Reklama

ANTIK Sat zatiaľ nové HD programy do ponuky nepridal, išlo len o testy

Koncom marca sa objavilo na družici Eutelsat 16A (16°E) viacero nových slovenských a českých HD programov (JOJ Plus HD, Doma HD, Wau HD, LUX HD, TA 3 HD, ČT 2 HD, TV Barrandov HD, ČT 24 HD, AMC HD, Sport 1 HD, Prima Cool HD a Prima Zoom HD), ktoré pridala do ponuky satelitná platforma Flix TV. Všetky programy však mohli prijímať od začiatku aj zákazníci satelitného operátora ANTIK Sat. Tento týždeň ale väčšina z týchto programov zákazníkom ANTIKu prestala fungovať. Zisťovali sme teda prečo. „Zatiaľ sa jednalo len o úvodné testy, neustále však pracujeme na zvyšovaní kvality vysielania našich kanálov,“ povedal pre portál SatelitnáTV.sk TV manažér ANTIK Telecom Vlastimil Lakatoš.
Pokračovanie nižšie:


Na oficiálne pridanie nových HD programov do ponuky satelitnej služby ANTIK Sat si tak ešte budú musieť predplatitelia košického operátora počkať. Do tej doby môžu zatiaľ všetky uvedené programy sledovať aj naďalej iba v štandardnom rozlíšení. Výnimkou sú TV LUX HD, TA3 HD a ČT24 HD, ktoré sú šírené nekódovane (FTA). Navyše podľa našich zistení funguje už aj český verejnoprávny program ČT2 HD.

Vždy aktuálnu ponuku staníc, nielen platformy ANTIK Sat, nájdete v sekcii Frekvencie.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Ten manažér Antiku vlastne nič nepovedal, za takú PR slovnú vatu by si akurát zaslúžil pľuvanec na jeho vyleštené topánky. 🙂 Kedy sa už títo všelijakí hovorcovia, manažéri a politici odnaučia urážať intelekt?

 2. Ozaj, zabudol som sa opýtať – Flix tie HD programy pridal definitívne, alebo tiež robí okolo toho takéto rituálne tance, pardon, testy? Neviete niekto?

  1. Flix je ma vsechny v nabidce 🙂
   https://flixtv.sk/#/news/4

 3. Odpoveď manažéra Antiku si vysvetľujem tak, že sa pripravuje aktualizácia ponuky tohto operátora. Nedáva zmysel, aby jeden z poskytovateľov služby platenej televízie nové HD programy mal (Flix) a druhý (Antik) ich neponúkal. Projekt vysielania z pozície 16E bol na začiatku veľmi rozpačitý. Zostáva veriť, že teraz sa to už obracia k lepšiemu.

  1. Proč by to nedávalo smysl? SD verze většiny stanic jsou stále dostupné na TP 10928. Takže si je Antik třeba ponechá. 🙂
   Kdyz muze SK freesat mit Nova Sport 2 a CZ freesat ne, tak proc by to obdobne nemohlo byt i zde?

  2. V tomto prípade ide o niekoľko programov, ktoré operátori ponúkajú v základnom balíku. V prípade, že sú k dispozícii, nevidím žiaden dôvod, prečo by ich Antik nemal zaradiť do ponuky. V prípade, že sa tak nestane, tak to musí byť spôsobené nejakou obchodnou politikou medzi prevádzkovateľom TAG, Flix TV a Antikom. Z odpovede manažéra Antiku sme sa nedozvedeli vôbec nič. Tento článok má extrémne nízku pridanú hodnotu pre čitateľa.

  3. Predovšetkým nedáva zmysel, aby TAG platil za prenos tých istých staníc dvakrát, keď sú všetky v HEVC. SD programy vysielané súbežne s HD by mali zmysel len v prípade udržiavania spätnej kompatibility so starými prijímačmi, ak by boli vysielané v staršom kodeku. Podľa mňa budú vypnuté najneskôr vtedy, keď bude TAG potrebovať miesto pre nové programy.

Komentáre už nie sú povolené.