Reklama

Odštartovala nová hudobná televízia Power TV, dostupná je nekódovane na družici Astra

Z kapacity slovenského operátora Towercom, na družici Astra 3B (23,5°E), dnes spustila svoje vysielanie nová hudobná televízia Power TV. Dostupná je nekódovane (FTA) v kompresnom formáte MPEG-4 (H.264), z frekvencie 12 363 MHz. Pre príjem preto postačuje akýkoľvek digitálny satelitný prijímač s podporou štandardu DVB-S2. Prístup k programu majú aj zákazníci platformy Skylink, pre sledovanie, nie je však potrebná dekódovacia karta.

V čase písania správy bol kanál k dispozícii divákom s obrazovým rozlíšením 480×576 px. Video bitrate dosahoval v priemere 0,9 Mbps. Audio stopa je už vo formáte AC3, jej dátový tok dosahuje 131.6 kbps.

Power TV je česká verzia hudobného kanálu s rovnomenným názvom, ktorý už od roku 2013 funguje v susednom Poľsku. Prevádzkovateľom je spoločnosť MWE Networks International so sídlom v Prahe.

Technické parametre pre príjem POWER TV:
Družica: Astra 3B (23.5°E)
Frekvencia: 12363 MHz
Polarizácia: V
FEC: 3/4
SR: 29500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Názov: POWER TV
Provider: Towercom
Video formát: MPEG4
Kódovanie: FTA

PIDy:
Video PID: 5512
Audio PID: 5522
Audio stopy: 5522 cze (AC3)
PCR PID: 5512
PMT PID: 5502
TSID: 3234
ONID: 0003
SID: 4912
TXT: N/A
HbbTV: N/A
DVB a TXT titulky: N/A

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

  1. Vsak uz im to zaplatili, distribucia na sat je od towertrolov, to nemozu namiesto b-familly dat do muxu ? Nenazrance z towertrolu 🙂

  2. rado @

   A to volné šíření přes DVB-T Towercomu zaplatíš??

  3. Towercom má voľnú kapacitu v MUX-e, pričom vysielanie MUX-u ho stojí rovnaké peniaze, či už je v ňom jeden program, alebo 5. Takže teoreticky by to tam mohol zaradiť, otázka je, či by tým nevyvolal nevôľu ostatných staníc, ktoré mu za šírenie musia platiť. To by mohol byť precedens, ktorý by oslabil pozíciu Towercomu pri budúcich jednaniach s vysielateľmi o cenových podmienkach.
   .
   A ešte je tu jedna vec: myslím, že to bol mmc, kto naznačil, že Towercom by mohol a mal natlačiť zvyšné FTA stanice z MUX1 do MUX2, následne preklopiť MUX1 do DVB-T2 a pridať doň ďalšie programy Plustelky. Možno o tom v Towercome naozaj uvažujú.

 1. Pozeral som ten kanál cca 10 minút a mám pocit že je lepší než Očko , alebo sa mi to len zdá ? , ale Poľská verzia je lepšia ako Česká.

  1. Pôvodne som chcel napísať, že horšie ako Óčko to snáď ani nemôže byť,
   ale najskôr som na to pár krát prepol. Ja som na nebol som schopný na to pozerať ani 1 minútu v kuse. Kde to len nabrali týchto „umelcov“? Hrozne gýčové, umelé, „presladené“. Neviem si predstaviť, kto by to mohol pozerať. Pripadá mi to ako „kultúra“ pre LGBT komunitu.

  2. Milan: to akože keď je niekto gay alebo lesba, nemôže mať vkus, či ako?

  3. Re: Anonym
   Môže mať vkus, ale potom tento program nebude sledovať.

 2. V České republice vysílá POWER TV také v DVB-T MUX 8.

  1. petrCZ @

   A Kolik diváků má možnost ten MUX 8 / RS 8 vůbec přijímat???

 3. je to pekná mazanica 469×576 to nebolo ani v 90 rokoch

 4. Celé zadubené DVB-T v Banánovej republike pôsobí ako z CCCP

 5. Na Astre 19,2 vysielajú od 30 a 31 júla ruské stanice FTA,nikdo o tom nepíše,či budú v kóde alebo FTA a mimochodom brnianska btv mala vyslielať od júla na tejto frekvencii towercomu a už je august a nič.

  1. Parabola o tom mala článok. A asi zostanú FTA, lebo už dlho vysielajú aj na 31,5°E takisto FTA. Inak, všetko sú to oklieštené „international“ verzie.

 6. ÓČKO se mi líbilo ze začátku,kdy ho v roce2004odkódovali-předtím ho UPC DIRECT nabízela v kódované verzi.U POWER TV se od polského originálu liší umístění a barva loga.Další asi3mutace jsem neměl možnost vidět.V DVB-T je šířena v RS8,ta je sice primárně určena pro krajská města,ale někde je zachytitelná i tam,kde by to nikdo nečekal.Televize je určena jak pro český,tak i pro slovenský trh a tak možná nebude vyloučeno budoucí zařazení do některého ze slovenských multiplexů.

 7. Zo začiatku to bolo dobré, ale teraz ako kópia óčka..

 8. Na televizii mi vadi ze nie su napisani interpreti. Ine hudobne televizie napisu meno spevaka alebo kapelu a nazov piesne.

 9. Ako vidim uz su aj uvedeni interpreti od dnes. Som rada, celkom super stanica, trosku viac by mohli davat aj nase kapely.Vdaka

Komentáre už nie sú povolené.