Reklama

DVB-T: Towercom spustí v spolupráci s TV JOJ archív vysielania cez HbbTV

Towercom, v exkluzívnej spolupráci so slovenskou komerčnou televíziou JOJ, prinesie od stredy 11. apríla novú hybridnú televíziu (HbbTV), ktorá bude dostupná iba pre domácnosti, ktoré sledujú televíziu cez anténu. Novinka umožní používať televízny prijímač nielen na klasický príjem televízneho vysielania, ale tiež na zobrazenie multimediálneho obsahu pomocou pripojenia cez internet. Vďaka hybridnému vysielaniu ponúkne operátor službu sedemdňového archívu a tiež funkciu timeshift, ktorá umožňuje spätné prehrávanie programov 24 hodín dozadu. Chýbať nebude ani aplikácia Počasie.
Pokračovanie nižšie:


Vďaka zavedeniu novinky vo forme HbbTV ponúka terestriálne vysielanie rovnako atraktívne služby ako iné typy vysielacích služieb. V spolupráci s vysielateľmi chceme dať divákovi možnosť vybrať si, čo chce pozerať a kedy to chce pozerať,“ hovorí o spustení HbbTV generálny riaditeľ Towercomu Ivan Peschl. Okrem toho, že sa vysielanie cez anténu technologicky dorovnáva konkurentom, jeho výhodou je tiež fakt, že voľné vysielanie je dostupné pre každého. „Je našim dlhodobým cieľom podporovať terestriálnu platformu a našim divákom prinášať viac užívateľského komfortu,” dodáva šéf Towercomu.

Vysielanie cez anténu je pre nás stále prioritou, preto skvalitňovanie tejto platformy a rozširovanie ponuky divákom televízie JOJ jednoznačne podporujeme. Chceme, aby mal terestriálny divák televízie JOJ rovnaké benefity, aké majú diváci u iných operátorov. Funkcionality ako timeshift a prístup k archívu k tomu jednoznačne patria,” hovorí o hybridnej platforme Andrej Doležal, riaditeľ pre distribúciu a nelineárne služby JOJ Group.

Pre spustenie hybridného vysielania budú diváci potrebovať televízny prijímač s podporou HbbTV štandardu a pripojenie k internetu. K interaktívnemu HbbTV obsahu sa divák dostane stlačením červeného tlačidla na diaľkovom ovládači.

Nová služba by mala byť spustená v priebehu dnešného dňa. O jej spustení Vás budeme ešte informovať.

Doplnené:
HbbTV aplikácia bola spustená približne o 13:30. Dostupná je na kanáloch TV JOJ, Plus a WAU, ktoré sú šírené prostredníctvom druhého celoplošného multiplexu a TV JOJ HD, ktorý vysiela vo štvrtom multiplexe.

Ukážky z HbbTV aplikácie

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Lenze videoarchiv este nefunguje , skusal som spustit vcerajsi Semafor a len popis serialu nabehol

  1. Fungujú iba tie programy kde je ikona play v pravo dole. Napr. Vlci idú.

  2. Ked som to skusal este to nefungovalo teraz uz ano , idu Vlci

 2. Vyzerá to slušné. Pry živom
  vysielaní Zistil som že hlavný program Joj vysiela HD.PLU a wau vysiela SD.Tie dve stanice keby dali tiež HD tak to by bolo super.Potom archív ten je standarne SD.Tak to sa mi neľuby

  1. Já internet mám a ty zatentované a zakomplexované sviňské podegry z Jojky ten JOJ archív vysielania cez HbbTV blokují pro Moravu a Slezsko!!!

   Co je za logiku blokovat archív přes HbbTV který je jen přes pozemní DVB-T a ne přes satelit?!

  2. Pretože ono to isté HbbTV pôjde o chvíľu aj zo satelitu. Takisto ČT blokuje svoje HbbTV mimo územia ČR. Takže logiku to má, druhá vec už je, že ten stupídny a zastaralý koncept ochrany „autorských“ práv už dávno nechráni ani skutočných autorov, ani interpretov, ani vysielateľov atď., iba zisky pár korporácií.

