Reklama

Skylink upravuje ponuku a mení cenník, za niektoré balíčky si priplatíme

S platnosťou od 1. marca dochádza v satelitnej platforme Skylink, ku zmene v štruktúre programových balíčkov a úprave cien. Zmeny sa dotknú predovšetkým platenej ponuky, kedy nová štruktúra ponúkaných služieb bude podľa operátora lepšie zodpovedať preferenciám zákazníkov. Menej populárne platené programové balíčky sa rušia, a naopak ponuka najpopulárnejších balíčkov sa rozširuje. Zvyšuje sa aj cena Servisného poplatku, ale len pre zákazníkov, ktorí platia cez SIPO a Inkasu z účtu.
Pokračovanie nižšie:


K 1. marcu sa tak rušia programové balíčky HD Plus, Multi HD a Mixbox. Balíčky Smart a Komplet zostávajú bez zmeny. Cena balíčka Multi sa zvýši zo súčasných 11,8 € na 12,90 € mesačne, balíček Kombi zdražie o 40 centov, teda jeho cena bude 15,90 € mesačne. Zmena bude aj v prípade Flexi 7, ktorý sa zmení na Flexi 10 a bude stáť 11,50 € mesačne. Pôvodný balík Flexi 7 stál doteraz 9,9 €.

Operátor znižuje aj jednorazovú úhradu za reaktiváciu dekódovacej karty na 8,00 €. Jednorazové predplatné Servisného poplatku na rok zostáva nezmenené. Ku zmene ceny však operátor pristupuje v prípade platieb cez SIPO a Inkaso z účtu. Títo zákazníci zaplatia od 1. marca po novom už 3,99 € mesačne. Doteraz platili 3,69 €. Zároveň sa divákom balíka Digital od 23. januára rozšíri ponuka programov o filmový kanál Filmbox.

Dôvodom pre vyššie uvedené zmeny, je celkové zatraktívnenie programovej ponuky jednotlivých balíčkov, počas niekoľkých posledných rokov, a to pri zachovaní pôvodných cien. Počas tejto doby sa však oproti tomu zásadným spôsobom zmenili finančné podmienky, za akých sú jednotlivé programy zakúpené od poskytovateľov obsahu,“ uvádza operátor. „Ďalším argumentom pre reštrukturalizáciu ponuky bola uskutočnená analýza hodnoty programov pre zákazníkov vo vzťahu k nákladom. Za týmto účelom bolo v minulom roku vykonaných niekoľko rozsiahlych prieskumov sledovanosti. Veľkým prínosom bolo tiež vyhodnocovanie sledovanosti jednotlivých programov, prostredníctvom internetovej televíznej služby Skylink Live TV, ktorá je všetkým zákazníkom platených programových balíčkov k dispozícii zadarmo.

Na grafe sú názorne vidieť spomínané zmeny zloženia platenej programovej ponuky, ku ktorým došlo od poslednej úpravy cien. Ide o balíčky Multi, kde k poslednej úprave ceny došlo dňa 1. 7. 2014 a Kombi, kde posledná zmena nastala k 1. 10. 2013. Podobne sú na tom aj ostatné balíčky.

Nový cenník platformy Skylink od 1.3.2018

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Skylink opäť nesklamal. Som zvedavý, ako budú tieto balíčky fungovať v prípade, že odídu z ponuky stanice televízie PRIMA. Nuž čo. Na variči sa opäť otočil gombík o jeden stupeň a žaba v hrnci si to nemá všimnúť. Postupne ju chce SKYLINK uvariť. Veď uvidíme ako to dopadne.

 2. Hlavne že veĺa kanalov sa zrušilo a maju sa rušit vsetky česke!
  Ale na slovensku je to tak,za menej plať viac!!!

 3. Len ako to prežiju ovečky skylinku to veru neviem. Na web Parabola.cz už plačú. Nuž i freesat ktorý zatracovali, im bude dobrý.

  1. Riderko ten tvoj super freesat ide tiez pekne pomaly do hrobu ,skylink sa rozhodol sam seba zlikvidovat nakolko chce velke zisky a aby nemal velke vydaje , tymto krokom opät odide zopar ludi , vrd za menej programov viac platit ale nastastie je na SR este zopar providerov co ponukaju normalne programi

  2. No on nie je môj, ale je aspon stabilný. To čo predvádza za posledné 2-3 roky skylink, to nerobí žiadna platforma.

  3. riderko :

   Myslíš ten neobjektivni zkorumpovaný web Parabola.cz co leze čím dál více Skylinku do zadnice a je to jen jeho obyčejná hlásná trouba.

  4. Nevšimol som si, že by ten web niekomu liezol do zadnice, ani žiadnu neobjektívnu informáciu som tam nezachytil, pokiaľ mi pamäť siaha (rátam len redakčný obsah, nie diskusie). Takže buď máš na mysli nejaký iný web, alebo žijeme každý v inej realite, alebo „ťápeš zemákovicu“, aby som citoval klasika.

