodajstvo, publicistika, magazíny, dokumenty a reklama.
  Novým webom po tvzemplin.sk je nástupný web tvsenior.sk,

 2. Načo behom roka zaniknu ako to už je na SLOVENSKU!!!

 3. tie Hlivištia to je fakt blbosť – dobrovoľne si uviazať na krk štranok v registrácie na RVR na ktorý sa hneď chytia AV FOND, SOZA, OZIS, LITA, Slovgram, SAPA, AGICOA … , pritom „televízie“ takéhoto rozsahu fungujú celé desaťročia bez zákonných formalít a tak majú pokoj od vyššie uvedených.

 4. Páni zo ZsTV ! Niečo robíte zle ! Jeden/dvaja z Vašich priamych konkurentov ešte nikdy nedodali záznam a vždy skončili len s upozornením a aj ďalšie priestupky im prechádzajú bez povšimnutia Rady.

  1. Nič zlé nerobia ,ale majú lukratívny kanál 37 z Kamzíka… pokial sa z neho nespustí T2.

  2. nepísal som ZLÉ ale ZLE … dostali 1000€ flaster za to, za čo niektorí aj pri opakovanom porušení dostávajú len upozornenie

 5. Až zápisnica z RVR ukáže samotné programové štruktúry jednotlivých nových televízií. Predpokladám , že ide o monotematické televízie .
  Rozbehnúť televíziu nie je problém , problémom je ju udržať bez mecenášov, oligarchov , politických tlakov a bez platenej reklamy.
  Príkladom je osud TV Východ, TV Region , TV Raja , TVZ, INTV a pod.

 6. Kedy spustí Jojka sľubované tri nové stanice?, Mohli by to byť aj tieto
  JOJ 24 HD
  JOJ Zoom HD
  JOJ Music HD
  JOJ klub HD
  JOJ humor HD
  JOJ Family pre SR
  JOJ Max HD
  JOJ GOLD HD – Archív televízie JOJ
  JOJ Sport HD – By mohla vysielať Priame prenosy z Fortuna Ligy a Tipsport Ligy ako to je na webe Husté.TV
  A domáci šport ako to bolo pred rokom na 213 možno by to malo úspech

 7. A ešte aj kanál po anglicky, JOJ World HD ako to má TRT World HD

Komentáre už nie sú povolené.