Reklama

Nefunguje Vám dekódovacia karta RTVS? Obnovte si zápisy

Verejnoprávny vysielateľ RTVS pridal pred niekoľkými dňami na svoje webové stránky novú funkciu s názvom „Obnova zápisu dekódovacej karty RTVS“, ktorú môžu využiť všetci majitelia dekódovacích kariet RTVS. Každý užívateľ prístupovej karty RTVS si tak môže jednoducho obnoviť zápisy na svojej karte. Funkciu využijú najmä diváci, ktorým nefunguje karta z dôvodu vypršania platnosti zápisov a to z toho dôvodu, že buď nesledovali dlhšie verejnoprávne programy, alebo jednoducho nemali kartu v satelitnom prijímači.
Pokračovanie nižšie:


Po vypršaní platnosti zápisov karta RTVS prestane automaticky dekódovať programy a je nutné ju nechať v dekódovacom zariadení aj niekoľko hodín, v niektorých prípadoch aj celý deň, až pokiaľ nedôjde k ich obnove. Novinka na webe RTVS tak pomôže všetkým majiteľom kariet RTVS v tom, že už nebudú musieť čakať dlhé hodiny na zápisy, ale si ich obnovia jednoducho a rýchlo sami cez web RTVS. Telerozhlas tiež nebude musieť riešiť telefonáty a maily nespokojných užívateľov, ktorým karta nefunguje.

Ako obnoviť zápisy na karte RTVS
1. Opíšte si číslo dekódovacej karty
2. Zapnite prijímač na program Jednotka HD alebo Dvojka HD, z družice Astra 3B (23,5°E), a vložte kartu do čítačky
3. Prejdite na web RTVS a po zadaní čísla karty si obnovte zápisy
4. Obnova zápisov môže trvať aj pár minút, je teda potrebné ponechať zapnutý prijímač až pokiaľ nedôjde k dekódovaniu programov

Obnovenie zápisov na karte RTVS sme vyskúšali aj my v redakcii a po zadaní čísla karty došlo k obnove zápisov na našej karte doslova do pár sekúnd.

Kartu RTVS môže získať každý divák, ktorý platí koncesionárske poplatky. Vďaka nej môže bez poplatkov prijímať programy Jednotka HD a Dvojka HD, z družice Astra 3B (23,5°E). Karta pracuje v systéme Irdeto, pre príjem sa teda vyžaduje aby mal divák zariadenie s podporou tohto kódovacieho systému, inak mu nebude karta fungovať. Potom by nepomohla ani obnova zápisov.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Pri prvej aktivácii to bol pôrod. Takže toto je dobrý počin, ale prečo to trvalo tak dlho, to teda neuhádnem.

  1. Keď to nešlo asi 3 hodiny, tak som napísal do do Rtvs. Pani v odpovedi prisľúbila,, že mi zašle kľúče na kartu. Potom sa to už chytilo.

 2. Aj tak to nefunguje, rozpustil by som celú „rumunskú“ stv…

  1. Daj nazov prijimaca, aspon budeme vediet aky crep si kupil.

 3. Hodža v akom prijimači máš kartu?Ja som rozbehal pred týždnom jednu v golden interster voyager 2 behom10 minut a včera susede v ab 652combo ani 5 minút karta 1 rok nepouživaná

 4. Nuž nieje karta ako karta, ja bez problémov fungujem Irdeto V6 a karta rodičov Irdeto V7 nefunguje ani po opakovanom zaslaní zápisov.
  Prijímač 2x Golden media UNI BOX 9080 rovnaký fw.

 5. MASCOM MC 2000 HDCI USB PVR, ale ani za boha nejde, no nie je najmladší, ale črep to tiež nie je…

 6. Už rok aj pol mám nefunkčnú kartu RTVS,už som skúšal všade doma u susedov u známych ale nikde ju neodblokovalo,písal som aj do RTVS a poslali mi nové kódy aj tak nič,takže ju mám teraz pekne v šuflíku odloženú.

 7. Mal som na testy tri karty. Jedna nabehla aj v UNI dve ani za svet. Po vlozeni do noveho licencovaneho Irdeto boxu nabehli vsetky do jednej minuty. A to som ich mal v UNI aj cely den a nic. Takze pokial to nesupnete do Irdeto boxu alebo modulu je to strata casu.

 8. Cez vikend som rozbehal v uni VU+ dve, jedna sla hned po minute, ale tu som aj pred tym pouzival.
  Druha nepouzivana nabehla tak do hodiny.

 9. Mal som kartu RTVS vloženú 24 hod. prijímači Gosat licencia skylink

Komentáre už nie sú povolené.