Reklama

Aplikácia Skylink Live TV je dostupná už aj pre majiteľov smart TV Samsung

Satelitná platforma Skylink rozširuje dostupnosť svojej aplikácie Skylink Live TV po prvýkrát aj na smart televízory. Aplikácia je od dnes oficiálne dostupná pre inteligentné televízory Samsung modelovej série 2016 a 2017 a pre radu 2018 je už v štádiu testovania. Aplikáciu môžu zadarmo využívať zákazníci Skylinku s aktívnou dekódovacou kartou a je pre nich dostupná na oficiálnom e-shope Samsung (Samsung Store) pod názvom Skylink CZ alebo Skylink SK. Pre jej využívanie musí byť televízor pripojený k internetu a jeho spárovanie so zákazníckym účtom Skylink Live TV sa vykoná jednoducho s pomocou QR kódu, ktorý sa objaví pri prvom otvorení aplikácie. Pri opätovnom zapnutí televízora už nie je potrebné aplikáciu Skylink Live TV znovu párovať. Užívateľské rozhranie je rovnaké, ako pri satelitných prijímačoch Samsung EVO-S.
Pokračovanie nižšie:


Na rozdiel od iných aplikácií, ktoré pracujú výhradne s internetovými službami, naša aplikácia integruje funkcie satelitu a internetu. Zákazník s aplikáciou získava nami kontrolované užívateľské rozhranie a môže tak všetky naše služby pohodlne ovládať jediným diaľkovým ovládačom,“ vysvetľuje princíp aplikácie Skylink Live TV Jaromír Glisník, člen predstavenstva spoločnosti M7 Group.

Ukážka aplikácie v smart TV Samsung.

Aplikácia pracuje v dvoch základných režimoch.
Ako východiskové je nastavenie internetový režim, pre ktorého prevádzku stačí mať televízor pripojený len k internetu. V tom prípade je skladba programov identická so službou Skylink Live TV v PC či mobilnom zariadení.

Hybridný režim, ktorý je hlavnou prednosťou tejto unikátnej aplikácie, umožňuje zákazníkom Skylinku sledovať všetky predplatené satelitné programy a pri programoch dostupných v službe Live TV zároveň aj internetové funkcie, ako je prehrávanie programu od začiatku či prehrávanie vybraného programu až 7 dní spätne. V tomto prípade je potrebné mať televízor pripojený k internetu a zároveň k satelitu cez satelitnú kartu s CA modulom. Prechod z internetového do hybridného režimu sa realizuje cez menu aplikácie. Pri budúcom spustení aplikácie je zachovaný režim, ktorý bol nastavený pri poslednom ukončení aplikácie či vypnutí televízora.

Televízory Samsung nebudú jediné. V súčasnej dobe prebieha, podľa operátora, vývoj aplikácií Skylink Live TV pre televízory ďalších popredných výrobcov smart televízorov.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Pri hybridnom vysielani sa aktualny zoznam kanalov automaticky aktualizuje (fast scan) ?

  1. Ak som to správne pochopil tak hybirdný režim je len ako doplnok ku klasickej satelitnej tv. Fastscan teda musí podporovať telka. Smart TV už väčšinou túto funkciu majú.

 2. Takto to píšu v manuály:
  Pokiaľ využívate inteligentný televízor Samsung so vstavaným satelitným tunerom v kombinácii s CA modulom a kartou Skylink, máte jedinečnú možnosť využiť aplikáciu Skylink Live TV v plnom rozsahu. V menu Nastavenia– Inštalácia– DVB/Internet zaškrtnite voľbu „príjem programov zo satelitu“. Teraz všetky naživo vysielané televízne kanály sledujte cez satelitnú anténu. Pri programoch, ktoré sú dostupné v aplikácii Live TV môžete navyše využívať internetové funkcie Prehranie programu od začiatku alebo službu Archív, kde nájdete vybrané televízne programy, ktoré boli vysielané za posledných 7 dní.

 3. Ja zatial niesom spokojny s aplikaciou. Na telke ked ju spustim, casto to zostane ‚visiet‘ a je tam tma, alebo vyhodi chybovu hlasku ze nieje internetove spojenie. Ked sa to rozbehne, je tam moznost spustit program od zaciatku zelenym tlacitkom, co nefunguje. Je to cele spomalene. Pritom aplikacia sledovanitv funguje rychlo, bez sekania, obraz nabehne hned, ziadny problem. Tesil som sa na to, ze to bude fungovat, ale zatial … nemam z toho dobry pocit.

 4. Škoda, že len od 2016 a novšie…

  Mám jeden z posledných lacných 100Hz LCD TV Samsung J6282 z roku 2015 a má to taktiež OS Tizen

  Škoda no

 5. Aplikácia je zatiaľ nepoužiteľná. Máme televízor model 2017 aplikáciu som stiahol, spároval a všetko išlo super ale iba 10 sekúnd. Z archívu nešlo nič spustiť a live pozeranie je nepoužiteľné nakoľko to stále seká, mrzne proste nedalo sa na to pozerať. A chyba v rýchlosti internetu určite nieje nakoľko z youtube pozeráme filmy bežne bez problémov. Na druhý deň sme zistili že aplikácia sa nedá už ani spustiť, lebo píše chyba v internetovom pripojení pritom internet je v poriadku. Takže chlapci musia ešte riadne zapracovať na tom aby aplikácia skylink fungovala tak, aby sa dalo na to aj pozerať!

 6. S takýmito obmedzenými ponukami (pre určitých pár typov Samsung TV) nám veľmi nepomôžu. Chcelo by to pluginy pre sat. linuxové prijímače, alebo KODI.

 7. je to des a hrôza.. super nápad, ale zatiaľ veľmi nepodarený.. aplikácia mrzne a sledovať sa nedá, človeka iba nervy berú pri tom 😀

Komentáre už nie sú povolené.