Reklama

Towercom získal povolenie pre nový vysielač v Prešove

Telekomunikačný operátor Towercom môže zlepšiť pokrytie DVB-T/T2 signálom na východnom Slovensku, konkrétne v krajskom meste Prešov. Spoločnosť požiadala Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) o povolenie pre nový DVB-T vysielač, ktorý bude šíriť signál na 37. kanáli.
Pokračovanie nižšie:


Regulačný úrad vydal na základe žiadosti spoločnosti Towercom, a.s. individuálne povolenie pre DVB-T vysielač miestneho multiplexu (TVP) Prešov K37 s výkonom 5000 W ERP,“ informoval portál SatelitnáTV.sk Regulačný úrad. „Povolenie nadobudlo právoplatnosť 6.12.2017. Platnosť povolenia je do 31.12.2018,“ uvádza regulátor ďalej v správe.

Towercom sa oficiálne zatiaľ k spusteniu nového vysielača nevyjadril. Podrobnosti aktuálne zisťujeme. Podľa neoficiálnych informácií chce z daného vysielača však operátor šíriť štvrtý celoplošný multiplex. Ten vysiela už v novom štandarde DVB-T2 a šíri programy terestriálnej platformy Plustelka.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Na Orave 46K už zapadol prachom 😉 Neviem načo si ho towercom žiadal.

  1. Neviem načo sa prihlásili na prevádzkovanie DVB-T a DVB-T2, keď za 7 rokov neboli schopní pokryť celú republiku 4 celoplošnými multiplexmi, o výkonoch ani nehovoriac…

 2. vedľa 21 kanála nižšie je internet, takže nie je to veľmi vhodný kanál podobne ako 59, 60

  1. Všetko je technicky riešitelné nám ide Nitra Zobor a Sitno na 21k.a tiež nám tam ide internet.. treba zaradiť do vstupu zosilovača kanálový filter prijímaných alebo LTE filter ešte pred zosilnením a prípadné rušenie sa eliminuje.Tento problém sa takto v pohode vyriešil a teraz toto riešime pri k.59 a 60.a v pohode.O dva-tri roky budu tkzv.finálne kanáli všetko v T2 je možná zmena terajších kanálov ale to teraz nie je podstatné.

  2. Momentálne jediný druh internetu nižšie od k21 je Flarion (Flash-OFDM) od Telekomu. Myslím, že ten sa už prakticky takmer nepoužíva. Či predsa ešte niekde áno? A v budúcnosti bude to pásmo vyhradené pre LTE (FDD B31) / 5G siete. A pokiaľ ma pamäť neklame, tak medzi k21 a Flarionom je ďaleko väčšie ochranné pásmo, ako medzi k60 a FDD B20 (800 MHz) LTE (najmenej 10 MHz).

  3. K21 nerobí žiadne problémy na juhozápade. Kedysi ,keď na ňom bola analógová Nova z Javoriny tak po spustení BTS staníc bolo v pozadí počuť pravidelné praskanie. Obraz skôr rušila analógová STV2 z Modrého kameňa. Pekne sa vždy vyčistil po ukončení vysielania a vypnutí vysielača.

  4. Ochranné pásmo za 60k a sieťou LTE 800 je len jeden MHz na stránke TP-plus je to znázornené tak pred ako aj po odrušení LTE filtrami.

  1. konečne….už bolo načase……PLUSTELKA….už komletná…….

Komentáre už nie sú povolené.