Reklama

Magio Sat vydal nový firmware pre svoje boxy, prináša viacero noviniek

Satelitná platforma Magio Sat vydala tento týždeň novú verziu firmware pre svoje Magio boxy s označením Kaon CO 1300, ktorá prináša niekoľko vylepšení a zmien. O novinke nás informovalo viacero našich čitateľov. Zisťovali sme teda, aké konkrétne vylepšenia nová aktualizácia zákazníkom priniesla.
Pokračovanie nižšie:


Po aktualizácii Magio boxu získajú predplatitelia satelitnej služby Magio Sat konečne možnosť usporiadať si programy v obľúbených skupinách podľa seba.

Asi najväčšou novinkou je funkcia vyhľadávania voľne šírených kanálov z orbitálnej pozície 0,8°W. Užívateľ si môže takto naladiť aj ďalšie televízne či rozhlasové stanice, ktoré nie sú v oficiálnom programovom rastri. Vyhľadávanie je možné spustiť jednoducho cez Hlavné menu (MENU/Nastavenia/Nastavenia systému/Vyhľadať voľne šíriteľné kanály). Okrem toho voľba vyhľadávania FTA kanálov pribudla aj pri prvotnej inštalácii. Všetky voľne vyhľadané programy sa budú zoraďovať na pozíciách od čísla 1000.

K zmene došlo aj pri dizajne hlavného menu, to už nie je modro-magentové ale čisto magentové. Okrem toho operátor upravil aj automatickú aktualizáciu STB, ktorá prebieha vždy počas noci o 3:00 hod., kedy dochádza ku kontrole dostupnosti novej verzie softvéru ako aj aktualizácii kanálovej mapy. Ak si zákazník neželá aby sa mu box automaticky aktualizoval, môže si túto funkciu vypnúť v Menu (MENU/Nastavenia/Nastavenia systému/Čas/Automatická aktualizácia).

Novinkou je aj zjednodušená voľba originálnej audio stopy. Po stlačení červeného tlačidla na diaľkovom ovládaní sa spustí originálna zvuková stopa, označovaná ako QAA, ak je k dispozícií.

Nová verzia firmware je dostupná iba pre Magio boxy Kaon CO 1300.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. A možnosť otáčania paraboly na iné družice je kde ? , možno by to Telekomu prinieslo úspech keď už ten Skylink ide poslednú dobu dolé vodou

  2. Mňa by zaujímalo kedy konečne magio začne počúvať požiadavky svojich klientov a umožní príjem aj cez moduly v TV. Nie každému zákazníkovi vyhovuje komplikované ovládanie telky cez settiopbox, moji rodičia sú starodôchodcovia a potrebujú ljednoduché ovládanie cez 1 diaľkový ovládač. Peniaze s im dobré, ale investovať, to nie. Podnikanie po Zlodejsku,

    1. Pre starších ľudí by som určite modul neodporúčal. Jedna vec je komatibilita so zariadeniami a druhá, neviem ako by sa ti páčilo keby im musíš ísť každý druhý mesiac ladiť programy. Lebo tých zmien je niekedy dosť. Buď rád, že majú box. Ak sa ti ale nepáči, DIGI moduly má.

    2. Ladenie nie je problém, to mám za chvíľu. Práve skylink má tú vyhovu že má modul je to to ako klasická telka cez anténu, len jeden ovládač. Pre starších ľudí je to určite plus (a nielen pre nich). Napr. moja sestra používa len klasickú káblovku (nie digitálnu), lebo z tých 3 čo 4 ovládačov je úpôlne zmagorená (video, veža, tv setootpbox a neviem čo ešte majú), že zapne teôku a hlavný ovládač. Tých pár programov jej stačí, kým jej to niekto neprepne na digitálny príjem:-)

  3. A nerozumiem tomu prečo môže byť v rastri maďarský platený balíček a český už nemôže byť to je záhada. Je to ako pred r. 89 keď sme nesmeli počúvať Slobodnú Európu a Hlas Ameriky

  4. Mam stredny balik od magio sat a zmyzol mi oblubeny program discovery turbo xtra.to akoze co ma byt?clovek si za to zaplati nie malu sumu a len tak mu to zablokuju.toto je uz fakt uplne v p*i.co sa stym da robit?a od aktualizacie box nefunguje spravne.uz som to od upgradu musel preinstalovat 4krat lebo to zamrzlo.

    1. Nemas ho vobec v zozname? Vypni box s dialkovym a nechaj tak 10 minut, potom zapnit a mal by sa objavit.

Komentáre už nie sú povolené.