Reklama

AVIS spustil nový vysielač v Banskej Bystrici, z pôvodného šíri Plustelku Viac

Lokálny vysielač v Banskej Bystrici, ktorý prevádzkuje operátor AVIS, vysiela na novom vysielacom kanáli. Diváci, ktorí prijímali doteraz programy na 44. kanáli (658 MHz) si tak musia preladiť svoje televízory či set-top-boxy na nový 23. kanál (490 MHz), ktorý získal AVIS od iného operátora.

Povolenie má od roku 2013 spoločnosť Real Trading, ktorá len nedávno oznámila RÚ, že prenajala práva spoločnosti AVIS,“ uviedol pre portál SatelitnáTV.sk Roman Vavro, tlačový hovorca Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ). „Vysielač je umiestnený v B. Bystrici, Sásová, výkon 30 W ERP, výška antény nad terénom 40 m, vertikálna polarizácia.
Pokračovanie nižšie:


Ponuka lokálneho multiplexu zostala aj po preladení na nový vysielací kanál rovnaká. Multiplex tak v Banskej Bystrici šíri aj na 23. kanáli tri programy TV Noe, Šlágr TV a TV Hronka.

Aktívny zostal aj pôvodný vysielač na 44. kanáli. Ten bol ale preklopený do DVB-T2 a šíri aktuálne programovú ponuku Plustelka Viac. Ide tak už o v poradí štvrtý miestny vysielač, ktorý spustil AVIS pre Towercom a jeho ponuku Plustelka Viac. K dnešnému dňu sú tak aktívne už miestne vysielače v mestách Bratislava, Nitra, Banská Bystrica a Stropkov.

Detaily o miestnych vysielačoch operátora AVIS v Banskej Bystrici:

Banská Bystrica – Sásová 23. kanál (490 MHz), povolený výkon 0,03 kW
Programy: TV Noe, Šlágr TV, TV Hronka
Prevádzkovateľ: AVIS

Banská Bystrica – Hurbanova 19, multifunkčný objekt 44. kanál (658 MHz), povolený výkon 2 kW
Programy: Plustelka Viac (DVB-T2)
Prevádzkovateľ: AVIS

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. tým towertrotlom to musí poriadne drbať ked dávajú také ,,supervýkony“vysielačov,pardon to nemôžu byť vysielače ked sa nedajú zachitiť ,takže rušičky.

 2. Mne po preklopení 44K na DVB-T2 už nefunguje vôbec (signál 0%) …

  Zaujímavé je, že 23k mi ide celkom fajn (20-30% signálu) a to bývam na druhom konci mesta a vysielač má len 30W výkon a medzi nami zavadzia veľký laskomerský kopec .. až sa mi tomu nechce veriť…

  Ja mám z toho pocit, akoby šiel 23k aj z Hurbanovej (Belvedera)

 3. Spýtaj sa skrateka, či K44 aj K23 idú z jednej kóty Banská Bystrica- Hurbanova 19 – multifunkčný objekt, alebo, či K23 ide zo sídliska Sásová.

 4. Nitra 36k signal mam 60% ale kvalitu 0% a som od Nitry 28kilometrov možu to zrušit!!!

 5. Dobry den !

  Banská Bystrica – Sásová 23. kanál (490 MHz), povolený výkon 0,03 kW
  Programy: TV Noe, Šlágr TV, TV Hronka .

  To čo je za výkon 0,03 KW , Hm , dosť slabý nech je aspoň 10 KW .

  Nechytím v šalkovej .

  Cauko Braňo z MT.

Komentáre už nie sú povolené.