Reklama

Rakúsky DAB+ multiplex rozšíril ponuku o dve nové rozhlasové stanice

Ponuku rakúskeho miestneho DAB+ multiplexu rozšírili dve nové rozhlasové stanice. Z DAB+ vysielača, ktorý šíri signál digitálneho rozhlasu na kanáli 11C (220,352 MHz) v tzv. treťom pásme VHF, je tak možné prijímať aktuálne 14 rozhlasových staníc. Novinkami sú rádiá 88,6 a Rock Antenne. Obe sú šírené s dátovým tokom 72 kbps.

Pre naladenie nových staníc je potrebné spustiť automatické vyhľadávanie na digitálnom rozhlasovom prijímači, ešte predtým však odporúčame vymazať pôvodné rádiá, nakoľko došlo aj k zmene parametrov u rádií Energy, Arabella a Mein Kinderradio.
Pokračovanie nižšie:


V súčasnosti jediný aktívny DAB+ vysielač v Rakúsku je umiestnený vo Viedni na mrakodrape DC Tower 1, ktorý sa nachádza v štvrti Donau City. Príjem signálu je možný aj v niektorých častiach Bratislavy, pri zlepšených podmienkach doletí signál aj do vzdialenejších miest.

Rádio 88,6 je rakúska komerčná rozhlasová stanica, ktorú bolo možné prijímať doteraz iba prostredníctvom internetu, či viaceré FM vysielače. Rádio sa zameriava na poslucháčov vo veku od 25 do 49 rokov.

Rock Antenne je rakúska verzia nemeckého rádia zameraného na rockovú hudbu.

Aktuálna ponuka DAB+ z Viedne
Arabella, dátový tok: 72 kbps, Stereo
ARBÖ Radio, dátový tok: 72 kbps, Stereo
BIG CITY LIVE, dátový tok: 72 kbps, Stereo
ENERGY, dátový tok: 72 kbps, Stereo
ERF Plus, dátový tok: 40 kbps, Stereo
MEGA Radio, dátový tok: 72 kbps, Stereo
Mein Kinderradio, dátový tok: 72 kbps, Stereo
NOW Radio, dátový tok: 72 kbps, Stereo
88,6, dátový tok: 72 kbps, Stereo
Radio Maria, dátový tok: 48 kbps, Stereo
Rock Antenne, dátový tok: 72 kbps, Stereo
Sout al Khaleej, dátový tok: 72 kbps, Stereo
Technikum City, dátový tok: 72 kbps, Stereo
Technikum One, dátový tok: 96 kbps, Stereo

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Dobrá správa. Rakúsky DAB+ z Viedne som si zvykol počúvať na záhrade(Myjava, malé rádio z Tesca). Škoda len, že z nášho DABu poodchádzali v poslednej dobe viaceré stanice. Hlavne Bestko. Snáď sa to zmení, ale po tom čo sa aj Avisu chytil Towercom sú šance asi nižšie.

  2. Jednalo sa zatiaľ len o test, ktorý ešte včera skončil. Ale so stanicami sa v tom multiplexe počíta, oficiálne odštartujú o pár dní.

Komentáre už nie sú povolené.