Reklama

AVIS vyradil z ponuky DAB+ rádio Rocková republika

Digitálny rozhlasový multiplex operátora AVIS šíri aktuálne už len deväť rozhlasových staníc. Z ponuky bola dnes vyradená stanica Rocková republika, ktorá bola súčasťou multiplexu od jeho spustenia v roku 2016. Z akého dôvodu došlo k ukončeniu šírenia, nie je známe.
Pokračovanie nižšie:


Rádio Rocková republika spustilo svoje vysielanie koncom roka 2012. Od svojho vzniku postupne rozširovalo svoju dostupnosť a v priebehu krátkej doby ho bolo možné prijímať nielen prostredníctvom satelitu, FM vysielačov po celom Slovensku, ale aj DAB+ a to až do spustenia Rádia Aktual. Nové spravodajské rádio využilo totiž všetky FM vysielače po Rockovej republike a objavilo sa aj na satelite. Od tej doby bola Rocková republika dostupná poslucháčom už iba cez internet a dva DAB+ vysielače Nitra – Zobor (horná stanica lanovky) a Banská Bystrica – Panský diel.

Po ukončení šírenia prostredníctvom DAB+ je možné tak prijímať rádio Rocková republika už len prostredníctvom internetu.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. zvlastne. inak uz par dni avisu v BB vypadava vyselac, vysielanie radii je nepocuvatelne kvoli tomu.. inak existuje nejaka stranka firmy AVIS? portfolio firmy, informacie, kontakt atd? nikde som nenasiel.. divne

  1. Tie výpadky DAB+ majú asi súvis s internetovým streamom, lebo aj niektoré DVB-T vysielače im pravidelne vypadávajú…

  2. Asi máš pravdu, v Prešove trhá a rozpadáva sa obraz TV Noe v MUX-e Avisu. Signál je pritom výborný a ostatné programy z rovnakého MUX-u idú bez problémov.

  3. pre dr. B. Nutty: Napíš Skratekovi, že sa rozpadáva a trhá obraz TV Noe v Prešove…

  4. Nenapíšem, nemám FB konto. Z princípu. 🙂 Okrem toho, tento program sledujem len výnimočne, až tak mi nechýba – a keby niečo, ešte je k dispozícii aj v režime FTA napríklad z Astry 3B. Navyše som si práve overoval stav a to rušenie sa zmenšilo, už sa len tu a tam na sekundu objaví farebný pás cez obraz. To sa týka aj TV Šlágr, predtým som si to nevšimol, lebo tento program nesledujem ani výnimočne. 🙂 Možno si to skratek prečíta tu v diskusii a ak aj nie, z môjho pohľadu žiaden problém. Mňa to zaujíma len ako hobby. 🙂

  5. Teraz som pozeral na K41 Prešov, tak okrem TV Noe kockuje a trhá obraz a zvuk aj Šlágr TV alebo robí to taký filter s krikľavými farbami cez celú obrazovku, ostatné dve TV Senior a TV7 idú OK. Je tam podľa všetkého problém v dátovom toku internetového streamu alebo je potrebné reštartnúť vysielač, podobne sú takéto výpadky aj na satelite po búrke, že trhá obraz v určitých intervaloch až kým to nereštartnete alebo aj na rozhlasových vysielačoch po búrke to seká zvuk…

  6. Prečítal som si to, zajtra to budem riešiť.. Ďakujem za info..

  7. No už by bolo načase, lebo ten technický problém na DVB-T vysielači 41 UHF v Prešove je už od Veľkej noci…

  8. Šlágr TV a TV Noe by už mali byť na všetkých vysielačoch v poriadku..

  9. Potvrdzujem, minimálne v Prešove už všetko z MUX-u Avisu ide bez problémov. Palec hore pre skrateka. 🙂

  10. Ešte včera 7.4. výpadky Avis-Bojnice k41:Noe+Šlágr,TV Považie išlo bez problémov.Dnes 8.4 už ide všetko OK.

 2. Presne tak rádiá z AVIS sa nedajú počúvať od začiatku spustenia vysielania v B.B., teda hovorím o počúvaní v autách, (a to na viacerých prijímačoch), neustále výpadky to je potom zbytočné a radšej to počúvam na FM. Oproti tomu vysielanie v TOWERCOM vysielajú bez výpadkov.

 3. Včera 10.04. konečne stanice AVIS v B.B. hrali kvalitne a bez výpadkov, bohužiaľ dnes ráno je to opäť tak ako predtým (neustále vypadávanie signálu, v aute sa nedá počúvať)

Komentáre už nie sú povolené.