Reklama

DIGI TV vydá dnes v noci novú aktualizáciu pre dodávané set-top-boxy

V noci z 12. na 13. marca vydá slovenský satelitný operátor DIGI TV nový firmware pre svoje dodávané boxy Kaon NA1170, ktorý prinesie niekoľko drobný zmien a vylepšení.
Pokračovanie nižšie:


Aktualizácia všetkých dodávaných prijímačov prebehne automaticky v nočných hodinách. Zákazníkom, ktorí počas aktualizácie nebudú mať box v elektrickej sieti, prípadne majú vypnuté automatické aktualizácie, prebehne zmena na novú verziu, po prepnutí na akýkoľvek kanál vysielaný z frekvencie 12 054 MHz (napr. Jednotka HD, Dvojka HD, Markíza HD). Počas prebiehajúcej aktualizácie je nutné nechať prijímač zapnutý až do ukončenia procesu, čo môže trvať aj niekoľko minút.

Nový firmware prináša opravy existujúcich chýb, ako aj drobné vylepšenia:
1. Drobné úpravy nastali u zobrazovaných textov a správ. Zmeny boli realizované z dôvodu lepšieho opisu/pochopenia funkcií, nastavení.
2. Odstránené boli chybové kódy z STB oznamov zobrazovaných v prípade zmeny, poruchy.
3. Pridaná skratka, tlačidlo na rýchly prístup ku zvukovej stope pre nevidiacich. Po stlačení červeného tlačidla na ovládači (farebné tlačidlá favourites) sa zapne stopa s komentárom pre nevidiacich, ak je dostupná. Opätovným stlačením tohoto tlačidla je možné vypnúť stopu s komentárom.
4. Počas rýchleho prepínania kanálov (pomocou tlačidiel channel up / channel down) sa zobrazia iba infobannery s informáciami o danom programe.
5. Upravená bude aj notifikačná správa, ktorá sa zobrazuje, ak zákazník prepne na kanál, ktorý nie je súčasťou ním predplatených balíkov. Doplnená bude o informáciu, v ktorom balíku sa predmetný kanál nachádza.
6. V rámci užívateľského rozhrania prišlo k drobným zmenám v type fontu, veľkosti písma, zarovnania textu a logotypov

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Nechápem tomu poslednému bodu:V rámci užívateľského rozhrania prišlo k drobným zmenám v type fontu, veľkosti písma, zarovnania textu a logotypov.Lebo je všetko ako bolo nič sa nezmenilo čo sa týka veľkostipísma atd či nič som nezbadal

 2. No mali by tam pridať aj funkciu, že ak sa hodinu, dve neprepne kanál alebo nepridá zvuk…, tak sa prijímač automaticky vypne.

  1. Ahoj, toto tam bolo, ale existovala silna skupina zakaznikov, ktorej to velmi vadilo a preto to zrusili

  2. Počkať, a to tam akože nie je v nastaveniach možnosť vybrať si, po akom čase a či vôbec sa zariadenie samo vypne? 😀 To sme v ktorom storočí?

  3. Toto je čo: Menu-Nastavenia systému-Čas zapnutia/vypnutia-Automatické vypnutie.

 3. Neprepinaju sa programy rýchlejšie ako predtým? Iné nič som nezbadal

 4. takmer u polovice staníc mi nejde zvuk,ako to odstránim?

 5. Dobrý deň, mne tu len píše zlý alebo žiadnyssatelitný signál, už som postacala všetko možné a nič

  1. Vytiahnite HD Box z el.siete na 10 sekúnd.Ak nepomože treba urobiť továrenské nastavenie.Menu-Nastavenia-Nastavenia systému pin-Výr.továrenské nastavenia.Ak chcete aj české kanály Barandovy tak sa tuším krajina dáva česká republika

 6. nam nejde vobec digi pise ziadny signal a na infolinke nikto neberie

  1. Nejde len dnes po aktualizácii alebo už dlhšie že máte sila a kvalita na 0%,ak vám nejde len dnes po aktualizácii tak skúste…Vytiahnite HD Box z el.siete na 10 sekúnd.Ak nepomože treba urobiť továrenské nastavenie.Menu-Nastavenia-Nastavenia systému pin-Výr.továrenské nastavenia.Ak chcete aj české kanály Barandovy tak sa tuším krajina dáva česká republika

 7. Nové usporiadanie programov je chaotické a nedá sa presúvať číslovanie podľa staréj verzie.Mne to osobne vadí hľadať stále program v zozname „všetky“,keď chcem prepnúť na najpoužívanejšie. Zoznam „obľúbených“sa nedá vôbec nastaviť podľa čísel. Je to veľmi neprehľadné.V „továrenskom nastavení“sa číslovanie objaví tiež podľa novom zoradení.Ako sa dá nastaviť stará verzia?

 8. dnes do 09.00 po dvoch dnoch a vyziadanych pokynov cestou sms som nedostal pin ani reset , na obrazovke ziaden signsl ani odozva digi. DAKUJEM

  1. ci sa v noci z 12 na 13.3 aktualizoval – neviem ale od rana nie je signal doteraz

 9. Ja som zapol box, aktualizoval sa soft a aj programovy raster a vsetko ide. Komu to nejde, skuste vypnut box s dialkovym na 10 minut a potom zapnut ci to ide. Ak nie este je tu moznost spravit vyrobne nastavenia. Mozno to pomoze.

  1. Presne toto odporucaju aj na zakaznickej linke. Pomaha to. Ak vam na obrazovke vypisuje zly alebo ziadny satelitny signal, vytiahnite prosim zariadenie z elektrickej energie a po 10 sekundach opat zapnite. Ak Vam tento postup nepomohol, spravte si prosim tovarenske nastavenie cez menu, nastavenia, nastavenia systemu, vyrobne tovarenske nastavenia. Dakujeme

 10. Cudujem sa,ze nikto nespomenul hlavnu zmenu farebnej grafiky!Po krasnej modrej nastupila teplosska ruzovo-pinkova od Telecomu!Je to kake!Nevylepsili teletext-podstranky preskakuju dalej ako sa im chce:ked uz raz oznacim jednu z nich,po posunuti doprava,alebo dolava musi skocit nasledujuca a nie ta,ako bezi latentny verklik.Ked som za stareho softveru stiahol zvuk pocas prehliadania teletextu,nic sa nestalo.Teraz ked to spravim,zmizne ti teletext!!Ale najvacsi grc je ruzova!!!

  1. Tú ružovú myslíte asi v Mágio,lebo v digi je grafika stále modrá,alebo som barvoslepý

  2. No, tak ja mám doma 2 boxy. Jeden sa aktualizoval a obliekol sa do ružovej s logom T-com + pridali sa nové kanáli, ktoré samozrejme nie sú v ponuke a preusporiadali sa. Druhý box mi stratil signál, ale po preinštalácii na výrobné nastavenia sa znovu aktualizoval. Farby, texty a usporiadanie ako predtým. Zmena je v rýchlejšom prepínaní medzi kanálmi a po nečinnosti užívateľa sa prepne do režimu stand-by čo oceňujem, ešte som nepozeral či sa dá nastaviť aj doba vypnutia.

 11. Ja mam 2 boxy ja jeden satelit a menu mam na jednom ruzove a na druhom modre.

 12. Správne nastavenie musí byť modré – DIGI TV. Ružové nastavenie – Telekom.

  1. ale zaujimave je, ze som s boxami nic nerobil. Toto iste maju aj susedia, jeden ruzovy a jeden modry. Uz nastavene spravne…

Komentáre už nie sú povolené.