Reklama

Prechodovú DVB-T2 sieť 13 môže v ČR prijímať už 85 % obyvateľov

Nová prechodová DVB-T2 sieť 13 (PS 13) navýšila tento týždeň v susednej Českej republike svoje pokrytie. Prevádzkovateľ, spoločnosť Digital Broadcasting, spustil nové vysielače v lokalitách Plzeň (24. kanál), Rakovník (24. kanál), České Budějovice (32. kanál) a Hlubočec (31. kanál).

Pokrytie siete dosiahlo po spustení týchto štyroch nových vysielačov už 85 % obyvateľov ČR. Podľa operátora môže prijímať programy z nového DVB-T2 multiplexu už takmer 9 miliónov divákov.
Pokračovanie nižšie:


PS 13 má k dnešnému dňu aktívnych celkovo 30 vysielačov po celej ČR. Signál môže doletieť aj na Slovensko. V porovnaní s ďalšími dvomi sieťami PS 11 a PS 12, ktoré dosahujú už pokrytie viac ako 97 %, sú však výkony vysielačov oveľa slabšie.

Aktuálne obsahuje multiplex PS 13 10 základných televíznych staníc Nova, Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold, Nova 2, TV Rebel, TV Relax, JOJ family HD, Prima Comedy Central HD a KinoSvět. Z vybraných vysielačov môžu byť navyše dostupné ešte aj regionálne POLAR HD či TV V1 HD. Všetky vysielajú nekódovane a v novom kodeku H.265/HEVC.

Kompletnú ponuku šírených programov v DVB-T nájdete v sekcii Vysielače, ktorú pravidelne aktualizujeme.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. pan viktor černy chvalite sa cudzim perim a kedy na slovenku DVB-T2 /H265/

  1. Čo to trepeš? Akým cudzím perím? 😀 A nauč sa písať.

  1. Nehnevaj sa, ale odkedy je informácia v článku chválením sa cudzím perím? Úslovie „chváliť sa cudzím perím“ znamená prisvojovať si cudzie zásluhy. Vidíš v článku niečo také? Alebo podľa teba keď v novinách na športovej strane píšu o víťazstve nejakého športovca, tiež sa novinári chvália cudzím perím? Trochu logiky prosím!
   .
   A na taký krátky prejav tam máš fakt hromadu gramatických, syntaktických aj štylistických chýb.

 2. Prinášam skúsenosť s príjmom DVB-T2 H265 CZ v okr.Prievidza.Na príjem som použil STB prijímač STRONG SRT 8211 a pasívnu anténu EMOS TX-27LTE.Zachytil som signál zo Zlína-Tlustá hora a to:DVB-T mux1 k33,mux2 k 49.Prechodovú sieť DVB-T2 11-k26,prechodovú sieť DVB-T2 12-k22.Zachytil zom aj signál z Praděda s výpadkami:zosilovač sa mi už nechcelo nahodiť,nakoľko Zlín poskytuje všetky stanice.Spolu s SVK 30 fta staníc.

Komentáre už nie sú povolené.