Reklama

DVB-T: TV Piešťany prešla na MPEG-4

Regionálna televízia Piešťany, ktorá je šírená z vysielača umiestneného na Červenej veži v obci Banka, prešla z kompresného formátu MPEG-2 na novší štandard MPEG-4 (H.264). Informoval nás o tom jeden z našich čitateľov, podľa ktorého televízia vysiela po novom s netradičným rozlíšením 1216×684. Po zmene formátu je pre príjem regionálnej televízie už potrebné zariadenie s podporou MPEG-4.
Pokračovanie nižšie:


TV Piešťany je lokálna televízia zameraná na aktuálne spravodajstvo a informácie o Piešťanoch a o blízkom okolí. Naladiť si ju môžu všetci diváci nielen v Piešťanoch, ale aj blízkom okolí, na 34. kanáli (578 MHz) z vysielača Piešťany – Červená veža. Výkon vysielača je, podľa platného povolenia, 0,05 kW.

V okresnom meste Piešťany je dostupný ešte aj druhý regionálny multiplex, ktorý prevádzkuje AVIS. Ten šíri programy TV Noe, Šlágr TV, TV Karpaty a TV Vega na 42. kanáli (642 MHz).

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Karpaty 42 k 14 km od vysílača nefučne uz aj 3 roky,,,

  1. Oni si za to mozu.nepozera ich asi nikto.na jednu antenu mam asi 30 nezakodovanych stanic.karpary za to nestoja.skor mam hlohovsku a zstv.

 2. Keď je pravda že ide iba s 50W výkonom tak 14 km vzdialenosť ak nemá dobrú anténu a viditeľnosť môže byť už problém.

  1. 50W vysiela K34 (PiešťanyHD, Karpaty, Noe) a pokrýva akurát tak kataster Piešťan.
   Lojzo písal o K42 (Karpaty,Vega,Šlágr,Noe) ktorý bežne ľudia chytajú od NMnV po Trnavu.

 3. Som z Hlohovca, sito mam otocene na Javorinu, kde chytam Kojal aj Zlin ale PN mux nechytam vobec, pritom je to cca ten smer

  1. sorry – to CCA je za rohom a za jalšovským kopcom a ešte aj vysielač žiari opačným smerom

 4. K42 chytám aj za NMnV v obciach smer TN avšak iba na outdorovú anténu so zosilovačom. Voľakedy mi stačila aj izbová.

 5. rozlíšenie je OK – 1280x720p … akurát, že živý obraz obkolesuje „vkusný“ čierny rámik :thumb down

 6. Z okresného mesta (K42) vysielame pre okres NM a Trenčin ale nie pre Piešťany

 7. Dnes ráno som chcel prepnúť na Spartak TV HD a na jeho pozícií mám Piešťany TV HD, ktoré som doteraz nemal naladené. Ako je to možné?

 8. Remo Cicutto má zlý mikrofón, obraz zamŕza. Mám pocit, že dnešné mestské zastupiteľstvo, okrem iného aj s účasťou pána župana Biskupiča o budúcnosti letiska, vysielané na Piešťany HD, je technická katastrofa.

Komentáre už nie sú povolené.