Reklama

Barrandov Family sa môže zmeniť na Barrandov News

Televízny kanál Barrandov Family sa môže v blízkej dobe zmeniť na Barrandov News. Prevádzkovateľ českého kanálu už požiadal o zmenu názvu tamojšieho mediálneho regulátora – Radu pre rozhlasové a televízne vysielanie (RRTV). Rada sa so žiadosťou zaoberala tento utorok 5. júna, kedy ju aj schválila.

Kanál Barrandov Family odštartoval svoje vysielanie 1. januára 2017, kedy nahradil po dvoch rokoch vtedajšiu hudobnú stanicu Barrandov Muzika. Po prípadnej zmene na Barrandov News pôjde tak už o tretiu zmenu v priebehu troch rokov.

Barrandov Family prináša aktuálne vo vysielaní obsah, ktorý je tvorený iba vlastnou tvorbou českej skupiny Barrandov a to aj napriek tomu, že vysielateľ pri štarte programu informoval, že program chce doplniť aj o akvizičnú tvorbu od viacerých významných dodávateľov. Český kanál je k dispozícii slovenským divákom voľne prostredníctvom druhého celoplošného multiplexu, ako aj u vybraných káblových a IPTV operátorov. Šírený je tiež aj v ČR, a to napr. v Regionálnej sieti 8 či Prechodovej sieti 12, ako aj u káblového operátora UPC. Aké programové zmeny pripravuje vysielateľ po zmene názvu na Barrandov News, nie je aktuálne známe. Rovnako ani to, či zostane aj naďalej vysielať voľne v slovenskom DVB-T.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

  1. BARRANDOV FAMILY vysílá i v DVB-T na českém území v několika multiplexech.

    1. Vďaka za upozornenie. Článok bol už aktualizovaný.

Komentáre už nie sú povolené.