Reklama

Futbalová Fortuna liga opäť na obrazovkách RTVS

Slovenskí futbaloví fanúšikovia budú môcť opäť sledovať priame prenosy zo zápasov domácej Fortuna ligy a to už od začiatku novej sezóny. RTVS ich po intenzívnych rokovaniach prinesie na svojich obrazovkách. Spravidla v tradičnom sobotňajšom termíne odvysiela jeden zápas z každého kola najvyššej slovenskej futbalovej ligy. Priame prenosy odštartuje v sobotu 21. júla duel FK Senica s úradujúcim majstrom Spartakom Trnava. Prenos začne o 18:15 na Dvojke.
Pokračovanie nižšie:


Ligový futbal na obrazovke RTVS? Jednoznačne áno. Bola to jedna z našich priorít. Našou maximálnou snahou bolo exkluzívne získať slovenský futbal pre trh voľne dostupných TV spoločností. Toto výrazne pomôže kvalite našich prenosov, ktoré spestríme niekoľkými novinkami,“ priblížil riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko.

RTVS obohatí počas sezóny priame prenosy v niekoľkých etapách. Už od úvodných kôl prinesie výrazné graficko-informačné prvky, ako je napríklad vzdialenosť lopty od brány pri priamom kope. „Pri viacerých predchádzajúcich projektoch mali pozitívnu odozvu flashbacky, čiže krátke obrazové návraty do minulosti súťaže, pri ktorých môžeme využívať náš bohatý archív, a preto s nimi prichádzame v tejto sezóne Fortuna ligy,“ doplnil tímlíder pre priame prenosy Pavol Gašpar.

V 2. kole sa v sobotu 28. júla od 18:15 predstavia pred kamerami RTVS futbalisti MŠK Žilina a FC Nitra.

Som rád, že náš ligový futbal zostáva na RTVS a bude tak pre fanúšikov naďalej dostupný na voľnej televízii. Je to pre dobro Fortuna ligy a jej fanúšikov po celom Slovensku,“ uviedol prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. od 5.kola sa pridá aj OrangeSport s prenosmi a bohuzial Dajto tento rok bez prenosov

  1. Veď aj načo by mali byť na Dajto, keď budú na RTVS.

  2. Chvála!
   Aspoň to otec bude môcť sledovať, teraz nemá „Dojte“ (načo za nich navyše platiť, dtto za sestričky, bračekov, sesternice i bratancov), tí len chcú dojiť od zákazníkov i s ostatnými, čo sú v tomto „reťazci“.

 2. Už nech konečne urobia športovú RTVS Trojka, aby sa nenaburával športovými prenosmi program Jednotky a Dvojka

 3. Uvítal by som, keby bola možnosť prepnúť si na čistú audiostopu zo štadióna. Prečo musím počúvať komentátorov, ktorí sa radi počúvajú a nedokážu byť ani minútu ticho? Byť osobne na mieste či vypnúť zvuk nie je vždy možné/riešenie… Grafika fajn, 3D animácie typu MS či La Liga ani nečakám.

  1. Napíš to do RTVS, možno to budú považovať za dobrý nápad.

Komentáre už nie sú povolené.