AXN a Viasat 6 dočasne voľne v maďarskom DVB-T

Po nekódovanom vysielaní staníc Paramount Channel a Prime pokračuje maďarská terestriálna platforma MinDig TV Extra s ďalšou ochutnávkou platených televíznych kanálov. Najbližšie dva týždne budú preto šírené u našich južných susedov v DVB-T voľne programy AXN a Viasat 6, ktoré sú štandardne dostupné iba predplatiteľom platformy MinDig TV Extra.

AXN vysiela v tamojšom multiplexe B, Viasat 6 v multiplexe D. Signál je možné samozrejme zachytiť aj na našom území. Spravidla sa jedná o miestna v blízkosti hraníc s Maďarskom. Voľné vysielanie programu AXN preto môže byť zaujímavé aj pre našich divákov, pripojenú má totiž nielen maďarskú, ale aj originálnu audio stopu.

Voľné vysielanie AXN a Viasat 6 potrvá do 18. marca. Po tomto termíne budú opäť oba programy kódované systémom Conax.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • Na maďarskej dvb-t je aj kresťansky Bonum od 5 marca do 2 apríla nekódovaný a stále je ešte bez kódu story 4 a story 5.

  Odpovedať
  • Všetky stanice , ktoré tu máme a chcú vysielať volne tak aj v DVB-T sú. Viac ich nie je.
   Kludne si založ televíziu a šír si ju volne v DVB-T.

   Odpovedať
 • Ako som už písal , tieto voľné stanice je možné naladiť až za Sobrancami, vrátane TV Zemplén.

  Odpovedať
  • No, ono sa zas toho toľko v slovenskom DVB-T nedeje, takže asi nie je o čom písať… Ale mám návrh: redakcia by mohla povyzvedať v Towercome, ako to vyzerá s prípravou vysielania Plustelky na bývalých vysielačoch Avisu – či už majú podpísané nejaké zmluvy, či už sú niektoré programy isté, či sú známe aspoň přibližné (predbežné) termíny spustenia, čo sa stane s lokálnymi TV, ktoré tam dosiaľ vysielajú, atď.

   Odpovedať
   • …a či to schválil Protimonopólny úrad a kódovanie frekvencií určených pre regionálny vysielanie Regulačný úrad…

    Odpovedať
 • Od dneska v dvb-t v Maďarsku až do 15 apríla je nekódovaný seriálový kanál Viasat 3 a stále sú nekódované tv kanály story4 a story5 a tiež kresťanský Bonum,ktorý bude až do 2 apríla.

  Odpovedať

Pridaj komentár

Komentáre nesúvisiace s článkom, obsahujúce urážky, odkazy, nadávky či politické príspevky budú zmazané. Meno a email sú povinné údaje.