Reklama

Koniec šírenia slovenských regionálnych TV na družici Belintersat 1 (51.5°E)

Slovenské regionálne televízie už prostredníctvom družice nenaladíme. Satelitný operátor Pantelio ukončil po približne jedenástich mesiacoch distribúciu všetkých regionálnych kanálov na družici Belintersat 1 (51.5°E), ktoré vysielali nekódovane (FTA). Naladiť si ich tak mohli všetci diváci, ktorí mali možnosť prijímať orbitálnu pozíciu 51.5°E.

Pantelio aktuálne šíri už všetky televízne kanály kódovane systémom Panaccess. Výnimkou je už len informačný kanál Pantelio Info, ktorý zostal ako jediný voľne dostupný kanál z ponuky satelitného operátora na družici Belintersat 1 (51.5°E).

Na frekvencii 11 290 MHz skončili slovenské programy TV Severka, TV Senior, TV Vega, TV Hronka, TV Považie, TV7 a TV Bratislava, podobne ako TV Central, ktorá vysielala na frekvencii 11 350 MHz.

Dôvody pre ktoré sa rozhodol operátor ukončiť distribúciu všetkých regionálnych staníc, nie sú známe.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. Škoda , bola to zároveň distribučná trasa pre dedinské TKR , ktoré nemajú napojenie na SIX a pod. Zároveň to boli jediné regionalky na satelite. V minulosti to bol TV Patriot , neskôr TV Raja / TV Central , niektorí sme vysielali aj cez regionálnatv.cz , no dnes už na satelite asi nenájdete zo slov.regionalok nikoho. Už viac razy sme navrhovali satelitným operátorom , aby vyčlenili jeden kanál pre regionálky grátis , že pospájame obsah dohromady, no žiaľ nikto nemá záujem . Platiť obrovské platby za šírenie cez satelit si nemôže dovoliť na Slovensku ani jedna . A min.kultúry na takúto tému z vysoká kašle , načo by aj malo podporovať regionálne televízie , hlavná vec , že projekty KKP odkleplo na výrobu psích obojkov , doteraz neviem , čo majú spoločné s kultúrnym a kreatívnym priemyslom. Asi bude treba podobne ako traktoristi sa vybrať do ulíc. V iných štátoch ide časť z koncesionárskych poplatkov aj regionálkam , no u nás ani cent. Postupne všetky zakapú a bude pokoj, asi tak uvažujú na min.kultúry.

    1. Peniaze a veľké idú regionálkam, ale len tým vyvoleným, ktoré následne prezentujú Naše človeky napr. na mítingoch…

      Ministerstvo nalialo státisíce do regionálnych televízií. Kto ich sleduje, ho nezaujímalo: https://medialne.etrend.sk/televizia/ministerstvo-nalialo-statisice-do-regionalnych-televizii-kto-ich-sleduje-ho-nezaujimalo.html

Článok už nie je možné komentovať.