Reklama

V ČR už spustili všetky vysielače novej DVB-T2 siete PS11

Česká verejnoprávna televízia ukončila tento týždeň spúšťanie terestriálnych vysielačov novej prechodovej DVB-T2 siete PS11. Pokrytie siete tak k dnešnému dňu dosahuje, podľa verejnoprávneho vysielateľa, konečných 99,6% územia Českej republiky. Medzi poslednými vysielačmi, ktoré boli spustené tento týždeň, je aj Zlín – Tlustá hora, ktorý sa nachádza v blízkosti našich hraníc.
Pokračovanie nižšie:


Prechod na nový vysielací štandard začala Česká televízia 29. marca tohto roku na základe uznesenia tamojšej vlády, európskych inštitúcií a medzinárodných dohôd. Za viac ako mesiac sa jej podarilo spustiť celkovo 26 vysielačov po celej krajine. Väčšina z nich vysiela na 26. kanáli (514 MHz).

Novú prechodovú DVB-T2 sieť si môžu naladiť nielen diváci po celej ČR, ale aj na Slovensku a to hlavné tí, ktorí bývajú v blízkosti hraníc. Najzaujímavejšie vysielače pre slovenských divákov sú určite Brno – Kojál, Frýdek Místek – Lysá hora, Ostrava – Hoštálovice, Zlín – Tlustá hora či Valašské Klobouky – Ploštiny.

Prechodová vysielacia sieť 11 šíri aktuálne všetkých šesť televíznych programov Českej televízie vo vysokom rozlíšení (ČT1 HD, ČT2 HD, ČT 24 HD, ČT Sport HD a ČT:D HD/ČT art HD), ako aj rozhlasové okruhy ČRo (ČRo Radiožurnál, ČRo Dvojka, ČRo Vltava, ČRo Plus, Rádio Wave, Rádio Junior, D-dur a ČRo Jazz). Všetky televízne stanice vysielajú už v novom kodeku H.265/HEVC.Pre príjem je teda potrebné zariadenie s podporou štandardu DVB-T2/HEVC. Vysielanie programov je šírené voľne (FTA).

Okrem PS11 sú v prevádzke u našich susedov aj ďalšie dve prechodové DVB-T2 siete PS12 a PS13. Zoznam šírených programov vo všetkých prechodových sieťach nájdete v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Niektorí v okolí Piešťan chytajú aj DVB-T z vysielača Jeseník – Praděd, tak aj tento môže mať presah na Slovensko v DVB-T2…

  1. ja som od Piešťan cca 10km a všetko … 22,26,28 a po preladení TV Karpaty aj PS13 na 43 (a aj 41,42 v DVB-T)

  2. pre: gumový medvedik:

   Musíš použiť anténu SITO s predzosilňovačom a LTE filtrom, lebo na smerové antény Yagi a Colorky nechytíš nič.

 2. pre mmc: to vyzerá na Zlín. Kde presne to chytáte? Piešťany sú v tieni V. Javoriny.

 3. Dnes som zachytil signál na 34 k TV Karpaty no 42K z Piešťan žiaľ signal žiaden.

  1. Už sú to 3 týždne čo RealTrading vypol svoj pidivysielač K34 a Avis preladil svoj vysielač z K42 na K34 .

 4. Pre Lojza: k. 42 momentálne nevysiela. A pri tom množstve Vami chytaných muxov by mi ani nehýbal, či?

 5. Zatial nie mam toho viac 21,22,23,28,31,33,34,36,40,48,50,59

 6. Nebojte čoskoro začnú kódovať ako Rakúšania.
  Bude potrebná česká karta. 🙂

  1. Lojzo :

   Už včera bylo pozdě, už aby to bylo a divák byl konečně uchráněn od toho českého komerčního nesledovatelného odpadu. Tento komerční hnůj jedině způsobuje demenci u diváků!!!

Komentáre už nie sú povolené.