Reklama

Plustelka s novou akciou pri ročnom predplatnom

Terestriálna platforma Plustelka, ktorú prevádzkuje Towercom, dnes predstavila novú akciu, ktorá sa týka predplatného na 12 mesiacov. Všetci záujemcovia o platené programy, ktorí si objednajú programy z balíka Štandard na 12 mesiacov, získajú tri mesiace služby zdarma. Za ročné predplatné tak zaplatia 49,41 €. Bežná cena služby na celý rok je pritom 65,88 €.
Pokračovanie nižšie:


Nová akcia platí ako pre nových, tak aj súčasných zákazníkov a to od 1. marca do 30. apríla 2018. Cena platených programov pri objednaní balíčka na menej ako 12 mesiacov zostáva nezmenená, 5,99 € mesačne.

Súčasťou ponuky balíčka Plustelka Štandard sú programy Markíza HD, Doma, Dajto, ČT1, ČT2, Sport1, Sport2, Eurosport 1, Eurosport 2, JOJ HD, JOJ Cinema HD, Prima PLUS, Film+, Viasat Explorer, Viasat History, Viasat Nature, Nickelodeon, RiK, Minimax, Óčko a Spice. Dostupný je ešte aj EroXXX, ktorý je ale súčasťou prémiového balíčka Premium. Všetky programy z ponuky Plustelky vysielajú v kompresnom formáte MPEG-4 (H.264) a sú kódované systémom Irdeto. Predplatitelia môžu samozrejme sledovať aj ďalšie voľne šírené programy, ktoré vysielajú z ďalších celoplošných a lokálnych vysielačov v závislosti od lokality.

Pre príjem platformy je potrebné okrem terestriálnej antény aj prijímacie zariadenie a to také, ktoré zákazníkom najviac vyhovuje. V ponuke sú bezkartové CI+ moduly (Smit, Strong), alebo bezkartový terestriálny DVB-T2 prijímač Alma iHD, Alma T300HD, Zircon T3000 HD, poprípade len samostatná dekódovacia karta Plustelka.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Zase ruky predbiehaju rozum. Akcia pre par vyvolenych v dosahu mux4. Najprv zvýšte pokrytie mux4 a potom robte akciu.

  1. Súhlasím.Multiplex 4 ma stále katastrofálne pokrytie.V okr.Prievidza-najmä Handlová a okolie totálne bez signálu.Škoda,samotný predavač ma od toho odhovoril,resp.upozornil.

  2. Topiaci sa stebla chytá. Je otázka času, kedy plustelku zhltne nejaký operátor.

 2. Pre všetkých, čo majú slabý signál, alebo sú mimo dosah. Nehovorím o zaručenom úspechu, iba o svojich skúsenostiach.
  – Netreba vždy sledovať návody, ako naladiť tv vysielanie. Ak nefunguje smerová anténa, treba vyskúšať sito. Alebo naopak. Treba vyskúšať všetky možné smery, ani ja nechytám signál z „predpísaných“ smerov. Ak mám predzosilovač, alebo zosilovač, môžem sa pohrať s výkonom adaptéru. Ja mám najlepšiu kvalitu signálu pri nastavení adaptéra na 7,5 Volt. Veľa trpezlivosti. Dúfam, že aj vám sa podarí naladiť tv s tzv zázračným spôsobom, ako mne. Veľa šťastia.

  1. Gery suhlasím len s názorom na antény ak si donutený znižovať napatie aby si dosiahol kvalitu treba práveže sledovať návody..Predpokladám že sa pokušaš o odchyt vysielania tkzv. ďaleký príjem lebo na vysielač Nitra Zobor sa zosilovač v N.Zámkoch a okolia používa len na vykrytie strát televízneho.rozvodu.V prípade ďalekého príjmu je nevyhnutné použiť kanálový predzosilovač ak treba ešte aj vložiť filter aby sa tkzv, silné vysielače nezosilnili može prísť k ich prebudeniu – ide o siete LTE ako aj vysielače Towercomu.Zosilovač do dipolu nepatrí de facto zosiluje všetko čo príde na anténu..dokazuje to znižovanie napatia. Uroveň signálov je nutné zmerať a vyrovnať asi toľko téma je dobrá.

  2. Ďakujem za info. Ak vyberiem predzosík z dipólu /color klassik 220cm / , môžem chytať prach, holuby, a muxy towercomu. Nič viac. ani Nitru, ani maďarov a o rakušanoch ani nech nesnívam. Ten kanálový predzosilovač sa dá nastaviť na ktoré kanály ich chcem využiť? LTE filter mám tiež, aj keď až za zosíkom / keďže je v dipóle/, asi je to iba ďalšia vec, na ktorej oddychuje holub. Alebo ide o iný filter ?
   V podstate som len chcel pomôcť /aj keď v téme nie som profík/, ľuďom, čo majú problém s ladením. Niekedy stačí otočiť anténu nelogickým smerom, a je to. Alebo pohnúť 5 cm s anténou doprava, či doľava.

