Odštartovala TV Senior, nahradila doterajšiu TV Zemplín

Od nového roku odštartovala na našom trhu nová televízia s názvom TV Senior, ktorá nahradila doterajšiu TV Zemplín. Novinku môžu sledovať všetci diváci prostredníctvom miestnych DVB-T vysielačov v mestách Michalovce, Košice, Prešov a Poprad-Tatry, ako aj zákazníci vybraných IPTV a káblových operátorov, či užívatelia SmartTVBoxu po celom Slovensku. Signál je šírený aj cez systém MMDS v obci Hraň pri Trebišove.

Dôvod je prostý, po spustení vysielania cez DVB-T v ostatných regiónoch sme začali narážať na bariéru teritoriálnosti, kedy Prešovčania sa ohradzovali, že oni sú Šarišania, Košičania, že sú Abovčania a v Tatrách sme boli veľmi vzdialený Zemplín,“ vysvetlil zmenu majiteľ televízie Martin Vaľko. „Zároveň sme z reakcií divákov vydedukovali, že naša televízia vyhovuje najviac vekovo zrelému a staršiemu divákovi, ktorý nás sleduje, aby si oddýchol a dozvedel sa niečo pre neho osožné. Častokrát nám telefonujú diváci , ktorí potrebujú poradiť , majú problém so samosprávou, bola na nich spáchaná krivda, potrebujú cestovať, nakupovať a majú záujem o kultúru. Toto sú teda dôvody pre zmenu názvu,“ dodáva Vaľko.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • Nedá sa to chytiť nijako chytiť u nás u Maďarov,lebo signál rovná nule,kašlať ne celý TV Senior

 • Kde je to u nás ??? Vysielače DVB-T sú v Košiciach a Michalovciach, alebo MMDS z Hrane. Spoločný magazín SK-HU pod názvom “ Od Tatier po Tisu “ vysiela aj TV Zemplén v Satoraljaujheli a taktiež televízia v Moldave n /B.
  Cez Antik v Kraľovskom Chlmci , Veľkých Kapušanoch a pod.

  • Pre Brumty: Pre menšie digitálne televízie by mala existovať výnimka, že si môžu urobiť s.r.o.-čku a cez ňu si prevádzkovať DVB-T vysielače, informuj sa na Rade ako to presne je… A potom ak je to možné spusti vysielač Trebišov – Hraň K48, aby bol signál na celom Zemplíne prijímateľný cez anténu…

 • Kto to vôbec chytá,lebo ma juhu nechytáme ani ťuk …??? Mal by mať názov nie TV Senior,ale no No signnál !!!,to sa mu viac hodí !!!

  • Veď v článku aj v Brumtyho komentároch si môžeš prečítať, kde všade sa to dá chytiť. Takže treba viac pozornosti a menej výkričníkov.

 • Sľúbil Slavo, že v SIXE prepojí kábel , zatiaľ nestíha. Je to tam potrebné prepojiť. Signál ide z Gecomu do SIXU.

 • Dúfam že to dá aj Towercom na 23,5,E, a že to bude FTA ako náhrada za 213 HD,ktorá už tam neje, neviete že či sa náhodou nevráti na satelit? lebo EPG tam je ale bez obrazu a zvuku.

 • Brumty: komu som sluboval ze prepojim kabel? navyse uz vsetko konecne ide. Tv senior FTA na satelite.

 • Majiteľ televízie TV Senior je Martin Vaľko —– to je Brumty ???

Tento článok už nie je možné komentovať