Reklama

Telekom dosiahol v roku 2017 rekordný počet zákazníkov TV služieb

Počet zákazníkov digitálnej TV od skupiny Slovak Telekom dosiahol koncom decembra rekordný počet 592 tisíc. Do tohto počtu sa započítavajú predplatitelia nielen Magio TV, Magio GO a Magio Sat, ale aj DIGI TV. Samostatné čísla pre jednotlivé platformy operátor nezverejňuje.
Pokračovanie nižšie:


Celý rok 2017 bol podľa Telekomu veľmi úspešný z hľadiska získavania nových zákazníkov z trhu a to najmä vďaka zmenám v DVB-T a odchode kanálov TV Markíza z tejto technológie. „Telekom využil príležitosť a dosiahol skvelé výsledky s dvojciferným rastom,“ uviedol operátor v tlačovej správe. Celkovo získala skupina Slovak Telekom v roku 2017 až 54 tisíc nových zákazníkov čo predstavuje 20% nárast v čistom prírastku nových zákazníkov oproti roku predtým. Prvý štvrťrok priniesol mimoriadne výsledky a úspešný bol aj vianočný kvartál.

Skupina sa tiež sústredila v minulom roku aj na rozširovanie ponuky a najmä navyšovaniu počtu HD programov. Telekom pridal viac ako 15 nových kanálov vrátane exkluzívneho štartu Epic Drama a zahrnul aj 20 HD staníc.

Operátor ďalej vylepšoval aj mobilnú TV Magio GO. Zmien sa dočkalo webové rozhranie i mobilná aplikácia, ktorá napríklad umožňuje jednoduché ovládanie gestami. Zlepšila sa aj kvalita, do Magio GO pribudli prvé štyri kanály v HD.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Tak neviem ako vy, ale ja ten „exkluzívny“ Epic drama moc nesledujem, mám byť úprimný vôbec! Nahral som si pár častí Klondike, ale ešte nevidel..a to som na seriály dosť zaťažený (Blacklist, Homeland, Gotham, Ja a robot, Posledná loď, Blindspot, Dexter, Fargo, Flaspoint, Hannibal, Hranice nemožného, Mestečko Haven, Most, Narcos)… a mnoho ďalších

  Do budúcna ak je ešte priestor na nejaký progres sa treba zamerať na „spravodlivé“ rozdelenie programov podľa svojho zamerania, nie podľa vychcanej vypočítavosti, vyradiť SD balast, keď už je zaradená HD verzia.

  PS: Chcelo by to Prima Zoom HD, tak ako to má konkurencia.

 2. No budem oponovať: Epic Drama je podľa mňa lepšie ako HBO,ale je to vec vkusu…
  Telekom nemôže vyradiť SD balast,lebo stále nemá vyriešené súčasné sledovanie HD kanálov na dvoch boxoch (VDSL) a navyše archív je stále v SD verzii…

  1. Tak mi odporuč nejaké zaujímavé seriály z tohto programu.. Ja tejto estévečkárskej produkcii historických seriálov nemôžem prísť na chuť..snáď s výnimkou spomínaného Klondike. Na pred 2 rokmi zrušený Universal Channel sa to fakt nechytá, jediné pozitívum vidím v HD obsahu..

   To že si telekomáci nevedia upratať na svojom dvore je len výsledok toho, kto to tam vedie a čomu prisudzujú priority, zízať každých 20min v telke na reklamu tejto spoločnosti, to sú draho vyhodené prachy platiacich zákazníkov na úkor iných progrosívnejších spôsobilostí, z ktorých majú zisk iba komerčné tv stanice a nie zákazník 🙁

Komentáre už nie sú povolené.