  3. Gery celé anténárstvo sa odvíja od základného signálu z antény.V dobe keď je skoro na každom výškovom dome vysielač siete LTE a ide Miestna televízia v N.Z. na K60 a pribudne aj Mux Plustelky na k36 si bez filtrov neporadíš.Logické a hlavne pre ďaleký príjem je presné nastavenie antény, doplnené adekvátnou technologiou.

  4. Našiel som jednu zaujímavú vec. Zlučovač, zosilovač a lte filter v jednom. rád by som sa dozvedel, či šumivé číslo 2,75 dB je dobré, alebo nie. ? Ide o túto vec: anténny zosilňovač AM-777 LTE, Prevedenie Vonkajšie – pre montáž na strechu

  5. Gery.Ano má dobré parametre ako aj AM-838. Má dobré až výborné parametre ale aj k nim treba osadiť kanálové filtre,daju sa vyrobiť na mieru.Zosilňovač zlučuje dve antény v pásme UHF má reguláciu tlmenia ale filtre bude nutné osadiť tak či tak,no ak chceš byť spokojný,cena je ok jedna výhoda je že má filter LTE na vstupe nepopisuje však jeho utlm takže v blízkosti siete LTE nemusí stačiť.

  6. Gery: s tým sitom máš pravdu, v nehomogénnom poli môže mať lepší zisk, než „dlhé“ antény, vrátane Colorky. Zlepšenie príjmu po natočení antény „nelogickým smerom“ znamená, že zrejme je odrazený signál silnejší, než priamy, zvyčajne kvôli prekážkam v ceste priameho signálu. Ak zníženie napätia napájania predzosilňovača zlepší (resp. vôbec umožní) príjem, znamená to, že predzosilňovač je zahltený nejakým iným signálom, či už LTE, alebo iným silným DVB-T vysielačom. Tu by pomohli filtre, resp. kanálový zosilňovač, ktorý spomínal L14. A keď písal o vyhodení predzosilňovača z krabičky na anténe, tak to myslel tak, že LTE (a prípadne aj kanálové) filtre musia byť pred predzosilňovačom, inak nemajú zmysel. Poradie v prípade rušenia inými silnými signálmi musí byť takéto: anténa – symetrizačný člen (v krabičke antény) – filtre (LTE, kanálové) – predzosilňovač („linkový“, na koaxiáli, čo najbližšie k anténe) – koaxiál a všetko ostatné (prípadný domový zosilňovač, rozbočovače, rozvody, zásuvky, prijímače). Predzosilňovač priamo v krabičke antény je dobrý len vtedy, keď už obsahuje integrovaný (aspoň) LTE filter, alebo príjem nie je rušený nežiaducimi signálmi. A čo sa týka kanálových filtrov, existujú (alebo sa dajú na mieru vyrobiť) predzosilňovače, ktoré ich majú vstavané. L14 Ti určite bude vedieť poradiť, kde sa dajú zohnať.

 3. Gery máš úplnú pravdu,mne to šlape pri zdroj mam zniženy na 5V a mam v antene zosik Čaute

 4. V „Plustelka Štandard“ sú programy Markíza HD, Doma, Dajto, no ptfuj 🙁 . Mali by mať extra balíček, aby si to „vyjedli“ sami a nie priživovať sa hlavne na ČT1 a ČT2 (tieto mali ostať, tak ako boli pred „návratom“ ‚narkóz‘ do predtým nimi ohanenej DVB-T, len krivia skutočnosť). Ani JOJ HD nemá tam čo hľadať.
  A Prima PLUS len zaberá kapacitu.

 5. No Skylink ani nečakal aká konkurencia je Plustelka dat Skylinku 55 eur za pár programov alebo dat Plustelke menej a má aj SPOTR 1 a 2 atd.

  1. Máš pravdu, ale Plustelka si sama podráža nohy slabým pokrytím. Nebyť toho, Skylink by zaplakal.

  2. …a kvalita programov SD je na zaplakanie. Neviem čo tu šírite bludy. Plustelka je dobrá tak na chatu a CRT TV.

