Reklama

freeSAT: TV Barrandov, ČT2 a ČT24 teraz v MPEG-4

Luxemburská spoločnosť UPC DTH pokračuje, na orbitálnej pozícii 0,8°W, v preklápaní programov z ponuky platformy freeSAT, zo súčasného formátu MPEG-2 na novší MPEG-4. Od pondelka tohto týždňa šíri operátor v novšom kompresnom formáte už aj české stanice TV Barrandov, ČT2 a ČT24. Prvé dve stanice vysielajú na frekvencii 11 766 MHz, spravodajská ČT24 na 11 919 MHz.
Pokračovanie nižšie:


Z SD programov, ktoré vysielajú v kompresnom formáte MPEG-4 má v ponuke freeSAT, okrem TV Barrandov, ČT2 a ČT24, už aj Nova Cinema, TA3, Prima Cool, Nova Action, Prima Love, CS Mini, CS Film, Horor Film, Óčko, Sport5, Arena Sport, Nova International, Prima Plus, Golf Channel, FilmBox, Docubox, Fightbox, Sundance TV, Senzi, TV LUX, Šlágr TV, Bloomberg, Fashion TV, Eroxx, Prima Comedy Central, Bloomberg a CNBC. Tieto programy tak so starším prijímačom, ktorý podporuje iba MPEG-2, zákazníci sledovať už teraz nemôžu, podobne ako aj všetky HD programy. Postupne majú pribúdať ďalšie. Ak sa totiž pozrieme na programový raster operátora, v ponuke má približne 100 televíznych staníc, ktoré ešte vysielajú v staršom formáte MPEG-2. Nie všetky však šíri UPC DTH na vlastnej kapacite, niektoré preberá aj od rumunskej RCS&RDS.

Aktuálny zoznam staníc, ktoré sa nachádzajú v ponuke platformy freeSAT, aj s technickými parametrami, môžete nájsť v sekcii Frekvencie.

Mohlo by vás ešte zaujímať