Reklama

Orange Sport získal licenciu. Prevádzkovateľom bude česká O2 TV

Športovému kanálu Orange Sport už nič nebráni, aby spustil vysielanie. Program získal potrebnú vysielacie licenciu, no nie na Slovensku, ale v susednej Českej republike. Prevádzkovateľom bude česká O2 TV. Podľa udelenej licencie, ktorá platí 12 rokov, má nový športový program vysielať 24. hodín denne a to hlavne v českom jazyku. Dostupný môže byť nielen na Slovensku ale aj v susednej ČR.

Okrem programu Orange Sport získala česká O2 TV licenciu aj na ďalšie tri športové programy Orange Sport 2, Orange Sport 3 a Orange Sport 4. Tie by mali byť k dispozícii zatiaľ iba ako občasné kanály s prenosmi Ligy majstrov.

Orange Sport má odštartovať oficiálne v auguste spoločne s novou satelitnou platformou, ktorá už v tejto chvíli testuje na družici Eutelsat 16A (16°E). Nový športový program prinesie slovenským divákom futbalovú Ligu majstrov, zápasy českých futbalových a hokejových líg, európsky basketbal či zápasy MMA. Prenosy bude zabezpečovať česká O2. Kanál budú môcť prijímať exkluzívne iba zákazníci Orangeu.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. Orange má práva aj na iné projekty okrem tých čo už oznamili

Článok už nie je možné komentovať.