  3. No hlavne, že väčšina HD programov (aj) od Skylinku je HD len podľa tých dvoch písmen vedľa loga. Natívneho HD obsahu je stále vo vysielaní málo, s výnimkou športu a spravodajstva, ale nie každý potrebuje ku šťastiu La ligu v TV a správy sú rovnako jóbové v HD, ako v SD. 😉 (Okrem toho je k dispozícii plno FTA HD spravodajských kanálov.) Takže tie kvázi-HD programy v základe Skylinku vysielajú väčšinou upscalovaný SD obsah, ale mudrlanti budú velebiť ten „kolosálny“ rozdiel. Takže by som radšej pomlčal, kto tu šíri bludy… A samozrejme, aj tie kvázi-HD programy sú oproti SD pokrok, ale zatiaľ (kým na nich nebeží väčšina natívneho HD obsahu), je ďaleko dôležitejšie, koľko a akých programov operátor ponúka a za akú cenu, technická kvalita (HD vs. SD) je z toho dôvodu až treťoradá. Aspoň pre tých, pre ktorých nie je priorita TV šport, ako som už spomenul.

  4. Dodo tá kvalita obrazu podla mňa nie je najhoršia! Ja mám v pracovni Sencor led26 obrazovku a nemôžem sa sťažovať.Pred Plustelkov som mala skylink a nie je tam nejaký rozdiel v obraze.

  5. Aninka ano k tej crt som zabudol doplnit aj LCD s malou uhlopriečkou. Ale dnes ma kopec ludi 42-50 a viac palcovu uhlopriečku. A tam je to chabéééé.

 6. L14: Myslel si na toto? útlm vstavaného rozbočovača – 6,5 dB ? OK?

 7. Gery.Každý komponent má svoj utlm aj konektor cca -1 v závislosti od použitého druhu tak aj rozbočovač 2-výstup -3,5 3-výstup -6,5 atd.Riadený utlm je na vstupe zosilňovača preto je doležité dať do vstupu signái-y už vyrovnané a utlm nastaviť v závislosti od počtu odberných miest ok?

 8. Gery.ešte jedna doležitá vec vstupná uroveň signálu do zosilňovača je 67 db min. 25 db.Výstupná 107 db.S merákom sa toto všetko dá zvládnuť na 100 % bez meráka sa tiež dá,keď bude treba radi poradíme.

  1. Čo stojí taký merák? Dá sa niekde zapožičať?
   Dôležitá otázka: Kanálové zosíky fungujú tak, že vyznačené kanály zosilnia a ostatné nie, alebo len vyznačené kanály prepúšťa a na ostatných teda žiadny príjem. ?
   Ak je to podľa druhej možnosti, kde si viem objednať pre K22, K24, K25, K34, K35, K40, K42, K46, K49, K51, K53. H pol. ?
   Ak bude v NZ vysielať plustelka viac, tak na V pol. nepotrebujem asi žiadnu špeciálnu techniku.

  2. Zosilňovač zosilní všetko, čo mu príde na vstup, vrátane nežiaducich signálov, ktoré ho – ak sú príliš silné – zahltia. Zosík sa takto dostane mimo (pracovnú) oblasť lineárneho zosilnenia a úplne zdeformuje signál (na bargrafoch v prijímači bude sila signálu 100% a kvalita 0%, obraz samozrejme žiaden). Ak anténou potrebuješ chytať slabé signály (diaľkový príjem) a popritom na ňu chytáš aj nejaký silný signál z blízkeho vysielača, ten silný takto môže zahltiť predzosilňovač antény a znemožniť príjem. No a potom treba napríklad použiť predzosilňovač s nižším ziskom (keď si znížil napájacie napätie predzosiku z 12 na 7,5V, vlastne si mu tým znížil zisk – aj tak sa dá), keď to nepomôže, riešením sú filtre v kanálových zosilňovačoch, ktoré prepustia len požadované frekvencie a ostatné utlmia. Dôležitá je aj miera utlmenia filtrov – ak máš povedzme pár desiatok metrov od svojej TV antény na susednom paneláku BTS-ku mobilného operátora s 800 MHz LTE, rušiaci signál bude silný a potrebuješ kvalitný LTE filter so silným útlmom. Pre rušivé signály z blízkych DVB-T vysielačov platí to isté. A filtre sa môžu spraviť aj pre niekoľko kanálov naraz, t. j. ak potrebuješ prijímať k22, k24 a k25, stačí jediný filter pre rozsah k22 až k25, pokiaľ nemáš rušivý signál na k23. Problém môže nastať, ak použiješ filter pre k22-k25 a silný nežiaduci signál bude na k26 (alebo k21) – nijaký filter totiž nemá „hranatú“ charakteristiku, čo znamená, že v našom prípade prepustí k22 až k25, ale k26 (a k21) utlmí len čiastočne a až niekde pri k27 začne mať nominálny útlm. Takže treba brať do úvahy aj tieto súvislosti. Samozrejme, záleží aj na smere, odkiaľ tie signály prichádzajú – ak anténa mieri napríklad na sever na vzdialený vysielač a rušivé signály prichádzajú z juhu, už samotný tento fakt môže znamenať silný útlm rušivých signálov (zdôrazňujem to „môže“, lebo najmä v meste bude dosť veľa silných odrazov ktoré budú prichádzať na anténu spredu – preto aj malé zmeny polohy a natočenia antény môžu mať veľké a nepredvídateľné účinky. A záleží aj na predozadnom pomere antény a dalších faktoroch.) Filtre ti vyrobia na mieru napríklad v tpplus.sk. A čo sa týka meracích prístrojov, tie dobré sú drahé – profesionálne môžu stáť aj niekoľko tisíc eur. Sú aj lacnejšie (tzv. poloprofesionálne) za pár stoviek, ale odborníci na ne často pozerajú dosť opovržlivo, neviem, či sa ich vôbec oplatí kupovať. Podľa mňa je najlacnejšie zavolať si profíka s prístrojom a nechať ho spraviť potrebné merania. Navyše s takým merákom treba vedieť aj zaobchádzať, nestačí ho len mať. Aj keď sa naučíš rozumieť tomu, čo znamenajú tie čísla na displeji, stále ešte potrebuješ nejaké vedomosti a skúsenosti, aby si sa vyhol systematickým chybám merania, atď. Keď máš možnosť tak si ho požičaj (čo môže byť problém, profíci neradi požičiavajú také drahé a citlivé bebechy, ktoré ich navyše aj zivia), alebo ak sa chceš učiť a obetovať na to trochu peria, L14 Ti možno poradí, aký merák na to kúpiť bez toho, aby si musel predať obličku. 🙂

