Reklama

Plustelka Viac už aj v Topoľčanoch a okolí

Telekomunikačný operátor AVIS spustil tento týždeň pre svoju sesterskú spoločnosť Towercom ďalší miestny DVB-T2 vysielač, ktorý šíri špeciálnu ponuku programov Plustelka Viac. Po mestách Bratislava, Nitra a Banská Bystrica, tak môžu naladiť sedem nových programov už aj diváci v Topoľčanoch a okolí. Všetky programy sú však kódované systémami Irdeto. Prístup k ním môžu získať iba zákazníci platformy Plustelka.
Pokračovanie nižšie:


Podľa platného povolenia je umiestnený vysielač na stožiari spoločnosti Wircom a vysiela na 36. kanáli, vo vertikálnej polarizácii. Maximálny povolený výkon je 2 kW, reálne však môžu byť hodnoty nižšie. Ide o doterajší miestny vysielač z ktorého boli šírené programy Šlágr, TV Noe a Nitrička.

Plustelka Viac je špeciálny doplnkový balíček terestriálnej platformy Plustelka, ktorý si môžu zákazníci dokúpiť k súčasnému balíku Plustelka Štandard za 2,99 € mesačne. Spolu teda zaplatia za oba balíky 8,98 € mesačne, respektíve 7,98 € v prípade viazanosti na 12 mesiacov. Podmienkou je samozrejme, aby mali možnosť prijímať ako štvrtý celoplošný multiplex, tak aj jeden z miestnych multiplexov, ktorý šíri špeciálny balíček programov Plustelka Viac.

Aktuálne spustené vysielače s ponukou Plustelka Viac
Bratislava – Vlčie hrdlo, 32. kanál (562 MHz), povolený výkon 1 kW
Nitra – Klokočina, Na Hôrke 29, 36. kanál (594 MHz), povolený výkon 2 kW
Topoľčany – stožiar spol. Wircom, 36. kanál (594 MHz), povolený výkon 2,000 kW
Banská Bystrica – Hurbanova 19, multifunkčný objekt 44. kanál (658 MHz), povolený výkon 2 kW

Programy z doplnkového balíka Plustelka Viac
FilmBox, Epic Drama HD, Travel Channel HD, FilmBox Premium HD, Ceskoslovensko HD – Festival HD, Paprika, FightBox HD

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Piešťany nebudú, nie je voľný kanál … jedine, že by vypli tu miestnu trapošinu, ktorú už dávno mala zrušiť RVR.

  2. m ! PN42 expiroval začiatkom roka (a tým sa otvorila možnosť chytať UH41,42,43) a PN34 má povolený výkon asi tak na kataster Piešťan pri 16QAM, pri T2 256QAM by to hralo akurát tak na pešej zóne.

 1. alibarb čo to drístaš aký pekný výkon ,towertlotli to s takým pokrytím a smiešnymi výkonmi a ešte s tou ,,superponukou“ programou môžu zabaliť…

