Reklama

ČR: Programy Nova a ČT:D / ČT art rozšírili prechodovú DVB-T2 sieť 12

České Rádiokomunikácie rozšírili od dnešného dňa svoju prechodovú DVB-T2 sieť o ďalšie dva nové vysielače – Ústí nad Labem – Buková hora a Mikulov – Děvín. Pokrytie siete tak už dosahuje 97,6 % domácností. Okrem toho došlo aj k rozšíreniu programovej ponuky o programy Skupiny Nova (TV Nova, Nova Cinema) a dvojprogram ČT:D/ČT art. Prostredníctvom novej DVB-T2 siete u našich susedov je tak možné prijímať už 18 televíznych programov. Všetky vysielajú v štandardnom rozlíšení s kodekom HEVC/H.265.
Pokračovanie nižšie:


Pozemné televízne vysielanie poskytuje svojim divákom veľmi širokú ponuku programov, a pritom je pre nich ako jediné bezplatné. Vstup nových televíznych staníc do prechodovej siete je súčasťou pripravovaného prechodu na novú generáciu televízneho vysielania DVB-T2, ktorý bude dokončený v roku 2020. Súčasné vysielanie novej DVB-T2 siete s existujúcimi DVB-T sieťami divákom zabezpečí plnú prístupnosť televíznych programov aj v čase prechodu. Zvýšenie pokrytia navyše umožní dostupnosť DVB-T2 siete už v takmer celom Česku,“ hovorí Martin Gebauer, generálny riaditeľ ČRa. „Celé Česko pokryjeme DVB-T2 signálom v tomto roku, dosiahneme na pokrytie 99%, teda rovnaké alebo lepšie, než aké má pozemné televízne vysielanie doteraz,“ upresňuje Martin Gebauer.

S Českými Rádiokomunikáciami sme sa dohodli na zaradení našich staníc Nova a Nova Cinema do DVB-T2. Chceme ich sprístupniť pre domácnosti v Českej republike aj v novom štandarde pre pozemné vysielanie,“ hovorí Josef Uher, technický riaditeľ skupiny Nova.

Zoznam kanálov šírených v prechodovej sieti DVB-T2 od ČRa v ČR
Barrandov Plus, Barrandov TV, Kino Barrandov, Óčko Gold, Óčko, Prima Cool, Prima Love, Prima MAX, Prima Zoom, Prima, Nova, Nova Cinema, Šlágr TV, Šlágr 2, Óčko Expres, ČT:D/ČT art, Barrandov Family a TV Noe.

Všetky stanice sú už šírené v kodeku H.265/HEVC. Kompletný zoznam vysielaných programov, a to nielen z Českej republiky, môžete nájsť v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Myslel som ze Nova pojde po stopach svojej slovenskej sestry, ale ako vidim,mylil som sa. Teraz je Nova aj v RS12 aj RS13.

  2. Ozaj Nova prekvapila pozitívne. Po tom ako išli do DVB-T2 Muxu k Pařízkovi, som to ozaj nečakal. Takto bude Nova v pohraničí aj naďalej k dispozícií.

  3. Takto ma nejak vyzerať DVB-T vysielanie, ponuka ako sa patrí, solidné pokrytie, a to sa ešte spustí ďalšia celoplošná sieť so všetkými kanálmi ČT v hd kvalite, u nás je to v podaní Towercomu jedná veľka tragikomédia, voľných programov ako šafránu, za zbytok si treba priplatiť 6 eur mesačne a pri biednom pokrytí muxu 4 to je na mnohých miestách Slovenska veľký problém.

Komentáre už nie sú povolené.