Reklama

Orange spustí vlastný športový kanál Orange Sport, ponúkne Ligu majstrov

Orange má v pláne spustiť svoj vlastný športový kanál pod názvom Orange Sport. Divákom má ponúknuť hlavne populárne prenosy z Ligy majstrov UEFA, ktoré boli doteraz dostupné športovým fanúšikom na programoch DIGI Sport a z časti aj verejnoprávnej Jednotke. To sa však už od tohto leta zmení.

Od novej sezóny 2018/2019 až do 2020/2021 sa stala novým vlastníkom práv na Ligu majstrov spoločnosť O2 Czech Republic, ktorá získala práva nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku. V Českej republike odvysielajú exkluzívne všetky zápasy z najprestížnejšej klubovej súťaže sveta stanice O2 TV Sport a O2 TV Futbal. O2 zabezpečí distribúciu obsahu aj na Slovensku, avšak stane sa tak prostredníctvom nového športového kanálu, ktorý ponesie názov Orange Sport. Ten bude dostupný všetkým zákazníkom slovenského operátora Orange.

Orange Sport bude až do roku 2021 vysielať to najlepšie z Ligy majstrov UEFA a popri tom ponúkne aj ďalší atraktívny športový obsah. Spustenie stanice sa plánuje v auguste, kedy začína nová sezóna.

Zaradenie nového kanálu potvrdzuje našu stratégiu v oblasti televízneho biznisu a umožňuje predstaviť našim zákazníkom výnimočný balík služieb založený na exkluzívnom obsahu. V súčasnosti finalizujeme programovú štruktúru Orange Sport, ktorú doplníme o ďalšie ligové súťaže, športy a formáty. Súvisiacim krokom je výrazné rozširovanie pokrytia digitálnej televízie Orange TV a konvergentného balíčka Love, aby sme výhody prémiového futbalového obsahu mohli priniesť čo najväčšiemu počtu zákazníkov,,“ uviedol Pavel Lančarič, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Orange Slovensko.

Hľadali sme najefektívnejšiu možnosť, ako toľko žiadanú a atraktívnu súťaž, akou Liga majstrov bezpochyby je, dostať medzi viacerých slovenských fanúšikov. To vzhľadom k svojim plánom spĺňa na slovenskom trhu operátor Orange. Vďaka vzájomnej spolupráci tak vzniká nový kanál Orange Sport, pričom výroba zápasových štúdií či prenosov bude pod hlavičkou O2 prebiehať v štúdiu v pražskej O2 aréne, „prezradila Anna Lenerová, šéfka obsahu O2 Czech Republic.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

  1. Takže O2 bude mať zadarmo reklamu u Orange-u. Vlastne Slovenský Orange im za to ešte aj zaplatí… Haha, no to je biznis plan 😀 …

    1. Orange sport iba jeden = 1 zive ostatné zaznámy!!!. neteba zabudať že to ma O2 može zabokovať Liga majstrov. ako Česku.

  2. České O2TVsport-y asi veľa nazarábajú, treba rozšíriť okruh potencionálnych zákazníkov a to teda zo slovenským O2 neurobia … s Orange možno.

  3. S oranžovými teda veľký biznis tiež nebude. Za práva dali veľa peňazí a návratnosť veľká nebude. Koľko získa Orange nových zákazníkov za jeden program? Možno tak 1%. Skôr si myslím, že sa nakoniec dohodnú s ružovými.

  4. Tých Orange Sport možno bude viac kanálov-podobne ako Digisporty.O čom sa však málo píše je skutočnosť,že liga majstrov končí aj na STV.

Komentáre už nie sú povolené.