DVB-T: TV Piešťany prešla na MPEG-4

Regionálna televízia Piešťany, ktorá je šírená z vysielača umiestneného na Červenej veži v obci Banka, prešla z kompresného formátu MPEG-2 na novší štandard MPEG-4 (H.264). Informoval nás o tom jeden z našich čitateľov, podľa ktorého televízia vysiela po novom s netradičným rozlíšením 1216×684. Po zmene formátu je pre príjem regionálnej televízie už potrebné zariadenie s podporou MPEG-4.

TV Piešťany je lokálna televízia zameraná na aktuálne spravodajstvo a informácie o Piešťanoch a o blízkom okolí. Naladiť si ju môžu všetci diváci nielen v Piešťanoch, ale aj blízkom okolí, na 34. kanáli (578 MHz) z vysielača Piešťany – Červená veža. Výkon vysielača je, podľa platného povolenia, 0,05 kW.

V okresnom meste Piešťany je dostupný ešte aj druhý regionálny multiplex, ktorý prevádzkuje AVIS. Ten šíri programy TV Noe, Šlágr TV, TV Karpaty a TV Vega na 42. kanáli (642 MHz).

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • Keď je pravda že ide iba s 50W výkonom tak 14 km vzdialenosť ak nemá dobrú anténu a viditeľnosť môže byť už problém.

  Odpovedať
  • 50W vysiela K34 (PiešťanyHD, Karpaty, Noe) a pokrýva akurát tak kataster Piešťan.
   Lojzo písal o K42 (Karpaty,Vega,Šlágr,Noe) ktorý bežne ľudia chytajú od NMnV po Trnavu.

   Odpovedať
 • Som z Hlohovca, sito mam otocene na Javorinu, kde chytam Kojal aj Zlin ale PN mux nechytam vobec, pritom je to cca ten smer

  Odpovedať
 • K42 chytám aj za NMnV v obciach smer TN avšak iba na outdorovú anténu so zosilovačom. Voľakedy mi stačila aj izbová.

  Odpovedať
 • rozlíšenie je OK – 1280x720p … akurát, že živý obraz obkolesuje „vkusný“ čierny rámik :thumb down

  Odpovedať
 • Dnes ráno som chcel prepnúť na Spartak TV HD a na jeho pozícií mám Piešťany TV HD, ktoré som doteraz nemal naladené. Ako je to možné?

  Odpovedať
 • Remo Cicutto má zlý mikrofón, obraz zamŕza. Mám pocit, že dnešné mestské zastupiteľstvo, okrem iného aj s účasťou pána župana Biskupiča o budúcnosti letiska, vysielané na Piešťany HD, je technická katastrofa.

  Odpovedať

Pridaj komentár

Komentáre nesúvisiace s článkom, obsahujúce urážky, odkazy, nadávky či politické príspevky budú zmazané. Meno a email sú povinné údaje.