  1. Ja som zrušil Skylink ked bol ešte za 1.20 Eur mesačne, veď to sa dalo prepokladať že to každý rok pojde hore …

 4. Nuž necháme dobehnúť predplatené a ideme inde.

 5. Rodičom ruším od zajtra sipo, dodržím zmluvné podmienky a nech ide skysit do zabudnutia 🙂

 6. Slovenská karta je od marca už len chudobný príbuzný tej českej. SK kartu treba preklopiť na CZ a máte podstatne viac pozerateľných programov.

 7. Ak nebudú sport 1 a 2 pre khl a F1 tak dávam plus telku a vašu kartu vyhodím von oknom do snehu

  1. Plustelke bez pokrytia a celkovo DVB-T na Slovensku,by dom sa zďaleka vyhýbal…

  2. Spacer :

   Kde jsi ty (a někteří ostatní) došel k tomu, že od marca budou odpojeny všechny české stanice z nabídky Digital pro Slovensko?

  3. Prima Zoom, Cool a MAX už nebudú v ponuke. Už dávnejšie skončili Novy, Barrandovy a Prima. Tie náhražky za ne nikto neráta. Mne je to putňa, mám českú kartu a čo zostane na Slovensku vysielať ma už viac nezaujíma.

  4. Inak to máš uvedené v Novinkách na Skylinku, kde je nový cenník a ponuka programov od marca.

  5. Spacer :

   Vidím že jsi objevil Ameriku aj někteří ostatní. Tyto české stanice kromě ČT1 s ČT2 už nejsou uvedeny aj v ceníku a nabídce stanic minimálně už od júna 2017 a ne až od budoucího marca 2018. To znamená že už skoro rok Skylink SK tyto české stanice oficiálně nenabízí a vlastně je nyní šíří načerno a nelegálně.

 8. Veď to bola len otázka času, lebo veľa divákov – zákazníkov po vyradení českých staníc odišla a niekto za tých odídených musí zacvakať…. Prejdite na anténu DVB-T / T2… Haló prebuďte sa ! ! ! V Českej republike majú diváci k dispozícii v DVB-T / T2 až 61 respekíve 74 voľne vysielaných televíznych staníc: https://goo.gl/rjnaqE Kým tu na SK nejakých 10 staníc, ktoré sú vysielané voľne… ostatné všetko zakódované. Kým sa to nepriblíži k stavu CZ, tak DVB-T / T2 sa nebude rozvíjať, ale skončí…

  1. Na Slovensku nie je čo zaradiť do DVB-T a to ešte aj zadarmo-nemáme zďaleka toľko tv programov ako v ČR,ak nerátam naše regionálky,no tie nemôžeš porovnávať so skupinou NOVA a tak.

  2. Nespamuj všetky diskusie týmito nezmyslami. Ten tvoj link dáva možnosti zachytenia staníc v danom mieste zo všetkých okolitých vysielačov. Samozrejme duplicitne z T a T2 vysielačov.

   Čiže rovnakou metodikou by som ja mal príjem z Kamzíka, Javoriny , Zobora, Sitna čiže 44 staníc + regionálne .

   Všetky stanice , ktoré chcú byť u nás v DVB-T tak tam sú či už volne alebo na žiadosť majiteľa stanice platené .
   Žiadna ďalšia u nás už nie je.

  3. Len zbožné prianie David…nespomenul si Krížavu:k32,35,39…

  4. Máš pravdu. Nech skúsi sa pripojiť v oblasti USS Košice .
   Proste nie je dostupnosť pre použitie DVB-T ,ale platiť za rtvs treba

  5. Čože? Veď priamo nad Košicami na Heringeši je dosť silný vysielač všetkých celoplošných TV MUX-ov aj DAB+, kde je tam v okolí problém s dostupnosťou DVB-T?

 9. divák z PD :

  “ regionálky,no tie nemôžeš porovnávať so skupinou NOVA a tak. “

  Ty regionálky jsou naopak více zajímavé než ty Novy s totálně nesledovazelným odpadem a hnojem co šíří a vymívají tím divákům mozek!!!

  Česká republika má sice vice stanic ale na druhou stranu kolik z toho je vůbec sledovatelné?!

