Reklama

DAB+ vysielač zo Zobora je dočasne mimo prevádzky

Vysielač digitálneho rozhlasu Nitra – Zobor je od dnešného rána mimo prevádzky. Podľa našich informácií, ide len o dočasné prerušenie z technických dôvodov, ktoré by malo trvať až niekoľko dní.

DAB+ vysielač Nitra – Zobor (horná stanica lanovky) šíri signál na kanáli 10C (213,360 MHz) vo VHF pásme, prevádzkovateľom je operátor AVIS. Multiplex šíril posledné dni už iba sedem rozhlasových staníc, z toho šesť od verejnoprávnej RTVS (Rádio Devín, Rádio_FM, Rádio Junior, Rádio Patria/RSI, Rádio Slovensko a Rádio Litera) a jedno komerčné New Model Rádio. Rovnakú ponuku rádií si môžu naladiť poslucháči aj z vysielača Banská Bystrica – Panský diel na kanáli 10B (211,648 MHz), ktorý prevádzkuje tiež AVIS.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. V Nitre a okolí čakáme netrpezlivo na opätovné spustenie vysielania. Na DAB+ zo Zobora sme si už zvykli. 15.7.2018 to budú už dva roky. Držíme palce Avis + Towercom!

  2. Vysielač sa spustí znovu po určitom čase a pravdepodobne s ponukou rádií totožnou s muxom Towercomu. To isté platí po čase aj pre DAB+ Panský Diel..

  3. Aj my sme si zvykli na DAB+ a tesime sa na dalsie spustanie novych vysielacov. Je to parada oproti FM hlavne v aute 🙂

  4. Tak na západe to bude pokryté až až. BA, NR a DS rovnaký program…
    Malé rádia sa tým pádom nedostanú ani do pilotného vysielania DAB+.

    1. Malé rádia a dokonca ani veľké celoplošky (okrem Jaj aj Ty) tam ani nechú ísť kvôli možnej konkurencii a počúvanosti (pokles %)

  5. Firma preberie firmu, zjednocuje produktove porfolio mozno aj technologiu a na zajaznikov-posluchacov kasle.v NR je dost ludi ktori pocuvaju radia cez DAB+ a firma ani neinformuje co sa deje,kedy bude vysielanie obnovene, ci je porucha alebo uz dab u nas „konci“ aj ked vsade inde zacina – SLOVENSKO.Normalna firma ktora si vazi zakaznikov by to urobila

Pridaj komentár

Komentáre nesúvisiace s článkom, obsahujúce nadávky, urážky, spam, odkazy na komerčné stránky, a tie, ktoré porušujú pravidlá, budú vymazané bez udania dôvodu.