AVIS vyradil z ponuky DAB+ rádio Rocková republika

Digitálny rozhlasový multiplex operátora AVIS šíri aktuálne už len deväť rozhlasových staníc. Z ponuky bola dnes vyradená stanica Rocková republika, ktorá bola súčasťou multiplexu od jeho spustenia v roku 2016. Z akého dôvodu došlo k ukončeniu šírenia, nie je známe.

Rádio Rocková republika spustilo svoje vysielanie koncom roka 2012. Od svojho vzniku postupne rozširovalo svoju dostupnosť a v priebehu krátkej doby ho bolo možné prijímať nielen prostredníctvom satelitu, FM vysielačov po celom Slovensku, ale aj DAB+ a to až do spustenia Rádia Aktual. Nové spravodajské rádio využilo totiž všetky FM vysielače po Rockovej republike a objavilo sa aj na satelite. Od tej doby bola Rocková republika dostupná poslucháčom už iba cez internet a dva DAB+ vysielače Nitra – Zobor (horná stanica lanovky) a Banská Bystrica – Panský diel.

Po ukončení šírenia prostredníctvom DAB+ je možné tak prijímať rádio Rocková republika už len prostredníctvom internetu.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • zvlastne. inak uz par dni avisu v BB vypadava vyselac, vysielanie radii je nepocuvatelne kvoli tomu.. inak existuje nejaka stranka firmy AVIS? portfolio firmy, informacie, kontakt atd? nikde som nenasiel.. divne

  Odpovedať
  • Tie výpadky DAB+ majú asi súvis s internetovým streamom, lebo aj niektoré DVB-T vysielače im pravidelne vypadávajú…

   Odpovedať
   • Asi máš pravdu, v Prešove trhá a rozpadáva sa obraz TV Noe v MUX-e Avisu. Signál je pritom výborný a ostatné programy z rovnakého MUX-u idú bez problémov.

    Odpovedať
     • Nenapíšem, nemám FB konto. Z princípu. 🙂 Okrem toho, tento program sledujem len výnimočne, až tak mi nechýba – a keby niečo, ešte je k dispozícii aj v režime FTA napríklad z Astry 3B. Navyše som si práve overoval stav a to rušenie sa zmenšilo, už sa len tu a tam na sekundu objaví farebný pás cez obraz. To sa týka aj TV Šlágr, predtým som si to nevšimol, lebo tento program nesledujem ani výnimočne. 🙂 Možno si to skratek prečíta tu v diskusii a ak aj nie, z môjho pohľadu žiaden problém. Mňa to zaujíma len ako hobby. 🙂

     • Teraz som pozeral na K41 Prešov, tak okrem TV Noe kockuje a trhá obraz a zvuk aj Šlágr TV alebo robí to taký filter s krikľavými farbami cez celú obrazovku, ostatné dve TV Senior a TV7 idú OK. Je tam podľa všetkého problém v dátovom toku internetového streamu alebo je potrebné reštartnúť vysielač, podobne sú takéto výpadky aj na satelite po búrke, že trhá obraz v určitých intervaloch až kým to nereštartnete alebo aj na rozhlasových vysielačoch po búrke to seká zvuk…

     • Prečítal som si to, zajtra to budem riešiť.. Ďakujem za info..

     • No už by bolo načase, lebo ten technický problém na DVB-T vysielači 41 UHF v Prešove je už od Veľkej noci…

     • Šlágr TV a TV Noe by už mali byť na všetkých vysielačoch v poriadku..

     • Potvrdzujem, minimálne v Prešove už všetko z MUX-u Avisu ide bez problémov. Palec hore pre skrateka. 🙂

     • Ešte včera 7.4. výpadky Avis-Bojnice k41:Noe+Šlágr,TV Považie išlo bez problémov.Dnes 8.4 už ide všetko OK.

 • Presne tak rádiá z AVIS sa nedajú počúvať od začiatku spustenia vysielania v B.B., teda hovorím o počúvaní v autách, (a to na viacerých prijímačoch), neustále výpadky to je potom zbytočné a radšej to počúvam na FM. Oproti tomu vysielanie v TOWERCOM vysielajú bez výpadkov.

  Odpovedať
 • Včera 10.04. konečne stanice AVIS v B.B. hrali kvalitne a bez výpadkov, bohužiaľ dnes ráno je to opäť tak ako predtým (neustále vypadávanie signálu, v aute sa nedá počúvať)

  Odpovedať

Pridaj komentár

Komentáre nesúvisiace s článkom, obsahujúce urážky, odkazy, nadávky či politické príspevky budú zmazané. Meno a email sú povinné údaje.