Reklama

Nova a Prima chcú zabrániť pretáčaniu reklám v archívoch

Českým komerčný televíziám Nova a Prima sa nepáči, že pri sledovaní programov z archívu si diváci pretáčajú reklamy. Snažia sa preto, aby došlo k obmedzeniu tejto funkcie. Informoval o tom český portál Lupa.cz, podľa ktorého už komerčné televízie rokujú o tejto skutočnosti s operátormi.
Pokračovanie nižšie:


Obe české komerčné televízie sa zhodujú na tom, že pri vzrastajúcej popularite služieb spätného zhliadnutia ich pretáčanie reklám v samotných archívoch finančne poškodzuje. Práve z reklám majú totiž najväčšie príjmy. Z toho dôvodu zástupcovia oboch najväčších českých televízií už rokujú s tamojšími operátormi, aby k pretáčaniu reklamných blokov v archívoch zamedzili.

Podľa požiadaviek televízie Nova by mali českí operátori zamedziť divákom pretočiť reklamy do troch dní od odvysielaného programu. Práve tri dni sa totiž meria sledovanosť programov v archívoch.

Aj keď sa televíziám podarí nakoniec obmedziť pretáčanie reklám v archívoch, ešte stále budú môcť diváci využívať funkcie PVR či TimeShift, ktoré väčšina dostupných set-top-boxov podporuje automaticky, po pripojení pamäťového média. V tomto prípade ich už televízie nebudú obmedzovať, nakoľko nahrávka bude na ich pamäťovom médiu a reklamy si aj tak budú môcť ďalej pretočiť. Ďalšou možnosťou je, že diváci zostanú z obmedzenia v archívoch natoľko znechutení, že tieto služby prestanú úplne využívať a rovno si programy či filmy pozrú, respektíve stiahnu, z internetu.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. A ešte bonus:
  HD kanály Novy a Primy nebudú v DVB-T2 zdarma:
  „HD verze komerčních kanálů předních televizních skupin Nova a Prima nebudou poskytovány na klasickou pozemní anténu. Během dnešní konference Digimedia 2018 to potvrdili Josef Uher za TV Nova a Marek Singer za FTV Prima.“

 2. Iné sa ani u komerčných staníc čakať nedalo, ale čo je smutnejšie, že si v káblovke platíte „prémiové“ stanice ano napr. National Geographic, Spectrum, Discovery a tam na vás vyskakujú reklamy na dámske vložky, vaginálnu mikózu a iný sajrajt, tak to môžu začať tie stanice dávať zadarmo, keď im náklady hradia takéto reklamy !!

 3. Zaujímavé sú posledné dva odstavce z tohto ‚výcucu‘:

  <>

  1. „Zástupci dvou největších komerčních televizí Novy a Primy v rámci panelové diskuze potvrdili, že verze svých programů ve vysokém rozlišení nehodlají nabízet divákům zadarmo. Komerční televize dnes vybírají poplatky od kabelových, satelitních a IPTV operátorů za HD kvalitu obrazu, přičemž poplatky jim operátoři odvádějí za každou domácnost, která má možnost tyto programy sledovat.

   Obdobný model by komerční televize mohly použít i pro vysílání svých HD programů na běžné anténě. Druhá generace digitálního vysílání DVB-T2 umožní vysílat desítky programů ve standardním rozlišení. V případě HD stanic ale bude nutné hledat jiný obchodní model, jelikož komerční televize nechtějí tyto verze poskytovat bezplatně.

   Josef Uher za TV Nova a Marek Singer za FTV Prima shodně odpověděli, že na tomto modelu nehodlají nic měnit ani po úspěšném přechodu na DVB-T2. Případné zpoplatnění stanic vysílaných na běžnou anténu by si ale vyžadovalo výrazné investice i na straně operátorů – tedy Českých Radiokomunikací nebo společnosti Digital Broadcasting. Komerční televize prozatím vyčkávají právě na postoj operátorů k této otázce.

   Ředitel TV Prima Marek Singer připomněl, že pro operátory se díky možnostem DVB-T2 otevírá nový trh i pro možné uvedení placené televize na běžnou anténu. “Když za mnou přijde operátor s ekonomickou nabídkou, zvážím ji,“ řekl šéf Primy.

   Technický ředitel TV Nova Josef Uher zdůraznil, že skupina Nova dlouhodobě provozuje vedle neplacených televizí i placené programy Nova Sport 1 a Nova Sport 2. Pokud by mohla tyto programy nabídnout divákům na běžnou anténu, bylo by to rovněž za poplatek.

   K tématu se vyjádřil i generální ředitel Českých Radiokomunikací Martin Gebauer, který poukázal na to, že většina diváků i nadále preferuje neplacenou televizi. Tím se musí řídit i samotní operátoři.

   „Přes padesát procent domácností platit nechce. Problém není v tom, zda poskytovat na anténě placenou televizi, nebo ne, ale to, jestli diváci jsou ochotni za programy zaplatit,“ dodal šéf největšího operátora terestrické televize.“

  2. Jasné, že diváci nechcú platiť za reklamný humus, keď už platia svojím časom a nervami. Televízie chcú spoplatňovať, ale nič za to neponúkajú. Robia to iba preto, že reklama už nevynáša tak, ako voľakedy, tak nastavujú dlane na všetky strany. Ak niečo má byť spoplatnené, tak za to treba ponúknuť protihodnotu – predovšetkým drasticky zredukovať množstvo reklamy. Inak je to obyčajné bezcharakterné zdieranie a darmožráčstvo.
   .
   A k tomu pretáčaniu reklám: telky si týmto len viac rozhnevajú divákov a tento hnev dopadne aj na operátorov, ktorí to musia vedieť a boli by padnutí na hlavu, keby s tým súhlasili. Najmä keď vysielateľom platia niekedy až nehorázne poplatky. Zdá sa, že drzosť vysielateľov nepozná hraníc. Len tým čoraz viac tlačia ľudí do pirátstva. Mimochodom, som zvedavý, ako rýchlo by sa objavili SW patchy, ktoré by ten zákaz pretáčania vedeli obísť…

 4. Nakoniec budú musieť dať omeškané TV kanály – Nova a Prima +2, +3, +4, + 5…. +24….. +1 1deň, +2 dni….. +1 mesiac, +2 mesiace…. +1 rok……

Komentáre už nie sú povolené.