  3. Gery.Meráky pre meranie Dvbt-T2+SAT su od 500 euro a viac rádovo cca do 4000 nemyslím že sa dá požičať.Kanálový predzosilňovač zosilňuje len jeden kanál niektorí výrobcovia vyrábaju aj 2-3 kanálové.Kanáli ktoré sa naladia a prepustia je filter dá sa to riešiť aj tak,najprv filter za ním zos.Triax je to len o tom že máš dva komponenty všetky predzosilňvače maju na vstupe filter ok?.Śpeciálna technika pri Plustelke Viac tam pojde v meste N.Zámky priamo z antény 80 db a viac tam to bude závislé čo všetko bude k anténe na Plustelku Viac K 36 pripojené..keď bola spustená TV.Joj na K33 tu sme vtedy pripájali až za domovým zosilňovačom boli miesta kde sme mali na anténach 90-95db..

 9. Gerry,moc to komplikuješ.Ja priamo v NZ to mám takto,anténa sito na Nitru a antena na Gerecse v Madarsku .V obidvoch bežný predzosilovač,kvoli dlhému koaxiálu,Spojené obyčajným zlučovačom s F konektormi.A šlape to.X madarských a celá Plustelka a NZTV.Dvb t bud ide alebo nejde.Roznymi priepustami len uškodíš príjmu.Bud si v dosahu alebo nie si.To je všetko.Niekedy je menej viac.

  1. miro NZ.Gerymu v tejto téme ide o ďaleký príjem s ktorým má komplikácie a preto sa tu rozpísal.Ano príjem z Nitry Zobor a Gerecse problém nie je a nemá ho ani Gery on má záľubu v experimentovaní s ďalekým príjmom.. Ak bude spustený vysielač na FNsP na K 36 je možné že tie rozne priepusty budu potrebné. NZTV má len 500 WATTOV vysielač na FNsP mal povolený výkon 2 KW ak výkon zostane,ak nerobil problémy bývalý kanál K 40 nový K 36 to može zmeniť.

  2. Ano máte pravdu.Rozumiem mu…My sme lovili O 3 z Viedne na vkv..bolo to dávno a bolo to krásne…

 10. Mam modul plustelky ale nie som ochotny im platit pokial nebude skupina kanalov markiza samostatna a taktiez pokial budu duplicitne sirit ten isty kanal raz v SD a nasledne v HD. Je to plytvanie kapacitou. Ak vedia mat samostatne spoplatneny eroticky kanal, tak nech samostatne spoplatnia aj tie 3 markizacke. Bol by som rad ak by to redakcia tlmocila towercomu. Myslim, ze nie som jediny, co ma ten isty nazor.

  1. Tento názor sa tu objavuje pravidelne a ja s ním plne súhlasím. S dodatkom, že aj Prima Plus je plytvanie kapacitou MUX-ov, preč s ňou.

  2. Správne ! A aj mám plán, ako by to mohlo fungovať: Plustelka bez markízáckych programov = cena nezmenená. Ale ak tam chcem mať aj 3 markízy + prima plus = o 2 eurá menej. Na zamyslenie sa, čo?

  3. Len, aby bolo jasné: Bez markízy = 5,99. S markízou = 3,99

 11. pan miro NZ. rakusko3 na zapadnom slovensku 99.9 Mhz je tonajsilnejši rakusky vysielač VKV.

Komentáre už nie sú povolené.