 10. Na staniciach, ktoré na slovenských kartách vypli som sledoval sem tam nejaký film na Nova Cinema a v sobotu dopoludnia dávali na Prime Autosalon. Tento program beží aj na PRIMA PLUS (či PRIMA COOL), ale v inom čase a mne sa už akosi nechce ho zaraďovať do view listu. Podstatne viac si z českých komerčných TV vie vybrať moja žena. Sú tam aj programy, na ktoré sa dá pozerať. Nie je dobré na to hľadieť iba optikou vlastného vkusu. Čo je nepozerateľné dokonca aj pre ňu, to sú také tie Horné Dolné, či Farmy a podobné programy sa nájdu určite aj na českých staniciach. Na jar 2017 som odhlásil SKYLINK a sledoval som, ako sa stým vysporiada. Frčala iba na pozemnom vysielaní + karta ČT. Znášala to dobre. Najviac sledovala ČT 1, JOJ a Barrandov Family. Potom som sa nad tým zamyslel a povedal som si, že Markíza a jej odnože nikomu z nás dvoch nechýbajú a tak som kartu preregistroval na región CZ. Teraz mám na dva roky pokoj a v prípade, že to so SKYLINKOM už ďalej nijako nepôjde, tak sa vrátim k variante z jari 2017 (voľné pozemné vysielanie + verejnoprávna ČT). U mojej mamy, ktorá naopak sleduje sem tam aj TV DOMA je pripravená stratégia prechodu na 16E. Záleží to od toho, aký pomer bude medzi cenou a skladbou televíznych staníc pre región SK po 1.3.2018.

 11. Pre mňa ČT a Prima zom.Ostatok sa u mňa javí ako u nás hnojky a markizy.

  1. Anina :

   Přesně tak jak píšeš. Všechny české komerční stanice jsou jen nesledovatelný odpad a dle mě ještě rozhodně větši než u Jojek a Markízy.

  1. Aj keď si spomínate VTV vysielala voľne, potom čo zakódovala signál skončila…

  1. Skylink ti ju na požiadanie kľudne preregistruje na český región. Ako bonus získaš pocit, že nepodporuješ nenažrancov z JOJ media house, ktorí celý tento marazmus slovenského TV trhu spôsobili.

  2. istý rozhovor…
   V roce 2017 skončily některé české komerční stanice na Slovensku, a naopak některé slovenské v Česku. Jak tento krok vysílatelů zabránit příjmu programů na území druhé země s odstupem zhruba roku hodnotíte? Kdo je vítězem a poraženým?
   X. Y., M7 Group/Skylink: Domnívám se, že tento krok nepřinesl nic dobrého žádnému ze zúčastněných – ani vysílatelům ani platformám ani divákům. Jeho negativní dopady na televizní trh mnohonásobně převáží jakékoli benefity, které snad vysílatelé, kteří si „geoblokaci“ vynutili, mohli očekávat. Na jedné straně se v rámci EU snažíme bořit bariéry, uzákonili jsme si volný pohyb zboží a služeb a na druhé straně stavíme bariéry kulturní výměně mezi národy, které k sobě mají mimořádně blízko. Je to smutný příběh. Bohužel žádné vítěze nevidím, jen poražené.

  3. fzj :

   P. Glisník opět ťápe zemákovicu tím že „Bohužel žádné vítěze nevidím, jen poražené.“ protože za této situace na CZ a SK trhu je je jednoznačným vítězem právě jako jediný jedině Skylink a nikdo jiný.

   Skylink jako jediný umožňuje vlastně legálně podvod příjmu zakázaných stanic na území jiného regionu oproti jiným a tím si nyní navyšuje své zisky.

  4. Problém by sa vyriešil, keby CZ stanice kupovali práva aj pre SR a SK stanice pre ČR. Alebo pre celú Európu, tak ako nemecké stanice vysielajúce cez satelit Astra 19,2°E nakupújú práva na filmy, športové prenosy, relácie, dokumenty… pre celú Európu…

  5. Spacer :

   Jediný kdo vše způsobil a začal s tímto bylo O2 s Novou!!!

  6. Celá nenažtatá TV Hnoj načele s Jaj aj Ty skončia na smetisku dejín…

 12. Je to ozaj TRAPS v dnešnej dobe blokovať sledovanie v rámci EU. Toto by mali riešiť europoslanci , za tie peniaze, ktoré berú.

 13. Mozem potit cely skylink…tych darebakov platit nebudem aj ked budu mat ten svoj „servisny“ registracny poplatok 10 eur za mesiac. Ja mam od nich komplet vsetko a za 0 eur /den/tyzden/mesiac/rok :D. Ved kto by uz len platil za tie ich kapitalisticke reklamy. Oni by mali platit nam za premrhany cas pozeranim ich vlastneho reklamneho profitujuceho kapitalu kazdych 10 – 15 minut, ktory im navyse pokryva podstatnu cas ich prevadzkovych nakladov a to uz nehovorim o tom ked skoro kazdy mesiac zasahuju do svojej vysielacej ponuky TV. Fujtajbl to je echt podnikanie v tomto Slovakistane :(.

 14. maisner však prezrad ako to že maš všetko od nich zadara nič predsa nie je zadarmo ani skylink z vychodu

 15. Ahoj Viki. Poznas to slovenske prislovie, ze najlepsie veci su zadarmo :-). Poradit ti mozem iba dva zachytne body, ktorych ked sa chytis dosiahnes to co mam aj ja. Prva z veci je slovo iptv a ta druha kodi => forum. Nist viac ti povedat nemozem aj keby som chcel. Aj tak som ti uz prezradil viac ako dost myslim ;-).

Komentáre už nie sú povolené.