 2. Towercom prekvapil spustením miestneho supervysielača, nedalo mi, spomenul som si na svoje krásne staré časy amatérskej anténológie, dnes bolo pekne, vyliezol som preto na strechu.
  Takže: Bydlisko Krnča, vzdušnou čiarou do Topoľčian 5 km, nadmorská výška podľa GPS 236 m, cca 50 m nad vysielačom, ideálne podmienky. Anténa Solight 38 prvkov, pasívna, používam ju na Plustelku na vysielače v Trenčíne a v Novom Meste n/Váhom /oba vo vzdialenosti asi 50 km/, smerovaná na Veľkú Javorinu, kvalita signálu v pasívnom režime všade 100%,, intenzita u jednotlivých muxov v rozpätí od 50-9O%. Na 36 kanáli max intenzita 10%, kvalita max 45%, avšak signál je nestabilný, kolíše a vypadáva. Okrem toho anténa vyžaduje presné smerovanie – stačia 2 cm doľava, alebo doprava a signál je fuč. Fajn. Upevním anténu, idem k telke, na radu prichádzajú linkové zosilňovače. Nízkošumový Teroz 600, 17 dB- bez úspechu, signál vypadáva. Teroz 35 dB-intenzita sa drží zubami nechtami okolo 97%, ale kvalita signálu mizerná, kolíše 0-70%, signál nekonzumovateľný. Najlepšie výsledky sú s 30 dB zosilňovačom – intenzita stabilne 95%, intenzita priemerne 50-60%, ale sú aj sekundové výpadky na 0%, a to ešte nie je odskúšaný vplyv počasia. Každopádne, HD programy určite budú sekať – ja to ale aktiváciou balíka Hnustelka Viac vyskúšať rozhodne nemám v úmysle. Naozaj nerozumiem, o čo vlastne Towercomu ide – za tie peniaze, čo investuje do tohto projektu, mohol z klasickej Plustelky určite vytvoriť konkurencieschopnú platformu pre menej náročného diváka porovnateľnú s pay TV v Rakúsku, či Maďarsku.

  1. V článku sa spomína, že vysielač ešte nemusí ísť na plný výkon 2 kW. Pokiaľ je to ešte v testovacom režime môže to ísť na nejakých 0,1 alebo 0,5 kW.

  2. Bývam cca 10 km vzdušnou čiarou od Topoľčian smer Nitra anténa polské sito zo zosilňovačom anténa je umiestnená na povale pod strechou otočená smer Veľká Javorina kanál 36 kvalita aj intenzita 100% či obraz seká to neviem lebo tento balík by som si nezaplatil ani za symbolickú cenu ponúka kanálov je taka o ničom

  3. Problémom Avisu nie sú nízke výkony (nie sú až také nízke), ale použité kanály … všetko vysiela na kanáloch, kde vysielajú aj dominantné maďarské, rakúske a české vysielače, takže výsledná kvalita príjmu sa môže výrazne líšiť aj rámci malej lokality v závislosti od „čistoty“ kanálu v danom mieste.

  4. k tomu signálu obrázok – je to síce NR36, ale výpovedná hodnota tam je … modré farby sú indoor/outdoorportable/outdoorfixed, červená/oranžová sú kolízia s iným vysielačom
   https://uloz.to/!U9Si76aX33nS/avisnitra36-jpg

 3. z mal pravdu v tom, že od nedele sa signál výrazne zlepšil, na pasívnej anténe intenzita 26, kvalita 100%, so zosilňovačom všetko 100%. Bude zaujímavé v budúcnosti sledovať, ako sa bude vyvíjať pokrytie v rámci SR, a hlavne zmena ponuky programov. Towercom sa zjavne snaží vytvoriť ďalší DVBT2 mux po vzore Digital Broadcasting v Čechách /4.mux/, ale tam je to o niečom úplne inom, výkony vysielačov sú 1O-20 kW, aj viac a pokrytie dosahuje vyše 80% územia.

  1. a hlavne v CZ sú všetky TV stanice v DVB-T a DVB-T2 voľné ZDARMA bez kódovania FTA ! ! ! A stále pribúdajú nové a nové…

  1. Platnosť k. 42 Piešťany Karpaty vypršala 31. 1. 2018.

 4. @Miki Mouse
  Aj tu sú všetky televízie , ktoré chcú vysielať ZADARMO v DVB-T. Viac ich tu nie je.

  Na spoplatnenie sa sťažuj v Markíze.

 5. Okolie Topoľčian nič cca 13 km ani sotopi po signále veru ?! Načo taký komu je vykrievač v meste je to na výsmech ! A české DVBT2 mux sú zdarma ! Vážený zdarma programy začali sekať kvlita sa zhoršila a čo s tým urobí Towercom????

 6. K36 Nitra 43km od Nitry na západ 90/30 .Keď tam bola Nitrička bolo 100/93

Komentáre už nie sú povolené.