Reklama

ME v cyklistike zo škótskeho Glasgowa naživo na Dvojke

RTVS odvysiela po prvýkrát tretí európsky šampionát v cestnej cyklistike, ktorého sa zúčastní aktuálny líder svetového rebríčka Peter Sagan. Šesťnásobný držiteľ zeleného dresu sa pokúsi pridať druhý titul európskeho šampióna v pretekoch s hromadným štartom. Víťaznú premiéru na ME zažil pred dvoma rokmi na šampionáte vo francúzskom Plumelecu.

Diváci RTVS chcú Petra Sagana vidieť na obrazovkách. Jeho rozhodnutie štartovať na európskom šampionáte v priebehu Tour de France bol jasný signálom pre nás, aby sme začali rýchlo konať. Navyše prvotná predstava majiteľa vysielacích práv o cene pre slovenský trh bola približne štvornásobne vyššia ako sme chceli minúť. Dnes hrdo konštatujem, že dohoda je na svete bez zbytočného plytvania. Osobne sa teším, na priamy prenos z Glasgowa a ďalšie majstrovské kúsky slovenského cyklistického génia,“ uviedol šéf športovej sekcie RTVS Matej Hajko.

Atmosféru a dianie v pelotóne bude sledovať vyslaný dvojčlenný štáb RTVS s talentovaným redaktorom Samuelom Brečkom a skúseným kameramanom Rastislavom Kuchtom. V bratislavskom štúdiu bude pripravená moderátorka Oľga Hamadejová a jej exkluzívny hosť zo štúdia Tour de France Peter Velits. Komentátorom živého prenosu zo šampionátu bude ostrieľaný Vladimír Genda.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. Nejaká cyklistika beží aj na TVP 1 HD,včera som to pozeral cez VLC Free, neviete aká beží teraz klasika???, Za odpoveď ďakujem

Článok už nie je možné komentovať.