  3. Pardon, zle som sa vyňadril. ČT neblokuje celé HbbTV, iba niektoré programy z archívu.

  4. Není na místě ohledně přístupnosti Hbb porovnávat ČT s Jojkou která není v žádném případě oficiálně šířená v ČR oproti ČT na Slovensku a to i přes pozemní vysílače.

   Na webové stránky ČT nebo Jojky se dostaneš z jakéhokoliv počítače, mobilu s internetem atd. ale na Hbb nikdy pokud di danou stanici nenaladíš přes pozemní vysílač nebo satelit.

   Nyní jsem se zkoušel na satelitním prijímači připojit na Hbb u ČT s Markízou a bez dekódovacího modulu s kartou to nebylo možné ani u jedné stanice.

   Navíc ta zatentovaná Jojka blokuje přes Hbb kompletně úplně celý archív včetně slovenské produkce.

   Vy Slováci to už s tím blokováním ČR totálně přeháníte! V ČR už jde jen Jednotka s Dvojkou a uz aj toto chtěla RTVS v ČR zakázat. Na druhou stranu do dnešní dobu jsou na Slovensku všechny české stanice kromě hlavní Primy a všech pozemních stanic Novy!

  5. Ono to blokovanie funguje, aj keď naladíš ČT z cezhraničného presahu. Treba si totiž uvedomiť, ako HbbTV funguje – je to obyčajný link na server a geoblokácia je implementovaná na tom serveri. Takže je v princípe jedno, odkiaľ sa na ten server dostaneš, či z HbbTV cezhraničného presahu, z programu na satelite, programu oficiálne šíreného v DVB-T alebo z web browseru.
   HbbTV funguje aj na zakódovaných kanáloch bez dekódovacej karty / CAM (práve som si to pre istotu overil na ČT aj Markíze z Astry 23,5°E), takže v tomto nemáš pravdu, ako už napísal iko vyššie.
   Na geoblokáciu mám podobný názor ako Ty, len nechápem, prečo to vyčítaš „nám Slovákom“, keď o tom preháňaní a zákazoch rozhoduje pár konkrétnych ľudí z vedenia TV a mediálnych skupín. Ktorí možno ani nie sú všetci zo Slovenska.

 3. A čo, keď nemám diaľkový ovládač a tým pádom ani červené tlačítko?

  1. Ja mám na ovládači dve červené tlačítka. Jedno ti pošlem, ak chceš. ☺

  2. Ale aj geoblokáciu je celkom jednoduché vyšachovať. Aspoň teda na PC. Stačí do CHROME web browseru pridať aplikáciu VPN Hola! a potom si už len vybrať krajinu pôvodu streamovaného kanálu. Ja takto bežne pozerávam CZ a AT kanály.

  3. Áno, tých možností je v prípade PC, smartfónu, tabletu veľa – rôzne VPN, open proxies atď., aj vo forme plug-in modulov do web browserov, z ktorých si jeden uviedol. Ale v prípade TV pomôžu iba niektoré typy routerov s možnosťou rozšírenej konfigurácie, kde sa prístup trebárs cez VPN nastaví hoci aj pre celú domácu sieť.

 4. Mám červené tlačitko a nefunguje mi to. Ale stále mi to zapina a vypina televizor

  1. Buď si taký dementný, alebo si si robíš srandu…. Pre ten prvý prípad malá nápoveda – to červené tlačítko NIE JE ON/OFF, ale jedno zo 4 FAREBNÝCH tlačidiel na ovládanie TELETEXTU…. Konkrétne to červené. Ale ak ti prijímač HbbTV nepodporuje, tak stláčoaj koľko chceš, aj tak fungovať nebude.

 5. na Slovensku kde ma dosah česka televizia Hbb-tv na čT ide bez problemov už niekolko rokov.

  1. HbbTV na ČT ide, aj z nášho MUX1, aj z Astry 23,5°E, ale pri pokuse prehrať niektoré relácie z archívu vypíše iba hlášku o nedostupnosti daného ‚pořadu‘ mimo územia ČR.

 6. Nejako sa to nerozbieha, drvivá väčšina relácií z toho archívu TV Joj stále nie je dostupná.

Komentáre už nie sú povolené.